Lifestyle Psychologia

10 największych sekretów mojej przemiany! Co musisz zrobić, aby raz na zawsze pokonać obciążającą Cię przeszłość i cieszyć się własnym życiem?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
8 listopada 2017
Monika Bulik - Karpacki Sekret
Monika Bulik - Karpacki Sekret – Monika Bulik - Karpacki Sekret
 

Każda z Nas jest w codziennej podróży zwanej życie i każda z Nas pragnie być szczęśliwa spełniając swoje najskrytsze marzenia.  Często jest jednak  tak, że przeszłość pozostawiła w naszym sercu ogromne i bolące rany, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, nie możemy o nich zapomnieć… Albo każdego dnia biegniemy tak szybko, że dzień po dniu gubimy, co tak naprawdę jest dla Nas ważne w życiu, tracąc gdzieś w tym wszystkim radość…

Moja życiowa wędrówka była szczególnie skomplikowana, wiodła od zagubionej nastolatki, którą pochłonęło dziesięcioletnie Koło Wiecznego Odchudzania, po dorosłą kobietę, która przemieniając własne życie wreszcie zaczęła rozumieć potrzeby własnego ciała, akceptować je, kochać samą siebie i cieszyć się każdym dniem. Wierzę, że każda z Nas może pokonać największe trudności i cieszyć się życiem osiągając to, czego najmocniej pragnie!

Bliżej moją historię przemiany możesz poznać TUTAJ

Jak rozwija się nasza osobowość? Co jest do tego niezbędne?

Poznanie samej siebie – własnego wnętrza, potencjału, pasji, zainteresowań, a także bagażu przeszłości który musimy z siebie zrzucić – to wszelkie  trudności, ograniczenia, negatywne przekonania, słabe strony…

O sukcesie decydują Twoje  myśli, które generują to: co czujesz, jak się zachowujesz i jak działasz!  

Umiejętność konstruktywnego  popełniania błędów – odkrycie źródeł i powstanie ich przyczyn. Następnie całkowite zrozumienie pełne świadomej akceptacji.  I oczywiście wyciągniecie z nich pouczających rozwijających lekcji podnoszących jakość naszego życia.

Wiedza i praktyka – wykorzystanie wiedzy o samej sobie i o popełnianych błędach – to po prostu przełożenie tego co wiemy w to, co robimy na co dzień.

Karpackie Inspiracje

Karpackie Inspiracje

10 najważniejszych sekretów moje przemiany dzięki którym pokonałam największe życiowe trudności i zaczęłam cieszyć się  życiem:

1.Podejmij świadomą decyzję o zmianie!

Taka decyzja w Twoim trwałym procesie przemiany zbuduje mocny fundament otwartości oparty na świadomości dokonywaniu pozytywnych zmian w życiu!

To najpiękniejsze i najważniejsze zobowiązanie samej ze sobą, które wzmocni miłość do samej siebie, Twoje poczucie własnej wartości, a jego owoce przyniosą Ci bezcenne dary!

2. Wybacz sobie i przebacz innym!

To najpiękniejszy prezent  jaki możesz sobie ofiarować dzięki któremu zrzucisz z siebie najcięższy bagaż zbędnych doświadczeń z przeszłości. Jeśli nie załatwisz do końca spraw, które tego wymagają w Twoim życiu to one zawsze będą do Ciebie powracać. Rozpocznij ten piękny uzdrawiający proces od wybaczenia samej sobie wszystkich wyrządzonych krzywd, a zobaczysz jak świat zacznie oczyszczać się z tego, co Ci do tej pory doskwierało, aby cieszyć się w pełni życiem.

3. Podejdź do błędów jako Wyzwań!

Ciągle myślisz o tym jaki to świat jest niesprawiedliwy i, że to na Ciebie spada najwięcej problemów. Aby przerwać tą samospełniającą się przepowiednię musisz zacząć od zmiany sposobu nastawienia do wszelkich trudności, które spotkają Cię w życiu. Każde cierpienie zawsze ma ukryte wynagrodzenie. Daj sobie czas na odkrycie tej wiadomości i zmień „coś” w swoim życiu, co tego wymaga.

4. Odkryj własne przyjemności!

Kiedy wiesz, co wprawia Cię w doskonały nastrój to po prostu rób tego jak najwięcej. Koncentracja na tym, co lubisz zawsze doda Ci energię, wzmocni Twoje pozytywne myślenie, a z czasem wypełni wszystkie braki i negatywizmy w Twoim życiu – to, czego pragniesz się pozbyć i co, Cię najbardziej blokuje od tego aby w pełni cieszyć się życiem.

Monika Bulik - Karpacki Sekret

Monika Bulik – Karpacki Sekret

5. Zbuduj własną Piramidę Wartości!

Jak wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu to już zawsze będziesz wiedziała dokąd zmierzasz i co pragniesz w nim mieć. Wówczas wykorzystujesz swój czas na to, co lubisz i  kochasz robić i z kim pragniesz być. Natomiast kiedy spotykają Cie trudniejsze momenty to zawsze potrafisz z nich szybko wyjść ponieważ to wartości utrzymują Twoją motywację i są Twoim najcenniejszym drogowskazem.

6. Zadbaj o ciało poprzez aktywność!

Aktywność to najcudowniejsze lekarstwo na całe zło! Budowa nawyku systematycznej aktywności jest najsilniejszym przemieniaczem powodującym mocną serię naturalnych – trwałych przemian w naszym życiu. Uprawiając ulubione aktywności relaksujesz ciało rozładowując stres i dając upust najgłębszym wewnętrznym napięciom.

7. Zadbaj o ciało mądrze i zdrowo się odżywiając!

Kiedy świadomie i zdrowo się odżywiasz to  jedzenie jest dla Ciebie przyjemnością.  Odzwierciedla to fakt, że masz kontrolę nad własnym życiem. Twoje potrzeby i największe pragnienia są ujawniane i zaspokajane. Konsekwentnie realizujesz zaplanowane cele czerpiąc energię do działania z tego, co jesz, bo przecież jesteś Tym co jesz. Takie funkcjonowanie sprawia, że w sposób naturalny  wzmacniasz miłość do samej siebie. Akceptujesz swoje ciało odczytując jego potrzeby i systematycznie je zaspokajasz dbając o nie.

8. Czerp rozwijające inspiracje!

„Kiedy uczeń jest gotowy to znajdzie mistrza” … czyli jak jesteś gotowa i otwarta do prawdziwej tj. trwałej przemieniany własnego życia to przyciągniesz do siebie to, czego potrzebujesz, aby tego dokonać. Bądź świadoma otaczającego Cię świata i zobaczysz jak zaczniesz dostrzegać o wiele więcej niż przed podjęciem decyzji o zmianie. Przyciągniesz do siebie książki, filmy, muzykę, ludzi – wszystko, co na ten moment jest Ci potrzebne. Tylko otwórz się na to!!!

9. Poszukaj wsparcia, jeśli sama nie dasz rady!

Jeśli doszłaś do wniosku, że sama sobie nie poradzisz w tej niezwykłej przemianie to od razu poszukaj wsparcia. Potrzebujesz się wygadać systematycznie z przyjaciółką dzieląc się swoimi obawami, a może grupowych warsztatów, kursów  podczas których będziesz czerpała  inspirację i motywację od kobiet z podobnymi problemami. Nie każda z Nas lubi się odsłonić, ma odwagę, aby podzielić się czymś co jest ważne i boli. Tutaj najlepszym wsparciem jest praca indywidualna. Mogą także pomóc Ci Ja, w jaki sposób zobacz TUTAJ

10. Zbuduj własną Studnię Wdzięczności!

Im bardziej doceniasz samą siebie i to, co masz tym więcej otrzymujesz.!!!

Życz sobie dobrze, zaufaj sobie, traktuj samą siebie jak największego przyjaciela.  Wyrażaj wdzięczność za to, jaką jesteś i to, co masz. 

Nie krytykuj i nie osądzaj innych bo wówczas zawsze odbierasz sobie nowe szanse i możliwości w osiąganiu tego o czym najbardziej marzysz, za czym najmocniej tęsknisz. Pamiętaj – to, co wysyłasz powraca do Ciebie zawsze zwielokrotnione zarówno dobro jak i zło. Wdzięczność i miłość do samej siebie to klucze  do radości życia z każdego dnia.

Podsumowanie:

Jeśli pragniesz  skutecznie i trwale przemienić własne życie to kluczowa jest  świadomość i otwartość ku zmianie oparta na wysokim poczuciu własnej wartości i odpowiedzialności za własne życie. Moje sekrety przemiany – to jak nauczyłam się  przemieniać trudności, nie było szybkie i łatwe – trwało aż 7 lat. Obecnie zrobiłabym to szybciej ponieważ mam narzędzia, które mi w tym skutecznie pomogły. Wszystkie te narzędzia – cały sekret mojej długiej i bardzo wymagającej przemiany zawarłam w kursie on-line Bank Radości Życia.

Pragniesz raz na zawsze pokonać życiowe trudności i przyciągnąć do własnego życia to, czego najmocniej pragniesz?

Jeśli TAK to kurs BANK RADOŚCI ŻYCIA jest dla Ciebie! 


Lifestyle Psychologia

Jak przemienić porażki w rozwijające lekcje i iść za marzeniami każdego dnia?

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
15 listopada 2017
fot. Pixabay – radość życia
 

Porażki, trudności, błędy, problemy, ograniczenia, bolesne doświadczenia z przeszłości… to nierozerwalne elementy decydujące o sukcesie jaki osiągamy w naszym życiu. To one pokazują nam, co tak naprawdę jest dla Nas najważniejsze w życiu pomagając rozpracować definitywnie wszelkie przeszkody blokujące Nas do tego, czego najmocniej pragniemy oraz codziennej radości.

Dzisiaj zapraszam Cię do artykułu w którym  zrozumiesz dlaczego tak ważne jest traktowanie wszelkich życiowych trudności w kategorii prezentów…

Czerp siły z najcięższych życiowych trudności!

Nawet najbardziej bolące doświadczenia z przeszłości mogą wzbogacić Twoje życie. Każda trudna sytuacja zawsze próbuje Ci powiedzieć, że „coś” w Twoim życiu wymaga naprawy – jakaś część Ciebie lub otaczającego Cię świata.

Choć na samym początku, kiedy  pojawiają się owe trudności jest Ci ciężko, czujesz smutek i bezsilność, i być może zadajesz sobie pytanie: Dlaczego to znowu spotkało mnie? To miej świadomość tego, że musisz przeżyć – zaakceptować  – tą trudność, a wówczas szybko zaczniesz odzyskiwać siły i inaczej tj. pozytywnie patrzeć na zaistniałą sytuację. Wzmocnione wewnętrzne siły  będą miały ogromną moc sprawczą, zdecydowanie wyższą niż na początku, kiedy pojawił się dany problem. Dlaczego tak się dzieje? Każda trudność, cierpienie zawsze po przepracowaniu uszlachetnia Nas same, nasze dusze oddając nam te niezwykłe sprawcze siły. Dlatego tak ważne jest aby po każdym zaakceptowaniu trudności od razu przejść do działania. Wówczas szybciej, lżej, łatwiej rozwiążemy dany problem ponieważ będziemy pod działaniem tej niezwykłej siły.

Karpackie Inspiracje

Karpackie Inspiracje

Jak trwale przemienić własne życie?

Trwała przemiana wymaga:

♥ OTWARTOŚCI – podjęcia decyzji, że pragniesz przemienić własne życie uwalniając się od przeszłości 

♥ MIŁOŚCI DO SAMEJ SIEBIE – pragnienia doceniania samej siebie, akceptacji własnego ciała 

♥ DZIAŁANIA – konsekwentnej pracy przemieniając życiowe trudności w siłę i rozwijające doświadczenia

♥ ŚWIADOMOŚCI – pragnienia odkrycia, co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu, dostrzegania szczęścia w drobnostkach codziennych radości.

To są 4 SERCA PRZEMIANY, które odzwierciedlają Twoją gotowość do tego, aby trwale przemienić własne życie.

Na nich oparte są wszystkie moje programy oraz kursy!

Te serca to także logo Karpackiego Sekretu, czyli mojej misji, w której pragnę pomagać kobietom przemieniać trudności i cieszyć się życiem. 

W jaki sposób mogę Ci pomóc? Daj sobie szansę i zapisz się na bezpłatną sesję wstępną TUTAJ

Karpacki Sekret-Monika Bulik

Karpacki Sekret-Monika Bulik

Podsumowanie:

Wielkimi krokami zbliża się grudzień – to już ostatni miesiąc w tym roku! Jak ten czas szybko ucieka! To ostatni dzwonek, aby jeszcze w 2017 roku stawić czoła trudnościom z jakimi borykasz się w życiu. Zatem nie chowaj trudności „pod dywan” bo prędzej czy później przewrócisz się na nich! Staw im czoła i zadbaj o swoje szczęście i radość w życiu. Zrób już teraz Listę tego, co Cię najbardziej obciąża w życiu. Następnie wybierz 3 największe trudności, które czekają na rozwiązanie w Twoim życiu jako pierwsze. A następnie zadaj sobie bardzo ważne pytania, które pomogą Ci w ich skutecznym rozpracowaniu:

Co dobrego daje mi ta sytuacja-trudność?

Co próbuje mi uświadomić?

Jak ją wykorzystam w swoim życiu?

Co zrobię, aby rozwiązać ją definitywnie w swoim życiu?

Zapamiętaj!!!

Każda trudność, błąd to nie tylko nieprzyjemność – to zawsze nowe i często przez Ciebie niezauważalne szanse i możliwości, które mają doprowadzić Cię do tego, czego najmocniej pragniesz w życiu. Ich rozpracowanie, popełnianie zawsze  odsłoni Twoje wewnętrzne bariery, blokady czy ograniczenia blokujące Cię od realizacji celów, codziennej radości.

To odkrycie, to często najważniejszy moment przebudzenia w Twoim życiu!

Jeśli jesteś gotowa i potrafisz przepracować trudności to wówczas możesz  rozpocząć piękną przemianę kreując świadomą zmianę życia, jakie pragniesz najmocniej mieć!

Do dzieła!

Potrzebujesz inspiracji, motywacji i wsparcia, aby zadbać o swoją Radość Życia?

Dołącz do grupy BANK RADOŚCI pełnej niezwykłych kobiet! 


Lifestyle Psychologia

Radość Życia dla MAM!

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!
6 listopada 2017
Fot. Pixabay

Kiedy pojawia się dziecko w naszym życiu, to tym samym rozpoczynamy w nim wielką rewolucję… Kiedy byłaś sama to robiłaś to, co chciałaś, mając dla siebie i swoich przyjemności – potrzeb więcej czasu, a jak się pojawiała ta najważniejsza osoba, to wokół niej zaczął kręcić się cały Twój świat.  

Jak to u mnie było jako świeżo upieczonej mamy…

Podczas pierwszych trzech miesięcy macierzyństwa moje życie toczyło się w pełni wokół dziecka – przyjęłam jego rytm J Jednak po tym czasie zaczęłam także myśleć o sobie… Moje potrzeby zaczęły się budzić jakby ze snu „ciąży i pierwszego zachłyśnięcia macierzyństwem”. Nie jest łatwe na początku w tak wyjątkowym okresie dla każdej kobiety poświecić czas tylko dla siebie – uważam, że trzeba się tego uczuć stopniowo zaczynając od zrobienia małych „rzeczy” – przyjemności tylko dla siebie.  Na początku kiedy zrobiłam „coś” dla siebie i nie poświęciłam wówczas tego czasu dziecku to odczuwałam uczucia zbliżone to „wyrzutów sumienia” Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robię poświęcając czas tylko dla siebie… I tutaj z nieba, od Losu przyszła do mnie niezwykle mądra wiadomość:

Wiesz, co tak naprawdę jest najlepsze dla Twojego dziecka?

Najlepsza jesteś TY!

Najlepsze jest to, co sprawia, że Ty czujesz się lepiej.

Najlepsze jest to, co Ci odpowiada Twój instynkt
Najlepsze jest to, co pomaga czuć się dobrze również Tobie.
Najlepsze jest to, co Ci pozwala czuć się szczęśliwą ze swoją rodziną
Bo gdy Ty dobrze się czujesz, oni ostają to, co najlepsze
Bo to, co najlepsze to TY!
Bo gdy czujesz się pewna siebie, oni także czują się pewni i bezpieczni
Bo gdy TY czujesz, ze postępujesz dobrze, Twój spokój i radość przechodzą na nich.
Bo tym co najlepsze jesteś TY!!!

Zrozumienie tego przesłania było punktem zwrotnym na mojej świeżo wytyczonej drodze w roli mamy.

Tak naprawdę to uważam, że każda z Nas przechodzi tę niezwykłą przemianę w swoim życiu na własny sposób. Na początku to taka karuzela świadomości, która z czasem przeradza się w świadomą pełną miłości i radości mamę.

Czy mama ma prawo cieszyć się życiem?

Oczywiście, że TAK, a oto powody:

Kiedy Ty jesteś zadowolona i radosna to także Twoje dziecko takie jest bo czerpie od Ciebie, to co niego wysyłasz!

Kiedy spędzasz czas tylko dla siebie robiąc to, co lubisz, to wypoczywasz ładując baterię i oddasz dziecku „naładowaną” siebie!

Kiedy jesteś w pracy, to pracujesz nad swoją i swojej pociechy przyszłością!

Kiedy spędzasz czas z przyjaciółką to potrzebujesz się wygadać dzięki czemu będziesz spokojniejsza w domu.

 rz dla mam.

5 rad dla zapracowanych Mam dbających o swoją Radość:

Bądź elastyczna w realizacji zaplanowanych działań!  

Planuj sobie z wyprzedzeniem tydzień, a następnie zadania na dany dzień. Ważne jest to, aby były one realne-wykonalne. Dobrze się zastanów nad tym ile jesteś w stanie zrobić. Wyznaczanie kosmicznych celów zniechęci Cię do działania i odbierze energię. Dlatego lepiej mniej, metodą małych kroków niż ciągle pędzić. Nieustanny bieg prowadzi tylko do jednego – upadku, z którego bardzo ciężko się podnieść. Dopasuj swoje możliwości do nowo pojawiających się okoliczności i staraj się być jak najbardziej elastyczna.

Wybaczaj samej sobie słabsze chwile!

Naturalne jest to, że każda z Nas ma goryszy dzień, a nawet tydzień. W takich chwilach najważniejsze jest to, aby zaakceptować taki stan. Kiedy go zrozumiemy i przeżyjemy te wszystkie emocje to Nas opuści pozostawiając siły do działania. Jak to możliwe? Nie walczyłaś z nim tylko go zaakceptowałaś oczyszczając się negatywnych emocji, sytuacji… a to oczyszczenie wypełniła nowa energia. Kiedy będziesz sukcesywnie wybaczała to stanie się ono dla Ciebie czymś normalnym i zobaczysz, że taka postawa sprawi, iż tych słabszych dni będziesz mniej przyciągała do swojego życia.

„Ładuj codziennie  baterię” poświęcając czas tylko dla siebie!

Nie jest to łatwe, ale bardzo ważne dla mamy i warto zrobić wiele, aby ten czas tylko dla siebie każdego dnia znaleźć. Godzinka w ciągu dnia to nie jest, aż tak dużo. Ja uważam, że aby ją znaleźć to trzeba dobrze zorganizować swój czas i włączyć w opiekę nad naszymi pociechami najbliższych.  Moim najcudowniejszym lekarstwem ładujących błyskawicznie moją baterię jest aktywność. Staram się ją łączyć z innymi radościami jak biegając w towarzystwie natury i słońca, w ulubione miejsce.

Jeśli jesteś tak bardzo zapracowana i zajęta wychowywaniem dziecka to tą godzinę dla siebie połącz a długim spacerem czy spaceruj do pracy. Każdy najmniejszy prezent dla samej siebie jest lepszy od żadnego!

Proś o pomoc!

My kobiety często pełnimy rolę Matki Polki, która sobie sama ze wszystkim poradzi. Zakupy, sprzątanie, pragnie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi… można takich czynności wymieniać chyba w nieskończoność… Branie na swoje braki „całego świata” to częsty błąd, który popełniamy. Zawsze warto poprosić o pomoc ponieważ proszenie o pomoc nie oznacza słabości! Osiągnięcie sukcesu ze wsparciem także jest sukcesem, a ile radości wspólne sukcesy przynoszą… Bądź dla siebie wyrozumiała i proś o pomoc!

Buduj przestrzeń wsparcia z przyjaciółką!

Czasu wolnego masz bardzo mało, ale zawsze znajdź go dla najbliższej przyjaciółki. Doskonale jakby ona była także na takim etapie macierzyństwa co Ty 😉 Wygadanie się to zawsze dobra metoda na to, aby zrzucić z siebie jakieś wątpliwości. Same we własnym punkcie widzenia często ograniczamy się, nie widząc wielu innych możliwości w rozwiązaniu chodzących nam po głowie spraw. Wspólna kawa czy spacer z pociechami to zawsze doskonałe okazje, aby budować tą niezwykłą przestrzeń wsparcia.

Zatem…

Drogie mamy jesteście gotowe na to, aby:
Zadbać o radość we własnym życiu i tym samym o radość Waszych pociech?
Zacząć żyć pełnią życia ciesząc się macierzyństwem?
Potrzebujecie wsparcia, inspiracji i motywacji od młodej Mamy jaką jestem?

Zobacz mój kurs on-line Bank Radości Życia, który stworzyłam z myślą o kobietach pełniących najważniejszą rolę życia, jaką jest bycie mamą!!!