Go to content

10 powodów, dla których warto na nowo zakochać się w swoim partnerze

Fot. iStock/PeopleImages

Nie jest trudno zakochać się w nieznajomym. Och, nasza wyobraźnia potrafi zdziałać cuda! Umie stworzyć nam w głowie taki obraz człowieka, który uderzy w najczulszą nutę naszego serca. Ale co z tym, którego kochamy już od dawna i znamy aż nazbyt dobrze, ze wszystkimi jego wadami, niedoskonałościami i ze wszystkimi cudownymi zaletami, które sprawiają, że jest taki wyjątkowy? Co sprawia, że zakochujemy się ciągle w tym samym partnerze?

10 najprostszych powodów, dla których go kochasz i kochasz i… kochasz

1. On wie jak sprawić, że się uśmiechasz i śmiejesz

Bez względu na to, jak trudny jest twój dzień, jaka jest twoja sytuacja. Jeśli czujesz się źle, masz zły nastrój, czy dopadł cię zespół napięcia przedmiesiączkowego i masz ochotę gryźć, kopać być i drzeć na kawałki co ci wpadnie do ręki – on zawsze znajdzie sposób, żeby wyłączyć ci ten kwaśny wyraz twarzy i wywołać na niej (choćby na chwilę) uśmiech.

2. Potrafi nakłonić cię, żebyś odważyła się spróbować czegoś nowego

Nawet jeśli są rzeczy, za którymi nie przepadasz „dla zasady”, miłość potrafi cię zmotywować, żeby się z nimi zmierzyć, otworzyć i… przekonać, że są zupełnie inne niż myślałaś. A poza tym, jeśli nie spróbujesz, nigdy nie dowiesz się, jak jest naprawdę.

3. Przy nim możesz być taka, jaka naprawdę jesteś

Płaczesz, czy śmiejesz się, reagujesz emocjonalnie lub z dystansem – jesteś autentyczna przed samą sobą i przed nim, po podstawą waszej miłości jest obopólna akceptacja. Kochasz go za to, że nigdy nie sprawił, że udajesz kogoś kim nie jesteś, że czujesz, że jesteś niewystarczająco dobra.

4. Jest inny niż wszyscy

Mówiąc w skrócie jest „taki twój”. Ciągle się o tym przekonujesz i rozczula cię to do głębi. Te małe szczegóły, sposób w jaki trzyma długopis, albo w jaki patrzy na ciebie wcześnie rano… Tylko on tak potrafi.

5. Potrafi przekuć twoje negatywne uczucia w coś pozytywnego

Nawet nie wiesz jak to się dzieje. Z reguły patrzysz na świat z pesymizmem, ale odkąd jesteście razem, częściej łapiesz się na tych, miłych wątpliwościach. Może świat wcale nie jest aż taki zły?… No i jego wiara w ciebie podbudowuje twoją pewność ciebie. Wcześniej trudniej ci było uwierzyć, że coś się może udać, odkąd masz u boku miłość, jakoś lżej.

6. Jest świetnym kompanem w codziennym życiu

Stworzyliście razem zespół, który przeniesie góry. Choć zdarzają się trudne chwile, choć życie przynosi wam różne, nie zawsze miłe niespodzianki, odkąd jesteś z nim, zyskałaś przyjaciela na dobre i na złe. Wspieracie się wzajemnie, dodajecie otuchy i wiecie, że możecie na siebie liczyć. Czasem to on wie, co będzie lepszym wyborem, czasem ty. Współpracujecie w jednym, wspólnym celu – żeby utrzymać tę miłość i być szczęśliwym.

7. On umie słuchać i sprawić, że czujesz, że cię rozumie

A to wcale nie jest łatwa sztuka. Wiele par żyje w ten sposób: ona i on, obok siebie, swoich potrzeb, wśród żalu i pretensji, że ta druga strona nie potrafi czy nie chce odczytać naszych pragnień. U was jest inaczej, bo on, tak jak ty postawił na dobrą komunikację w związku. Cenisz go za to, że potraficie razem rozmawiać o wszystkim, również o tym, co w tej relacji jest dla ciebie trudne, bolesne, wymaga zmiany. Nie boisz się, że cię nie wysłucha, wiesz, że zrobi wszystko by zrozumieć i znaleźć rozwiązanie.

8. Czasem ciągle jeszcze jest dla ciebie zagadką

Choć znacie się tak długo i wiecie o sobie wszystko, on nadal potrafi cię zaskoczyć. Czasem masz wrażenie, że odkrywasz go na nowo. Zbyt długo zastanawia się nad decyzją, którą zazwyczaj podejmuje pod wpływem impulsu? Zrobił coś szalonego choć zazwyczaj nad wszystko ceni sobie rozwagę i rozsądek? Widzisz, w ludziach nieustannie fascynuje nas ich zdolność do zmian i ciągłego rozwijania się.

9. Docenia cię

Zauważa wszystkie dobre i ważne rzeczy, których dokonujesz każdego dnia. I pokazuje, jak że jak cenna jesteś dla niego. Niektórzy mówią, że po wielu latach wspólnego życia ogień przygasa. Ale jeśli on kocha naprawdę, to nawet poprzez zupełnie małe gesty będzie codziennie zdobywał twoje serce.

10. Czujesz, że wasz związek jest magiczny, wyjątkowy

Bo między wami jest jakaś niezwykła, niewidzialna nić emocji, ciepła i zrozumienia, której niektórzy nie doświadczają w swoich związkach nigdy.

Jeśli właśnie się pokłóciliście, albo przeżywacie ciężkie momenty, odetchnij głęboko i spójrz na niego jeszcze raz. Jest naprawdę mnóstwo powodów, by go kochać. Czasem warto je sobie przypomnieć…


 

Inspiracja: elitedaily.com