Go to content

Szczoteczki międzyzębowe

Fot. Materiały prasowe

Higiena jamy ustnej jest istotna. Jeśli nie zachowamy jej to nasze zęby będą chorować, koszty wizyty u dentysty wzrosną. Cały organizm także będzie chory.

Nie jest to na pewno pożądany stan. Dlatego tak ważny jest zakup porządnej, profesjonalnej szczoteczki do zębów i używanie jej co najmniej dwa-trzy razy dziennie, a idealnie po każdym posiłku. Jest to sposób na zdrowe oraz piękne uzębienie. Sposobem na rozwiązanie problemów są szczoteczki międzyzębowe, które doskonale oczyszczą zęby i sprawią, że będą one zadbane, piękne i wyjątkowe. Zęby dzięki szczoteczkom firmy Happydental staną się czyste i zadbane. Wysoka jakość takich szczoteczek została potwierdzona odpowiednimi badaniami.

Jak używać szczoteczki międzyzębowej?

Szczoteczki międzyzębowe sprawdzają się doskonale. Trzeba jednak wiedzieć jak używać takie akcesoria. Można kupić np. szczoteczki Piksters Bamboo, w pełni ekologiczne szczoteczki międzyzębowe, sprzedawane w pakietach po cztery sztuki. Są one biodegradowalne, dają możliwość czyszczenia uzębienia w sposób dokładny oraz staranny. W zestawie są cztery rozmiary szczoteczek, co oznacza, że będą one odpowiednie dla całej rodziny. Dostępne są także szczoteczki Piksters Regular  z wytrzymałym rdzeniem i elastycznymi włóknami. Pozwalają wkładać szczoteczkę między zęby i zapewniając, że używanie jej będzie w pełni bezpieczne. Rozmiarów Piksters Regular również jest wiele.

Takie małe czyściki w formie walca wypełniają przestrzeń między zębami i włosie dokładnie usuwa płytkę nazębną z bocznych powierzchni zębów. Rdzeń szczoteczki to drut, który został jakby oblany sztucznym włóknem. Dzięki czemu zęby nie zostaną uszkodzone podczas czyszczenia. Szczoteczki takie nie rysują implantów i nie uszkadzają zębów. Są one wygodne, łatwe do stosowania i solidnie pozwalają oczyścić uzębienie.

Szczoteczki Piksters muszą być odpowiednio dobrane. Ważny jest właściwy rozmiar, czyli umiejscowienie szczoteczki tak, aby uczynić to bez stosowania siły. Okolice międzyzębowe czyści się układając szczotkę prostopadle. Rdzeń szczotki nie może się wygnać. Ruch obrotowy należy wykonać, aby czyścić zęby. Czyszczenie zagiętą szczoteczką jest ważne, ale nie wolno robić tego non stop. Cztery takie ruchy wystarczą. Chodzi o to, aby nie złamać rdzenia szczoteczki i nie zranić sobie dziąseł. Takie szczoteczki są idealne do wielokrotnego stosowania. Szczotek można używać tak długo, dopóki mają włosie i rdzeń nie został zdeformowany w żaden sposób.

Zalety z używania takiej szczoteczki

Zalety ze stosowania szczoteczki międzyzębowej są oczywiste:

  • Dokładnie oczyszczone zęby;
  • Bakterie nie namnażają się;
  • Zęby rzadziej się uszkadzają.

Niewiele osób kupuje tego rodzaju rzecz, a zdecydowanie warto. Na pewno jest to sprawa godna uwagi. Zdrowe zęby nie cierpią, dłużej służą, nie trzeba ich wyrywać. A to już jest bardzo wymierna korzyść. Higiena okolic między zębami wpływa na higienę całej jamy ustnej, a to jest ważna sprawa. Warto kupować szczoteczki Piksters polecane przez ekspertów. Są one doskonałe, pomocne i świetnie pomagają zachować higienę zębów. Dlatego zakup szczoteczek z oferty Happydental to świetny pomysł na higienę jamy ustnej.


Artykuł sponsorowany