Go to content

14 różnic pomiędzy chłopcem, z którym się spotykasz a mężczyzną, za którego wyjdziesz za mąż

Fot. iStock / teksomolika

Kiedy spotykamy się na randkach łatwo idealizować swojego wybranka. Dać się urzec urokowi, powierzchownej magii, drobiazgom…, ale okazuje się, że nawet te drobiazgi bywają ważne lub jedynie pozorne. Więc czym różni się chłopiec, z którym się spotykasz od mężczyzny na życie?

To bardzo proste, kilkoma drobnymi szczegółami, których nie warto przegapić.

1.

Chłopiec z którym się spotykasz, spotyka się z tobą w ramach czasu na swoje przyjemności. Chce się bawić

Mężczyzna na życie chce z tobą spędzać czas. Ma jasne i klarowne zamiary. Myśli: „ty”, nie: „rozrywka”.

2.

Chłopiec, z którym się spotykasz, rozmawia z tobą lekko o rzeczach zabawnych, bezpiecznych, błahych. Choć rozmowa może się wyjątkowo dobrze kleić, nie buduje między wami głębszej więzi. Zazwyczaj skupia się na przeszłości lub zabawnych sytuacjach. Chce byś czuła podziw, przede wszystkim dba o swój wizerunek.

Mężczyzna na życie rozmawia z tobą o wszystkim, oczywiście nie od razu. Rozmawia na tematy proste i niekonfliktowe, jak książki, filmy, wasze zainteresowania – jednak nie robi tego po to, by zabić ciszę, ale aby cię poznać. Te rozmowy nie są narcystyczne, czujesz, że wiele was łączy.

3.

Chłopiec, z którym się spotykasz, nigdy nie powie ci, że chce się ożenić, założyć rodzinę i mieć dzieci. Że marzy o porannej kawie i labradorze. Nie powie też, że tego nie chce teraz, ale pewnie może zmienić zdanie w przyszłości.

Mężczyzna na życie może nie chcieć decydować się na tak poważne kroki już, teraz, natychmiast; ale chce z tobą spędzić życie. Wie, że wszystko zmieniło się, gdy poznał tę właściwą osobę.

4.

Chłopiec, z którym się spotykasz, krytykę czy twój kiepski nastrój odbiera personalnie.

Mężczyzna na życie jest po prostu pomocny, empatyczny. Zostawia ci przestrzeń na gorszy dzień i jest wsparciem w kryzysach.

5.

Chłopiec, z którym się spotykasz, walczy, kłóci się po to, aby wygrać. Lubi czuć się jak zwycięzca. Ty, wy – to nigdy nie będzie dość ważne, by zrezygnować z własnego sukcesu i wygranej. Bo tylko o to w tym wszystkim chodzi.

Mężczyzna na życie walczy uczciwie. Nie używa przemocy, również tej słownej i psychicznej. Bez względu na to jak się wścieka.

6.

Chłopiec, z którym się spotykasz, przywiązuje bardzo dużo uwagi do wyglądu. Swojego. I twojego. Nie pozwoli, żebyś obniżyła „standard”, do którego przywykł. Żyje pozorami, bez nich jego świat robi się niebezpieczny. Będzie komentował  twój gorszy wygląd – oczywiści w „dobrej wierze”.

Mężczyzna na życie nie musi skupiać się na powierzchowności, ma o wiele więcej. Rozumie, że każdy dobre i złe dni, nigdy nie zrobi ci afery lub nie będzie komentował tego, że nie zrobiłaś makijażu, albo spędzasz sobotę w dresie.

7.

Chłopiec, z którym się spotykasz, mówi przepraszam,
– żeby rozluźnić atmosferę,
– bo jest „pod ścianą”,
– bo tak wypada,
– żeby cię zatrzymać.

Mężczyzna na życie mówi przepraszam:
– bo wie, że zawinił,
– bo nie chciał nikogo skrzywdzić/zranić,
– i jego „przepraszam” zawsze jest szczere.

Fot. iStock / eclipse_images

Fot. iStock / eclipse_images

8.

Chłopiec, z którym się spotykasz, mówi kocham,
– żeby cię zatrzymać,
– przybliżyć,
–  bo mu się to opłaca,
– pomimo tego, że wcale tego nie czuje lub nie rozumie.

Mężczyzna na życie mówi kocham:
– bo właśnie tak czuje,
– bo właśnie tak jest i on tej miłości pragnie, po ludzku.

9.

Chłopiec, z którym się spotykasz, będzie oczekiwał, że będziesz o niego dbała. Jak jego mama i byłe dziewczyny. Będzie to porównywał i mierzył.

Mężczyzna na życie będzie myślał o tym, jak zadbać o ciebie. Bez względu na to, czy będzie oznaczało to ugotowanie obiadu czy bezpieczeństwo waszej przyszłości finansowej.

10.

Chłopiec, z którym się spotykasz, nie będzie dążył do wspólnych spotkań ze znajomymi. Nie ma potrzeby budowania wspólnej przestrzeni w waszym życiu. Choć będzie mówił, że chce mieć czas tylko dla ciebie, tak naprawdę będzie zaspokajał tylko swoją potrzebę.

Mężczyzna na życie chce usłyszeć jak najwięcej o tobie, twoim życiu – i o twoich przyjaciołach, którzy są jego częścią. Będzie chciał, żeby inne ważne dla niego osoby cię poznały.

11.

Chłopiec, z którym się spotykasz, będzie zakłopotany spotkaniem z twoja rodziną.

Mężczyzna na życie będzie z takiego spotkania zadowolony, będzie to dla niego nie obowiązkiem, a wyróżnieniem.

 12.

Chłopiec, z którym się spotykasznie jest w pełni zaangażowany w wasze rozmowy, nie słucha cię uważnie.

Mężczyzna na życie chce znać twoje opinie i przekonania, ponieważ jest tobą szczerze zainteresowany. Słucha i dopytuje.

13.

Chłopiec, z którym się spotykasz, ucieka, gdy pojawiają się trudności. Nie chce doprawiać sobie zbędnej kuli u nogi

Mężczyzna na życie jest na dobre i na złe. Wie, że tak wygląda prawdziwe życie.

14.

Chłopiec, z którym się spotykasz, każe ci podświadomie ciągle o niego walczyć, zabiegać. Każe ci tańczyć na linie w ciągłej niepewności.

Mężczyzna na życie sprawia, że czujesz się bezpiecznie. Nigdy nie musisz „gdybać” czy jutro nadal będziesz dla niego kimś ważnym.


Na podstawie: lifehack