Związek

23 sposoby na to, by zbliżyć się do partnera w ten weekend

Redakcja
Redakcja
27 września 2019
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Może jesteście ze sobą bardzo blisko, a może jednemu z was tej bliskości brakuje. Niby umiecie o siebie zadbać, ale powoli zaczynacie rozumieć, że w codziennym chaosie bardzo łatwo popaść w rutynę. Pomyślcie o tym, co możecie zrobić już teraz, w ten weekend, by się do siebie zbliżyć, by ożywić uczucia i emocje. Jeśli brak wam pomysłu, zajrzyjcie niżej, przepis nie jest wcale taki trudny…

23 sposoby na to, by zbliżyć się do partnera w ten weekend

1. 6 sekund pocałunku

Sześciosekundowy pocałunek jest wystarczająco długi, aby poczuć się intymnie z partnerem, by nawiązać kontakt, by wywołać miłe wspomnienia…

2. Spanie w oddzielnych łóżkach

Hmmm… Jak to ma was zbliżyć? W bardzo prosty sposób – pomoże uświadomić sobie, że nam siebie brak.

3. Wymiana 

Załóż coś, co należy do twojego partnera. Daj mu coś twojego.

4. Rozmowy o waszej historii

Jak to się wszystko zaczęło, kiedy doszło do pierwszego pocałunku… Zafundujcie sobie emocjonalna podróż po historii waszego związku.

5. Przysługi

Zrób coś dla swojego partnera. Pozwól mu zrobić coś dla ciebie. To nie musi być „ważna sprawa”. To może być całkiem drobna przysługa.

6. Eksperymenty w sypialni

Coś nowego, coś wymarzonego, coś, czego oboje pragniecie. Dajcie się ponieść fantazji.

7. Wspólne przygotowanie posiłku

Wspólne tworzenie czegoś smacznego zbliża i jest kreatywną zabawą.

8. Codzienny rytuał

Stwórzcie sobie codzienny zwyczaj i pielęgnujcie go. To może być wieczorny spacer albo poranna kawa. Ważne, by być razem.

9. Przepracowanie problemów

Jeśli coś was ostatnio poróżniło, porozmawiajcie o tym w jakimś spokojnym, relaksującym miejscu.

10. Rozmowa 

Dobrze jest po prostu usiąść i podzielić się ze sobą tym, co sprawiło nam trudności, a co było naszym sukcesem. Bardzo dużo par żyje ze sobą „z dnia na dzień”, obok siebie, nie wiedząc za wiele o tym, co dzieje się w życiu zawodowym czy osobistym partnera…

11. Randka 

Jak wtedy, kiedy się jeszcze zaczynaliście spotykać, kiedy dobrze się nie znaliście.

12. Późne śniadanie „na mieście”

W waszym ulubionym lokalu. Niech ktoś innym poda kawę i jajecznicę, a wy po prostu odpocznijcie.

13. Wspólna lektura/słuchanie audiobooka

Odkryjcie na nowo to, co was bawi, wzrusza, interesuje.

14. Wyjazd na weekend

Wspólne zwiedzanie, kolacja w małej restauracji, noc w hotelu. Złapcie oddech przed następnym tygodniem pracy.

15. Wspólne wyjście na siłownię/basen/zajęcia jogi

Może jedno z was odkryje w sobie nową pasję? Może hobby połączy was jeszcze mocniej?

16. Dzień „dbania o siebie”

On niech zadba o ciebie, a ty o niego. Bądźcie bardziej niż zwykle uważni i otwarci na swoje potrzeby.

17. Wspólne oglądanie serialu 

Albo programu telewizyjnego, który oboje lubicie.

18. Gry planszowe

Poczciwy „Chińczyk”, czy „Monopoly” – dobrze jest razem przypomnieć sobie

19. Wspólne sprzątanie

I spróbujcie się przy tym nie pokłócić 😉

20. Planowanie wakacji

Obejrzyjcie zdjęcia z poprzednich podróży, pomyślcie gdzie chcielibyście pojechać tym razem.

21. Odwiedziny

Zaplanujcie wyjście do kogoś z rodziny, odwiedziny u przyjaciół, innych bliskich osób. Dobrze jest popatrzeć siebie nawzajem w towarzystwie innych osób.

22. Kino

„Klasyka”, ale jakże odprężająca.

23. Komplementy

W ten weekend mówcie sobie jak najwięcej dobrych rzeczy. Starajcie się zobaczyć w sobie jak najwięcej wspaniałych rzeczy.


Na podstawie: www.bustle.com

 

 

 

 

 


Związek

Trwa 6. edycja festiwalu Kino Dzieci!

Redakcja
Redakcja
27 września 2019
 

To jedno z najważniejszych wydarzeń w roku dla młodych i najmłodszych widzów. To niezapomniane dni pełne festiwalowych wydarzeń: 154 filmy, rozmowy z twórcami, pokazy z muzyką na żywo i warsztaty. Pełny harmonogram dostępny jest na stronie www.kinodzieci.pl, a bilety do kupienia w kasach i na stronach internetowych kin.

O nagrodę 6. MFF Kino Dzieci, czyli statuetkę Kwiatu Paproci, którą przyznają widzowie w ogólnopolskim głosowaniu oraz powołane składy jurorskie, powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla dzieci i młodzieży na świecie. W tej edycji w Konkursie głównym zobaczymy dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy i  Berlinie. Festiwal otworzymy ekranizacją uwielbianej na całym świecie książki Dino Buzzatiego z 1945 roku – „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” w reżyserii Lorenzo Mattottiego.

Jakub, Mimmi i gadające psy E. Jansons 2019

Wybór z pewnością nie będzie łatwy, w konkursie znalazły się również m.in.: „Jakub, Mimmi i gadające psy” – animacja zrealizowana w technice cut-out, będąca koprodukcją polskiego Studia Letko i łotewskiego Atom Art, w reżyserii Edmundsa Jansonsa, ze wspaniałą muzyką autorstwa Krzysztofa A. Janczaka, „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” – trzecia z serii animacja Rasmusa A. Sivertsena, jednego z najbardziej uznanych twórców tego gatunku z Norwegii. Scenografię animacji stworzyło polskie studio WJTeam/Likaon. O statuetkę Kwiatu Paproci powalczą też kontynuacje niezwykle lubianych kryminałów dla dzieci – „Operacja Człowiek w Czerni” w reżyserii Grethe Bøe oraz „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” film z elementami animacji, którego twórcą jest Ali Samadi Ahadi.

Operacja człowiek w czerni_G. Boe_2018

Drugą sekcją konkursową jest Konkurs filmowych odkryć, złoży się na nią 7 tytułów, w tym 5 pokazywanych premierowo. W “odkryciach” zobaczymy m.in. „Willy i strażnicy jeziora. Zimowa przygoda” – jedną z najciekawszych stylistycznie propozycji dla  najmłodszych widzów festiwalu w reż. Zsoltana Pálfiego; poetycką, wypełnioną zapierającymi dech w piersiach krajobrazami opowieść o dorastaniu i godzeniu się ze stratą – „Pierwsze pożegnanie”, debiutującej, a już nagrodzonej Kryształowym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale – Liny Wang oraz niezwykle oryginalną animację o świecie, widzianym z perspektywy czworonoga – „Marona – psia opowieść” w reż. Anki Damian.

Jak zawsze poza ogólnopolską nagrodą przyznawaną przez widzów, filmy oceni również szerokie gremium festiwalowych reprezentantów kin należących do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz przedstawiciele ECFA – European Children’s Film Association. Swoje nagrody przyznają trzy składy jurorskie – jury dziennikarzy w składzie: Aleksandra Lubańska-Czubak, Łukasz Maciejewski, Justyna Suchecka; – jury twórców z Konradem Dworakowskim, Mariuszem Palejem, Zofią Stanecką; – jury odkryć z Magdą Hueckel, Martą Pajek i Anna Serdiukow.

Nie od dziś wiadomo, że Kino Dzieci kocha książki, dlatego w sekcji Kino dzieci z nosem w książkach, dedykowanej ulubionym bohaterom literatury przeniesionym na duży ekran, swoją premierę będą miały książkowe hity literatury dziecięcej. Zobaczymy m.in. nowe odcinki przygód Muminków, Żubra Pompika i Wikinga Tappiego oraz najnowszą część przygód Basi„Basia i bałagan” (ogólnopolska premiera „Basia 3” zaplanowana jest na 8 listopada).

Za sprawą przeglądu filmów Stanisława Jędryki, odbędziemy sentymentalną podróż do polskiej klasyki kina młodego widza. Zobaczymy filmy, na których wychowało się pokolenie dzisiejszych 40-latków: „Podróż za jeden uśmiech”, dwa odcinki serialu „Stawiam na Tolka Banana”, „Paragon gola” oraz „Koniec wakacji”. Trzy pierwsze tytuły zobaczymy z angielskimi napisami.

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka_A. S. Ahadi_2018

W tym roku sekcję narodową reprezentują Włochy – Ciao Italia! Zobaczymy w niej m.in. animację „Pinokio” – adaptację słynnej powieści Carla Collodiego oraz „Momo” na podstawie powieści Michaela Ende – oba filmy w reżyserii Enzo D’Alò. Bogaty jest również program włoskich zestawów filmów krótkich, w którym m.in.: barwna animacja „Strollica” Petera Marciasa oraz klasyki włoskiego duetu mistrzów animacji Giulio Gianiniego i Emanuela Luzzatiego „Ognisty ptak” czy „Trzech braci” .

Wraz z festiwalowymi emocjami startują również kreatywne warsztaty plastyczne, warsztaty sitodruku i czytania na żywo ulubionych fragmentów książek. Razem z Meble VOX – partnerem głównym 6. MFF Kino Dzieci – odbędą się warsztaty„ Najmniejsi botanicy świata”. Na stoisku współorganizowanym ze sklepem botanicznym ro_ślinka nauczymy się kolegować z roślinami, rozłożymy je na małe części i poskładamy w piękny organizm.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto st. Warszawa, Kreatywna Europa

Więcej informacji: kinodzieci.pl

6. MFF Kino Dzieci 2019


Związek

Dbanie o zdrowie piersi to nie jednorazowy temat

Redakcja
Redakcja
26 września 2019
Fot. Materiały prasowe / Siostry ADiHD

Celem kampanii Dotykam=Wygrywam jest promocja profilaktyki raka piersi poprzez regularne samobadanie piersi i noszenie dobrze dobranego biustonosza. Kampania rusza 1 października i zbiera fundusze na wsparcie działań fundacji charytatywnych. Do akcji dołączyły gwiazdy, które wzięły udział w nagraniu filmu nawołującego do wypracowania w sobie nawyku dbania o zdrowie piersi. Są nimi: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Marzena Rogalska, Aleksandra Kisio, Karolina Szostak, Lidia Kalita, Lidia Popiel, Anna Gzyra-Augustynowicz, Anna Iberszer, Olga Kozierowska, Anna Męczyńska oraz pierwszy mężczyzna, który stał się ambasadorem kampanii –  Qczaj, a także  influencerki: siostry ADiHD, Anka Dziedzic Fit Mom, Karolina Cwalina, Mum Me oraz przedstawicielki młodego pokolenia: Olciiak i Lila Janowska. Pomysłodawczynią projektu, który odbywa się po raz 8 jest Izabela Sakutova, międzynarodowa ekspertka brafittingu, którą w organizacji akcji wspiera bieliźniana marka Panache, specjalista w zakresie rozmiarów D+.

EDUKACJA OD PODSTAW

Kampania Dotykam=Wygrywam wspiera dwie fundacje. Jedną z nich jest Wsparcie na Starcie, której wolontariusze będący profesjonalnymi salonami brafittingowymi w swoich miejscowościach od września tego roku będą edukować w szkołach nastolatki z tego, jak dbać o zdrowie piersi poprzez zaszczepianie w nich od samego początku nawyku samobadania piersi i noszenia dobrze dobranego biustonosza.

Fot. Materiały prasowe / Lidia Kalita

Na cele wsparcia fundacji Wsparcie na Starcie, ambasadorka kampanii Dotykam=Wygrywam Lidia Kalita zaprojektowała przemawiającą do wyobraźni bluzkę. Całkowite zyski z jej sprzedaży wesprą stworzenie pierwszej w Polsce aplikacji moblinej skierowanej do nastolatek. Głównym zadaniem aplikacji jest promowanie profilaktyki raka piersi poprzez naukę samobadania oraz poznanie i zapobieganie symptomom źle dobranego biustonosza, które mogą stać się przyczyną problemów związanych ze zdrowiem fizycznym, a także brakiem pewności siebie u młodych kobiet. Limitowaną wersję koszulki tegorocznej kampanii Dotykam=Wygrywam można zakupić w przedsprzedaży na stronie kampanii https://bit.ly/KoszulkaDotykamWygrywam , a od 1  października także w sklepach bieliźnianych biorących udział w kampanii Dotykam=Wygrywam.

Fot. Materiały prasowe / Qczaj

Re(CYC)ling

Dotykam=Wygrywam to tradycyjnie re(CYC)ling, czyli zbiórka w salonach bieliźnianych na terenie całej Polski starych biustonoszy, z utylizacji których całość środków wspiera stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny w walce z rakiem piersi. Każdy ma szansę wesprzeć projekt. Wystarczy oddać swój stary, źle dopasowany biustonosz do pobliskiego sklepu biorącego udział w kampanii. Celem jest zebranie 1 tony staników.

Dla zachęty charytatywnych działań, każdy kto odda swój stary stanik do reCYClingu otrzyma od sklepów współpracujących z bieliźnianą marką Panache bon o wartości 20 zł na zakup nowego biustonosza, połączony z bezpłatną ekspercką poradą profesjonalnej brafitterki.

Biustonosze można oddawać do 31 października do specjalnie przygotowanych pojemników ustawionych w salonach z bielizną w całej Polsce, oznaczonych logiem kampanii DOTYKAM = WYGRYWAM. Lista sklepów znajduje się na stronie: www.dotykamwygrywam.pl. W poprzednich edycjach  kampanii udało się w sumie zebrać ponad 67 000 sztuk biustonoszy do re(CYC)lingu 94 tony!!!).

Fot. Materiały prasowe / Elżbieta Romanowska

ŚWIADOMOŚĆ ZACHOROWALNOŚCI W POLSCE

Rak piersi w Polsce jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów u kobiet.  Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż co roku chorobę tą diagnozuje się u około 18 tys. kobiet, z czego ponad 5 tys. umiera. Dlaczego? Pierwszym powodem jest zbyt późne wykrycie nowotworu. Choroba wykryta we wczesnym etapie jest niemal w 100 proc. wyleczalna. Według specjalistów najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu jest dokładne poznanie własnych piersi i comiesięczne samobadanie. Niestety poprawnie i regularnie wykonuje jedynie 2-3 proc. kobiet!

Działając w branży bieliźnianej, która jest tak blisko związana z kobiecymi piersiami, uważam za swój obowiązek popularyzowanie i podnoszenie świadomości kobiet w temacie dbania o zdrowie piersi. Dlatego nieprzerwanie od 8 lat organizuję właśnie kampanię DOTYKAM=WYGRYWAM.” – tłumaczy swój zapał pomysłodawczyni kampanii Izabela Sakutova, międzynarodowy ekspert brafittingu i lingerie styling.  – „W tym roku, by wesprzeć przekaz kampanii i działania fundacji Wsparcie na Starcie, edukującej nastolatki m.in. profilaktyki raka piersi, zaprosiliśmy do współpracy znaną i cenioną polską projektantkę Lidię Kalitę, by zaprojektowała charytatywne t-shirty. Zyski z ich sprzedaży w całości zostaną przekazane na stworzenie pierwszej polskiej aplikacji mobilnej skierowanej do nastolatek, promującej walkę z rakiem piersi i budującej w nich zdrowe nawyki od samego początku.” – dodaje na koniec.  

Fot. Materiały prasowe / Daria Widawska

Partnerzy kampanii Dotykam=Wygrywam:

Panache Lingerie — ciesząca się uznaniem już od blisko 40 lat firma produkująca bieliznę w szerokim zakresie rozmiarów i krojów, które zaspokajają potrzeby bieliźniane kobiet posiadających różne typy sylwetki.

Clear Channel Polska, jedna z wiodących firm OOH, która wspiera corocznie akcję i nagłaśnia ją na bilboardach oraz w sieci digitali w galeriach handlowych premium, w największych polskich miastach.

3R Recycling Solutions, duża firma sektora recyclingu tekstylnego w Polsce, która od czterech lat współtworzy akcję DOTYKAM=WYGRYWAM, poddając recyclingowi zebrane podczas kampanii biustonosze i przekazując zysk z tego procesu na rzecz stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Miesięcznik Claudia, który swoimi ogromnymi zasięgami wsparł w tym roku przekaz DOTYKAM=WYGRYWAM wśród ogromnej rzeszy swoich Czytelników.

Hotel Belotto. To w pięknych wnętrzach tego zabytkowego pałacu w centrum Warszawy co roku odbywa się uroczysta inauguracja kampanii, podczas której wszyscy ambasadorzy i zwolennicy naszej inicjatywy mogą się spotkać i zainicjować reCYCling, oddając na miejscu pierwsze biustonosze.

Wolf Studio — wyjątkowe miejsce, w którym zorganizowano sesję fotograficzną i nagranie fimów do kampanii Dotykam=Wygrywam.

Karolina Chabel – Williams – utalentowana fotografka, która od lat wspiera kampanię Dotykam=Wygrywam swoimi zdjęciami.

Anna Kolatorska – autorka filmów kampanii Dotykam=Wygrywam.

Poznaj historię kampanii na stronie www.dotykamwygrywam.pl

#DotykamWygrywam

FB: @PanachePolska  @zdrowepiersi @izabelasakutova

IG: FB: @PanachePolska  @wsparcienastarcie @izabelasakutova

Fot. Materiały prasowe / Izabela Sakutova -pomysłodawca DotykamWygrywam


Zobacz także

Choć raz w życiu oszaleć z miłości, kochać się jakby jutra nie było i złamać serce… bez tego nie da się żyć naprawdę

Zabawa sutkami, czyli jak (dosłownie) podkręcić atmosferę w sypialni

Jak rozpoznać, że twój facet rozgląda się za kimś „nowym”