Związek

12 rzeczy, które każda kochająca się para powinna zrobić razem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 lipca 2016
12 rzeczy, które każda kochająca się para powinna zrobić razem
Fot. iStock/Todor Tsvetkov
 

Ile związków, tyle pomysłów na wspólne życie i wspólne spędzanie czasu. Jest jednak kilka rzeczy, które każda para powinna zrobić razem, żeby jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Wszystkie mają jedną cechę wspólną: wspierają komunikację między partnerami. Bo dobra komunikacja jest najważniejsza w prawidłowym funkcjonowaniu związku.

1. Wypróbujcie swoje hobby – nawzajem

Ty – jego, a on- twoje. Zróbcie to chociaż raz. To pomoże wam lepiej zrozumieć siebie wzajemnie i spojrzeć na siebie w zupełnie inny sposób. A może przypadkiem odkryjecie, że łączy was więcej niż myśleliście?

2. Znajdźcie nowe hobby, razem

Poszukiwanie czegoś, co można robić razem, co przynosi wam obojgu satysfakcję, bardzo zbliża i pomaga odkryć w partnerze wiele nowych cech.

3. Wyruszcie razem w podróż

Podróż jest zawsze przygodą. Tylko od was zależy jej kształt i przebieg, cel jaki sobie obierzecie i to, w jaki sposób pokonacie ewentualne trudności. Ze wspólną podróżą jest trochę jak ze wspólnym życiem…

4. Układajcie puzzle

Bo to uczy rozwiązywania problemów we dwoje, a to wspaniała rzecz :).

5. Ustalcie jeden wspólny posiłek

Pomyślisz, że i tak zabraknie wam konsekwencji? Postarajcie się, by było inaczej. Choć jeden wspólny obiad czy kolacja w tygodniu, bez nerwowego zaglądania w ekran telefonu i bez włączonego telewizora – to wspaniała okazja by być tylko dla siebie. I rozmowa.

6. Przytulajcie się

To ukoi wasze nerwy i da poczucie bezpieczeństwa. Przytulanie dobrze wpływa na poziom zaufania do partnera i zbliża bardziej niż miłosne deklaracje.

7. Zagrajcie w grę planszową

Albo nawet komputerową. Rywalizujcie ze sobą we wspólnej zabawie, podpowiadajcie sobie nawzajem rozwiązania, cieszcie się z wygranej partnera.

8. Zróbcie coś spontanicznie

Boisz się, jeśli coś idzie w twoim życiu niezgodnie z planem? Popracuj nad tym lękiem ze swoim partnerem. Oddaj mu całkowicie inicjatywę na jeden (ale cały) dzień. Zaufaj całkowicie najpierw jemu, a łatwiej będzie ci zaakceptować nieprzewidywalność losu.

9. Wspólnie zadecydujcie o wystroju waszego domu

Nie zrzucajcie odpowiedzialności za to wasze miejsce na Ziemi na jedną stronę związku. Zadbajcie razem o to, byście oboje czuli się tam dobrze.

10. Poczytajcie razem

I niech on czyta ci kilka kart swojej ulubionej książki, a ty jemu swojej. Nawet jeśli nigdy nie dojdziecie do ostatniej strony…

11. Ugotujcie razem posiłek

Już samo przebywanie razem w kuchni działa dobrze na związek, a co dopiero wspólne przygotowanie czegoś pysznego do zjedzenia… To może być preludium do wspaniałego wieczoru lub… samo w sobie stać się wspaniałym wieczorem :).

12. Stwórzcie listę rzeczy, które kochacie w swoim partnerze

Siedząc naprzeciw siebie i zaglądając sobie głęboko w oczy. Takie ćwiczenie, wykonywane raz na jakiś czas, przynosi lepsze efekty niż niejedna terapia.

Bycie razem wymaga uważności na tę drugą, wybraną przez siebie osobę oraz zrozumienia, że samo uczucie, choćby najgorętsze, nie wystarczy. Udane, wspólne życie składa się z tysiąca dorobnostek nadających mu głębszy sens. Pielęgnujcie drobnostki.


Związek

Ubraniowe koszmary i zagadki, które zna każda z nas

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
21 lipca 2016
Ubraniowe koszmary i zagadki, które zna każda z nas
Fot. iStock / ViewApart
 

Marylin Monroe mawiała, że pieniądze szczęścia nie dają – dają je dopiero zakupy. I coś w tym niewątpliwie jest, bo nowa bluzka, dopasowane spodnie albo elegancka torebka potrafią poprawić kobiecy humor nawet lepiej niż tabliczka czekolady. Ale w tym handlowym gąszczu, wśród sklepowych półek i wieszaków, oprócz dobrego humoru znaleźć można też powody do zdziwienia, szoku, a nawet porządnego wkurzenia się. Oto kilka ubraniowych koszmarów i zagadek, które z pewnością nie raz spotkałaś na swojej zakupowej drodze.

1. Góra dobra, dół za mały

Mierzysz świetną sukienkę, w której zapewne wyglądałabyś bosko i zniewalająca, ale podczas gdy góra leży jak ulał, dół jest nieco przymały – albo odwrotnie. I tu pojawia się pytanie – czy projektanci zapomnieli, jak wyglądają kobiety? Tak, mamy biusty. Tak, mamy biodra szersze niż nasze talie. Dlaczego więc niektóre ciuchy krojone są na ludzi o figurze prostokąta?

2. Dekolt do pępka

Znalazłaś świetną bluzkę, T-shirt jakiego od dawna szukałaś, gdyby jednak dekolt był nieco mniejszy… Głęboki dekolt pomaga wyeksponować kobiece atuty, ale nie zawsze o to właśnie nam chodzi. Ani to usiąść wygodnie, ani się pochylić, o szalonej zabawie z dzieciakami na placu nawet nie ma mowy, biustu pilnować trzeba, bo co chwilę wyglądnąć chce zza bluzki i pokazać się światu.

3. Udawane zamki i niby kieszenie

Zamek, który możesz co prawda rozpiąć, ale nic poza tym. Kieszenie, które kieszeniami nie są i namawiają do filozofii „być, a nie mieć” – nie musisz nosić ze sobą nic. Dobre dla osób na odwyku od notorycznego trzymania rąk w kieszeniach – babcia zawsze mówiła, że to niegrzecznie i niekulturalnie.

4. Różne sklepy – różne rozmiary

Twój wywalczony z Chodakowską rozmiar 38, nagle może w jednym sklepie stać się 36 (o tak, mam tę moc!),  a w innym 40 lub nawet 42 (to pewnie od marzeń o czekoladzie…). Czasami zdarza się nawet, ze potrzebujesz różnych rozmiarów ubrań tej samej marki. Zagadki tej nikt nie jest w stanie rozwiązać, więc nie ma co się przejmować numerkami i po prostu kupować to, w czym dobrze się wygląda.

5. Prześwitujące bluzki i bluzeczki

Cienkie niczym bibułka bluzeczki z pewnością są przewiewne, nie powodują nadmiernego pocenia i mogą być kuszące dla płci przeciwnej, ale nie zawsze jest na nie czas, miejsce i ochot. Dress code w pracy, skromność własna i niechęć do odkrywania wymagają zatem noszenia podkoszulki lub innej bluzki. Jednak czy o takie tworzenie warstw nam chodzi?

Ubraniowe koszmary i zagadki, które zna każda z nas

Fot. iStock / Petar Chernaev

6. Dziwne napisy i nadruki na T-shirtach

Krój świetny, kolor niesamowity, ale ten napis… Napis woła o pomstę do nieba! Albo dominacja piesków, kotków, postaci z kreskówek i innych bajkowych stworów – można mieć i taką bluzkę w ofercie, ale niech będzie na wieszaku obok jakaś alternatywa! Czasem aż ciśnie się na usta pytanie, kto to wymyślił i co nim kierowało. Dzidzia- piernik albo infantylna ćwierćinteligentka to nie jest efekt, jaki chcemy uzyskać, więc głupkowatym napisom i nadrukom mówimy zdecydowane nie!

7. California, Hawaje albo New York

No czy ja jestem „born in USA”? Dlaczego mam nosić T-shirt z miłosnym wyznaniem do hawajskich wysp lub kalifornijskiej ziemi, skoro dzielą mnie od nich tysiące kilometrów? A gdzie nasze rodzime Bieszczady, Mazury, Warmia i Pomorze? O tym jakoś nikt nie pomyślał, a szkoda!

8. Cekiny, ćwieki i brokat w dziwnych miejscach

Tu cekinek, tam brokacik, a ty świecisz się i błyszczysz już z daleka- w promieniach słonecznych lepiej nie stawaj, bo oślepisz przechodniów. Gdyby chociaż projektant miał jakiś zamysł, ale czasami wygląda to jakby ktoś niesfornie rzucił garść cekinów na materiał i gdzie spadną, tam będą. Z ćwiekami podobnie – umieszczają je w dziwnych miejscach, bez pomysłu, albo w ilości takiej, że twoje ubranie zaczyna przypominać zbroje rycerską. Zgroza!

9. Większy rozmiar nie znaczy większy

Czasem jedynie oznacza dłuższy, ale nie szerszy, a czasem szerszy, ale nie dłuższy. Ciągle słyszymy, że najważniejszy jest indywidualizm, że należy być sobą i fajnie, że ludzie się różnią, ale widocznie nie dotyczy to świata ubrań – jeśli nie masz 170 cm wzrostu i wymiarów 90-60-90 to musisz się trochę natrudzić, by znaleźć wymarzony ciuch.

10. Wszystko na jedno kopyto

Przechodzisz od sklepu do sklepu, ale właściwie różnic większych nie widać – wszystko do siebie podobne, na jedno kopyto robione, zero fantazji i polotu. Jak modne są dziury na kolanach, to spodni bez rozdarcia w sklepach nie uświadczysz. Jak wszyscy noszą krótkie bluzki, to i ty musisz do trendu się nagiąć i odkryty brzuch wciągnąć.

11. Męskie 10 zł, damskie 110 zł

Koszula na dziale męskim może kosztować 40 zł, ale na damskim niemal identyczna (tylko skrojona inaczej) kosztować będzie co najmniej dwa razy tyle. Czuję tutaj powiew stereotypu, ze zakupy to damska domena i kobiety są skłonne wydać znacznie więcej na ciuchy niż panowie. No dobra, nawet jeśli to prawda, to i tak sprawiedliwości w takim zawyżaniu cen nie ma!


Na podstawie: www.buzzfed.com


Związek

Luksus w SPA. Spodziewaj się najlepszego relaksu

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 lipca 2016
SPA
Fot. iStock / Djura Topałow

Pobyt w SPA nieodłącznie kojarzy się nam z luksusem i relaksem. Poszukujemy takich możliwości, szczególnie gdy na co dzień pochłaniają nas liczne obowiązki. Czasem potrzebna jest odskocznia od pracy, obowiązków domowych czy towarzystwa najbliższych. I nie ma w tym nic złego, ponieważ w ten sposób podarowany sobie choćby weekend, znakomicie pozwoli na regenerację nadwątlonych sił. 

Wybieramy pobyt w SPA z różnych, podyktowanych osobistymi względami powodów. Ale jednakowo oczekujemy skupienia uwagi na swojej  osobie, pomocy wykwalifikowanych specjalistów w trosce o swoje ciało, urodę. A jeśli jeszcze towarzyszą takiemu wyjazdowi piękne, harmonijne wnętrza, oraz kontakt z przyrodą, nie ma możliwości, by wracać z pobytu w SPA nieusatysfakcjonowanym.

Wybierasz się pierwszy raz do SPA? Oto, czego możesz się spodziewać

Jeśli jeszcze nie miałaś przyjemności wypoczywać w SPA, a chcesz podarować sobie cenne chwile relaksu, niczym się nie martw. Wyjazd do renomowanego SPA nie wiąże się z niedogodnościami. Nie trzeba zabierać ze sobą połowy szafy ubrań, standardowo otrzymasz komplet ręczników, oraz przed każdym zabiegiem jednorazową bieliznę. Wyłącz, a przynajmniej wycisz telefon, niech kontakt ze światem zewnętrznym, nie przerywa ci miłych chwil podczas pobytu w SPA.  Zabierając ze sobą bliską osobę, będziesz mogła wymienić swoje spostrzeżenia i wspólnie cieszyć się wyjątkowym czasem tylko dla was. Kulinarna oferta restauracji obsługującej gości SPA dogodzi najbardziej wymagającym podniebieniom, a możliwość skorzystania z oferowanych aktywności fizycznych, ułatwi utrzymanie formy, lub wypróbowanie czegoś nowego. Profesjonalna obsługa pomoże zapomnieć o trudach codzienności, przyniesie ulgę ciału. Nie obawiaj się zadawać pytań, jeśli np. masaż sprawia ci dyskomfort, czy odczuwasz inne niedogodności, personel udzieli ci odpowiedzi i wysłucha twoich sugestii. Po każdym zabiegu powinnaś czuć się przede wszystkim zrelaksowana i odprężona. Zasięgaj doradztwa w zakresie najlepszego doboru zabiegów, jeśli sama nie jesteś pewna, co dla ciebie będzie najlepsze. Jeśli jesteś ciekawa, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, na jakiego rodzaju ofertę zwrócić szczególną uwagę, przeczytaj poniżej o wyjątkowych ofertach proponowanych przez SPA w Nałęczowie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dotyk luksusu. Pakiet idealny dla każdej z nas

Jeśli marzy się wam wypoczynek, który opiera się na założeniach piękna, relaksu i luksusu, ta propozycja oferowana przez SPA Uzdrowisko Nałęczów, spełni wszystkie wasze oczekiwania. Możesz zdecydować się na intensywny, kompleksowy program odnowy biologicznej połączony z zabiegami kosmetycznymi z wykorzystaniem luksusowych kosmetyków Clarins. Dotyk Luksusu przywraca siły i witalność, poprawia wygląd skóry, pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Czekają na ciebie zabiegi na ciało, twarz, masaż pleców, a także seans w basenie białej glinki z Grecji. To ciekawa propozycje, a zwracając uwagę na białą glinkę, warto podkreślić, że jest ona sprowadzona specjalnie z Grecji, poprawia wygląd skóry i wygładza ją, sprawia, że skóra staje się aksamitna w dotyku. Zazwyczaj stosowana jest ona podczas zabiegów na twarz, jednak SPA w Nałęczowie oferuje seans dla całego ciała. Dodatkowo możesz wybrać w szerokiej oferty np. 4 zabiegi z gamy zabiegów klasycznych SPA spośród: kąpiel aromatycznaelektrostymulacjamasaż aquatonicokład FANGObicze szkockieaqua aerobikokład parafinowy na dłoniemasaż limfatyczny lub siłownia w Atrium.

SPA

Fot. Materiały prasowe

Jeśli będziesz miała ochotę na jeszcze więcej, bez kłopotu możesz wykupić dodatkowe usługi, proponowane gościom przez SPA.

Tydzień w raju. Brzmi obiecująco!

To oferta przygotowana pod kątem przyjemności z zastosowaniem kosmetyków CLARINS dla każdej z pań. Dzięki dostępności pakietu Tydzień w raju czeka na ciebie kilka dni rozpieszczania, masaży, intensywnych zabiegów kosmetycznych, m.in.: masaż gorącymi kamieniami lub stemplami, masaż głowy i karku, masaż pleców, nóg, peeling ciała, zabieg na twarz, manicure, pedicure, seans w Basenie Białej Glinki z Grecji. Oferta jest bogata i satysfakcjonująca.

Konsultacje ze specjalistami od dietetyki, odnowy i kosmetologii oraz indywidualnie dobrane zabiegi sprawią, że będziesz czuła się piękna i wypoczęta. Noclegi w Termach Pałacowych, do wyboru – pokój 1 lub 2-osobowy, (lux, apartament, apartament VIP), pozwolą na spokojny wypoczynek po intensywnym dniu. Całodzienne wyżywienie w Restauracji Termy zagwarantuje smaczne posiłki i oszczędzi twój czas na poszukiwanie innych rozwiązań.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Właśnie z powyższych powodów, warto odwiedzić SPA w Nałęczowie. Tym bardziej że Uzdrowisko Nałęczów znajduje się jedynie dwie godziny drogi od Warszawy, więc podróż nie musi być męcząca. Przyjrzyj się dostępnej w SPA ofercie i skorzystaj z okazji do wspaniałego wypoczynku.


Wpis powstał we współpracy z ZL „Uzdrowisko Nałęczów” SA

 

 


Zobacz także

Chociaż to trudne, musisz się opanować. 10 rzeczy, których nie wolno ci zrobić, gdy dowiesz się o zdradzie

Pytasz, czy miłość istnieje? Tak, jestem tego pewna. Wiem, bo przez chwilę ją miałam

Niekoniecznie chciałabym zbierać lajki na fejsie pod tkliwym zdjęciem, ale fajnie by było mieć z kim spędzić ten dzień