Go to content

12 rzeczy, które każda kochająca się para powinna zrobić razem

12 rzeczy, które każda kochająca się para powinna zrobić razem
Fot. iStock/Todor Tsvetkov

Ile związków, tyle pomysłów na wspólne życie i wspólne spędzanie czasu. Jest jednak kilka rzeczy, które każda para powinna zrobić razem, żeby jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Wszystkie mają jedną cechę wspólną: wspierają komunikację między partnerami. Bo dobra komunikacja jest najważniejsza w prawidłowym funkcjonowaniu związku.

1. Wypróbujcie swoje hobby – nawzajem

Ty – jego, a on- twoje. Zróbcie to chociaż raz. To pomoże wam lepiej zrozumieć siebie wzajemnie i spojrzeć na siebie w zupełnie inny sposób. A może przypadkiem odkryjecie, że łączy was więcej niż myśleliście?

2. Znajdźcie nowe hobby, razem

Poszukiwanie czegoś, co można robić razem, co przynosi wam obojgu satysfakcję, bardzo zbliża i pomaga odkryć w partnerze wiele nowych cech.

3. Wyruszcie razem w podróż

Podróż jest zawsze przygodą. Tylko od was zależy jej kształt i przebieg, cel jaki sobie obierzecie i to, w jaki sposób pokonacie ewentualne trudności. Ze wspólną podróżą jest trochę jak ze wspólnym życiem…

4. Układajcie puzzle

Bo to uczy rozwiązywania problemów we dwoje, a to wspaniała rzecz :).

5. Ustalcie jeden wspólny posiłek

Pomyślisz, że i tak zabraknie wam konsekwencji? Postarajcie się, by było inaczej. Choć jeden wspólny obiad czy kolacja w tygodniu, bez nerwowego zaglądania w ekran telefonu i bez włączonego telewizora – to wspaniała okazja by być tylko dla siebie. I rozmowa.

6. Przytulajcie się

To ukoi wasze nerwy i da poczucie bezpieczeństwa. Przytulanie dobrze wpływa na poziom zaufania do partnera i zbliża bardziej niż miłosne deklaracje.

7. Zagrajcie w grę planszową

Albo nawet komputerową. Rywalizujcie ze sobą we wspólnej zabawie, podpowiadajcie sobie nawzajem rozwiązania, cieszcie się z wygranej partnera.

8. Zróbcie coś spontanicznie

Boisz się, jeśli coś idzie w twoim życiu niezgodnie z planem? Popracuj nad tym lękiem ze swoim partnerem. Oddaj mu całkowicie inicjatywę na jeden (ale cały) dzień. Zaufaj całkowicie najpierw jemu, a łatwiej będzie ci zaakceptować nieprzewidywalność losu.

9. Wspólnie zadecydujcie o wystroju waszego domu

Nie zrzucajcie odpowiedzialności za to wasze miejsce na Ziemi na jedną stronę związku. Zadbajcie razem o to, byście oboje czuli się tam dobrze.

10. Poczytajcie razem

I niech on czyta ci kilka kart swojej ulubionej książki, a ty jemu swojej. Nawet jeśli nigdy nie dojdziecie do ostatniej strony…

11. Ugotujcie razem posiłek

Już samo przebywanie razem w kuchni działa dobrze na związek, a co dopiero wspólne przygotowanie czegoś pysznego do zjedzenia… To może być preludium do wspaniałego wieczoru lub… samo w sobie stać się wspaniałym wieczorem :).

12. Stwórzcie listę rzeczy, które kochacie w swoim partnerze

Siedząc naprzeciw siebie i zaglądając sobie głęboko w oczy. Takie ćwiczenie, wykonywane raz na jakiś czas, przynosi lepsze efekty niż niejedna terapia.

Bycie razem wymaga uważności na tę drugą, wybraną przez siebie osobę oraz zrozumienia, że samo uczucie, choćby najgorętsze, nie wystarczy. Udane, wspólne życie składa się z tysiąca dorobnostek nadających mu głębszy sens. Pielęgnujcie drobnostki.