Go to content

14 małych rzeczy, które udają miłość, a tak naprawdę są manipulacją

Fot. iStock / stock-eye

Miłość i manipulacją bywają trudne do rozróżnienia. Jak to się dzieje? Emocje często wprowadzają nas w błąd, sprawiają, że nie potrafimy przejrzeć prawdziwych intencji ukochanej osoby. Czy wiesz co udaje miłość, a tak naprawdę jest próbą manipulacji?

14 małych rzeczy, które udają miłość, a tak naprawdę są manipulacją. Jeśli on:

Kontruje cię

Tak bardzo za tobą tęsknił, kiedy byłaś z przyjaciółmi, że musiał wysłać ci kilkanaście SMS-ów z rzędu, a każdy z nich był coraz bardziej irytujący.

Mówi „Kocham cię” zbyt często, usprawiedliwiając miłością niedopuszczalne zachowania

Czy wydaje się, że za każdym razem, gdy twój partner robi coś, co cię denerwuje, tak, jak na przykład zrobi ci scenę ekstremalnej zazdrości, natychmiast tłumaczy, że to dlatego, że tak bardzo cię kocha? Nie ignoruj takiego zachowania.

Nie może bez ciebie żyć

Mówi ci, że tyle dla niego znaczysz, że umarłby bez ciebie. To nie jest romantyczne, to przerażające. Czasem może się to skończyć groźbami samobójstwem jako sposobem kontrolowania cię, gdy nie robisz tego, czego on oczekuje.

Zapewnia cię, że jesteś całym jego światem i nie potrzebuje nikogo więcej

Jeśli to mówi, to tak  naprawdę sugeruje, że chce być z tobą odizolowany od wszystkich, którzy coś dla ciebie znaczą, zamiast zintegrować się ze światem w zdrowy sposób. Nie dziw się, jeśli zapragnie cię odciąć od twoich bliskich, aby mógł mieć cię tylko dla samego dla siebie – i kontrolować cię.

Rozpieszcza cię prezentami, których nie potrzebujesz

Jeśli zastępuje twoje meble, odzież lub inne przedmioty przedmiotami, które „sam wybrał” dla ciebie, stara się przekształcić cię w kogoś, kim nie jesteś.

Stale się martwi

Dlatego zadzwonił i wysłał ci SMS-a 30 razy, gdy byłeś poza domem. Jeśli nie odpowiesz mu od razu, jest wściekły lub „zmartwiony”, jak sam to nazywa.

Chce szybko założyć rodzinę

Jest to oczywiście normalne, cudowne, jeśli też tego pragniesz. Jeśli jego celem jest posiadanie rodziny, abyś mógł rzucić pracę i pozostać w domu z dzieckiem, w domu z dala od swoich bliskich, to może być częścią jego planu, aby cię odizolować i przejąć kontrolę nad twoim życiem.

Stale ci schlebia

Komplementy są zdrowe i sprawiają, że ​​czujesz się dobrze, ale jeśli twój partner zawsze cię „czaruje”, może używa tego zabiegu jako kamuflażu.

Zwraca ci uwagę przy znajomych

Byliście razem na przyjęciu i robił ci wyrzuty, że za dużo pijesz ci, bo zrozumiał, że dobrze bawisz się ze swoimi przyjaciółmi. Powód? On troszczy się o ciebie i nie chce, żebyś jutro wstała z ciężkim kacem. Dzięki „tatusiu”

Powiedział ci, że jesteś lepsza niż inne

Możesz to uznać za komplement, ale zastanów się na spokojnie, w jaki sposób twój partner mówi o kobietach, które były obecne w jego życiu przed tobą.

Kocha z ciebie żartować

Tak, że doprowadza cię do łez. Mówi, że to jego sposób na okazywanie miłości. W rzeczywistości to jego sposób na zasianie niepewności w twoim umyśle. Zaczniesz wierzyć  w negatywne komentarze.

Sugeruje ci wiele rzeczy dla „twojego dobra”

Troszczy się o ciebie tak bardzo, że pokaże ci lepszy sposób, by wykonać twoją pracę, rozmawiać z najlepszym przyjacielem, zrobić herbatę, a nawet stracić dodatkowe kilogramy (których nawet nie zauważyłaś). To nie jest dla twojego dobra – to jego sposób na kontrolowanie ciebie.

Traci panowanie nad sobą, gdy tylko postępujesz niezgodnie z jego oczekiwaniami

Po prostu nie mógł się doczekać, żeby cię zobaczyć, a kiedy powiedziałaś mu, że musisz odwołać spotkanie, stracił panowanie nad sobą.

Jest bardzo miły tuż po kłótni

Bo kłótnia go oczyszcza. To jego sposób na wpędzenie cię w poczucie winy za skonfrontowanie go z czymś, co go zdenerwowało.


Na podstawie: bolde.com