Go to content

11 mitów, w które wierzymy, kiedy decydujemy się wrócić do byłego partnera

Fot. iStock/PeopleImages

Spróbować jeszcze raz? Zacząć wszystko od początku ze swoim „byłym?”. Miłość, przywiązanie, a może lęk przed samotnością? Co popycha nas ku temu, by wejść jeszcze raz do tej samej rzeki? Dlaczego, nie mając najmniejszych powodów w to, by wierzyć, że to się może udać, wracamy do związkowego punktu wyjścia?…

11 najczęstszych mitów, w które wierzymy wracając do swojego byłego partnera

1. Tym razem wszystko będzie inaczej

Tak, prawdopodobnie… gorzej. Zdaniem naukowców, partnerzy, którzy do siebie wracają, koncentrują się częściej na negatywnych stronach swojego „reanimowanego” związku, niż na tych pozytywnych.

2. On się zmienił, jest teraz zupełnie inną osobą

Ludzie się nie zmieniają. Przynajmniej nie z dnia na dzień i nie bez wyraźnej, silnej, motywacji, szybko i bez szczerego, płynącego z serca powodu.

3. Nikt nie zna mnie lepiej niż on

To jasne, spędziliście ze sobą bardzo dużo czasu. Jednak fakt, że tak dobrze się znacie, nie zapobiegł waszemu rozstaniu, prawda?

4. Nie znajdę nikogo „lepszego”

Trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu – mówi przysłowie. Nie chcesz się angażować w związek z kimś innym, bo boisz się wyjścia ze strefy komfortu, zaczynania wszystkiego „od początku”.

5. Może nie jest ideałem, ale jest ze mną

Ludzki mózg jest bardziej wrażliwy na porażki niż na zwycięstwa. To samo dotyczy relacji. Zadaj sobie pytanie co wolisz: nieszczęśliwe życie u boku kogoś, kto „należy do ciebie”, czy możliwość odnalezienia prawdziwego szczęścia?

6. Nie mam czasu na szukanie

To nie szukaj. Desperacja to w miłości najgorszy doradca. Miłość, ta największa, przychodzi nieproszona…

7. Przyjaźnimy się, więc może się „uda”

Co do zasady, przyjaźń między byłymi partnerami jest dość ryzykownym rozwiązaniem, a czasem nawet oznaką zaburzeń psychicznych (tak!).

8. Spaliśmy ze sobą, więc możemy do siebie wrócić

Nie. To nie jest powód, aby rozpocząć od nowa.

9. Nikt nie jest doskonały

Wystarczy, że będziecie się ze sobą świetnie czuli. Przecież tego właśnie szukasz, prawda? Rozstaliście się ze sobą nie dlatego, że on nie był ideałem.

10. Mój były nie zostawi mnie w spokoju

Nie myl nagłego wybuchu zainteresowania z jego strony z miłością. To raczej konieczność kontrolowania czegoś, co właśnie wymknęło mu się z rąk.

11. Może przesadzam

Jeśli twój związek rozpadł się z powodu twoich bliskich, przez pracę lub złożyły się na to jakieś inne, zewnętrzne przyczyny, powrót może zakończyć się powodzeniem. Najczęściej jednak przyczyna rozpadu jest dużo poważniejsza: zdrada, przemoc, oszustwo. Nie przesadzasz.


Na podstawie: brightside.me