Związek

10 subtelnych znaków, które mówią, że on cię okłamuje

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
21 lutego 2018
Fot. iStock/domoyega
 

Nikt z nas nie lubi być oszukiwany. I chociaż czasami intuicja nam podpowiada, że, kurczę, coś tu nie gra, to brakuje nam punktu zaczepienia, zrozumienia zachowań naszego partnera. Rozmawiałam kiedyś z kobietą, która przez wiele lat żyła z notorycznym kłamcą. Powiedziała wtedy: „Chciałabym, żeby kobiety zapamiętały jedną rzecz – jeśli raz czujesz, że on cię oszukuje, możesz to zignorować, jeśli drugi raz pojawia się to wrażenie – bądź czujna, za trzecim razem odejdź, nawet jeśli nie znajdziesz wystarczających dowodów”. Coś w tym jest. Tylko, jak nabrać większej pewności? Jak rozszyfrować jego zachowanie?

Jest 10 subtelnych znaków, które mówią o tym, że on cię okłamuje. Wystarczy zwrócić uwagę na jego mowę ciała.

Jest niespokojny

Nie może przestać stukać palcami lub potrząsać nogą, ciągle bawi się krawatem lub zegarkiem? To dlatego, że się denerwuje. Nie chce, żebyś to zauważyła, ale jego nerwowość musi się w końcu gdzieś ujawnić – najczęściej w pewnych typowych zachowaniach, które, ma taką nadzieję, pomogą mu się zrelaksować. Tobie jednak wysyłają sygnał, że coś go gnębi. (jasne, nie musi to być od razu okłamywanie ciebie)

Nie przestaje mówić

Kłamcy zazwyczaj opowiadają swoją historię zbyt długo, bo chcą, by ich kłamstwo brzmiało bardziej przekonująco. Więc gdy zadajesz mu proste pytanie, bez podtekstów: „Co się stało, że tak długo wracałeś z pracy?”, a on zaczyna kręcić i snuć swoją opowieść w najdrobniejszych szczegółach, zwiększ swoją czujność. Pytanie o powód 20-minutowego spóźniania, nie wymaga przecież 10-minutowej odpowiedzi.

Bawi się włosami

To, co charakteryzuje kłamców, to ciągła nerwowość. Ujawnia się ona często zabawą włosami – poprawia, je, przekłada, bo nie wie, co zrobić z dłońmi. Zwykle, ktoś, kto kłamie, myśli, co zrobić z rękami, które ujawniają fakt, że jest zdenerwowany.

Dotyka nosa lub ust

Bardzo często dzieje się tak, że ten, kto kłamie, próbuje ukryć twarz. Dlatego rozmawiając z tobą dotyka swoich ust lub nosa. Zwróć uwagę, czy jest to jednorazowy gest, czy powtarzalny.

Często odchrząka podczas rozmowy

Chrząkanie daje mu czas na zaplanowanie kłamstwa, przemyślenie tego, co ma powiedzieć, by wypaść jak najbardziej wiarygodnie. Kaszel, popijanie wody w trakcie mówienia, a nawet dłuższe pauzy są oznaką, że zastanawia się, co mówić, żeby nie wyszło, że kłamie.

Przesadnie gestykuluje

Nagle zaczyna machać rękami, gestykulować, pokazywać, ubiera,to co mówi w liczne gesty. Jeśli nigdy tego nie robił aż w tak przesadny sposób, to może oznaczać, że próbuje przykryć kłamstwo, który cię właśnie częstuje.

Nie patrzy na ciebie

Boi się na ciebie spojrzeć, ponieważ obawia się, że jego oczy odsłonią wszystko, czego nie mówią usta. Znasz go wystarczająco dobrze, by zauważyć jego dziwne w tym względzie zachowanie. Jeśli czujesz, że unika kontaktu wzrokowego, prawdopodobnie ma coś na sumieniu.

Stanie się atakujący

To co prawda nie mowa ciała, ale bardzo charakterystyczne dla kłamców. Gdy zaczniesz go wypytywać, pytać, czy nie kłamie, może cię zaatakować. Sprawić, że to ty poczujesz się winna zadawanemu pytaniu. Pamiętaj jednak, że gdyby nie miał nic do ukrycia, najpewniej odpowiedziałby ci spokojnie, może mógłby się lekko wkurzyć, ale nie reagować zbyt ostro i wywoływać w tobie poczucie winy.

Jego głos się zmienia

Kłamcy zazwyczaj zmieniają ton głosu, gdy kłamią. Niezależnie od tego, czy będzie on wyższy, czy niższy, zwróć uwagę na sposób, w jaki jego głos brzmi, gdy pytasz go o coś, co jest podejrzane.

Mówi wolno

Podobnie, jak kaszel, odchrząkanie, tak i mówienie wolno pozwala mu wykupić czas, by upewnić się, że kłamstwo, które właśnie wymyśla, jest wiarygodne, czy może lepiej coś zmienić w tej układance.

To kilka sygnałów, na które warto zwrócić uwagę, gdy podejrzewanym, że nasz partner nas oszukuje. Może to dać szansę, na rozmowę, wyjaśnienie sytuacji, a z pewnością ochroni ciebie przed domysłami, a w efekcie zranieniem.


źródło: thoughtcatalog.com

 


Związek

Żółty, zielony, brązowy… Co kolor kataru mówi o twoim zdrowiu

Redakcja
Redakcja
22 lutego 2018
Fot. iStock/Imgorthand
Następny

Katar to jedna z najczęstszych dolegliwości, jakie nam doskwierają. Większość z nas niewiele się nim przejmuje, bo wcześniej czy później mija. Owszem, bywa męczący, utrudnia oddychanie i zasypianie, odbiera całą przyjemność z jedzenie i zawstydza – smarkanie w obecności innych osób jest przecież dość niezręczne. Ale czy wiedziałaś, że kolor i konsystencja wydzieliny z nosa może wiele powiedzieć o twoim stanie zdrowia? Portal Bright Side opracował takie szczegółowe zestawienie. Następnym razem, gdy będziesz u lekarza, nie wahaj się dokładnie opisać swojego kataru. 

Jasny, przejrzysty i cieknący

Tego typu wydzielina z nosa świadczy o tym, że jesteś zdrowa… Tzn. nie zmagasz się z żadną infekcją. Może to być natomiast katar alergiczny (warto to sprawdzić!). Taka wydzielina pojawia się też, gdy jemy gorące posiłki, albo wejdziemy z dworu do ciepłego pomieszczenia. Ten rodzaj śluzu pomaga pozbyć się zanieczyszczeń i kurzu. Zawiera białka i przeciwciała, które zwalczają wirusy i bakterie, które mogą dostać się do nozdrzy.

Jasny i gęsty

Ten rodzaj wydzieliny może świadczyć o przewlekłej alergii – nieleczonej lub leczonej niewłaściwie. Zapycha nos, powoduje dość duży dyskomfort. Często towarzyszy mu także opuchlizna błon śluzowych nosa.

Biały

Biały kolor wynika ze spadku wilgoci w nosie i wysuszenia śluzówki, co powoduje, że katar staje się biały i „mętny” w kolorze. Na ogół świadczy o zwykłym przeziębieniu.

Żółty

Kiedy twój katar stanie się żółty, najwyższa pora, żeby się za siebie wziąć. Infekcja rozpoczęła się na dobre. Żółty kolor pojawia się, gdy w wydzielinie znajdują się martwe białe krwinki, które walczą z wirusami.

Zielony

Wygląda obrzydliwie i jest bardzo trudny do wysmarkania. Teoretycznie to dobry objaw, ponieważ świadczy o tym, że twój organizm zaczyna poważnie bronić się przed chorobą. Jeśli po kilku dniach nie zauważysz poprawy, najwyższa pora wybrać się do lekarza. Może się okazać, że chorobę wywołały bakterie, a tu już konieczny może być antybiotyk.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Związek

„I obyś mnie w końcu znalazł, kochanie”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
21 lutego 2018

Kochanie, piszę do Ciebie, bo chciałbym, podziękować Ci za to, że jesteś. Każdego dnia, nie ważne czy świeci słońce, czy pada ulewny deszcz. Jesteś nawet wtedy, gdy huczą pioruny, a dobrze wiesz, jak bardzo się ich boję. Przytulasz mnie wtedy i udajemy, że świat na zewnątrz nie istnieje, że mamy tylko siebie. Na zawsze.

Uwielbiam, gdy wstajesz wcześniej i robisz mi kawę, choć wypijam ją, gdy całkiem już ostygnie. Lubię, gdy w niedziele przygotowujesz dla mnie śniadanie, nic wymyślnego, przecież wiesz, że uwielbiam nawet kanapki z serem- byle zrobione przez Ciebie.

Razem pijemy herbatę z cytryną i rozmawiamy o wszystkim. Spierasz się ze mną, że wcale nie mam racji, gdy wpieram Ci nowe teorie wyczytane w internetach. Układasz mi świat po swojemu, stanowczo, bez miejsca na negocjacje. A ja wolę go złagodzić, poprawić Cię, że kobiety nie są brzydkie, tylko nie w twoim guście, że sąsiad nie jest głupi, tylko ma misiowy rozumek a ludzie nie są źli tylko różni. Przecież wiesz, że nie jestem taka uparta, tylko lubię się z Tobą drażnić.

Kocham Twoje poczucie humoru, gdy potrafimy się śmiać z każdej małej głupoty, gdy potrafisz odczytać moje aluzje i śmiejesz się, gdy udaję dziecięcym głosem, że to niechcąco, nic się nie stało i o co ci chodzi.

Wiem, że bywają ciężkie chwile, gdy znów w siebie wątpię, bo nikt dotąd we mnie nie wierzył, gdy martwię się wszystkim, gdy płaczę bo jestem chora i będę już zawsze. Jesteś, choć czasem mi uciekasz do swojej samotni. Dziś już wiem, że to nie izolacja, że nauczyłeś się tak unikać konfliktów, ale to nadal mnie boli. Ta obojętność….

Czasem myślę, że kocham Cię bardziej. Że pragnę dla Ciebie wszystkiego, co najlepsze, nawet wbrew Tobie. Mam w sobie tyle miłości, którą chciałabym wyjąć i dać Ci w prezencie.A nadal się boję, że ją odrzucisz. I boję się każdego dnia, że mogę Cię stracić.

Gotuję dla Ciebie wszystko, co lubisz, a ty oblizując palce prosisz o więcej. Tłumaczysz mi potem, że masz sześciopak tylko ukryty, że na wiosnę weźmiemy się za dietę i sporty, że będziemy jeździć na wycieczki rowerem, na basen, spacery. Kocham Cię misiu.

A póki co lubię zimę, za to, że mogę wieczorem przytulić się do Ciebie, obejrzeć film i pobyć razem w spokoju. Uwielbiam nasz spokój, tak mi go wcześniej brakowało, wśród tylu życiowych burz, a odkąd ty jesteś,wszystko jest jakby łatwiejsze, oczywiste i dobre.

Nawet cisza między nami nigdy nie boli. Pełno w nas muzyki, tańca, radości i śpiewów. Jest dobrze, i niech tak już zostanie.

Takiego sobie Ciebie wymarzyłam, I obyś mnie w końcu znalazł, kochanie. Czekam.

Twoja M***

Marta Iriam

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Walka o Wigilię, przekupywanie prezentami, nadąsane dzieci. A w środku tego cyrku my… Witaj patchworku

Historia pewnej (nie)miłości. „Chciałam tłuc głową o ścianę, krzyczeć, udawać, że to był tylko sen”

Kochaj i bądź zdrowa! 9 korzyści zdrowotnych płynących z miłości