Go to content

Rewolucja w leczeniu raka? Co oznacza medycyna integracyjna

Fot. iStock/PeopleImages

23Każdy z nas zna choć jedną osobę, która zmagała się bądź zmaga z chorobą nowotworową lub w jej rodzinie pojawił się rak. Nic więc dziwnego, że gdzieś w tyle głowy wciąż czai się strach. Co będzie, jeśli spotka to mnie lub kogoś z moich bliskich? A jeśli pominę pierwsze objawy? Co będzie, gdy za późno poddam się leczeniu? A przede wszystkim – jak uchronić się przed rakiem? Na rynku pojawiła się właśnie ciekawa pozycja wydawnicza, poświęcona leczeniu i profilaktyce chorób nowotworowych. Choć z całą pewnością nie może zastąpić profesjonalnej pomocy lekarskiej, warto po nią sięgnąć. „Rewolucja w leczeniu raka” dr Leigh Erin Connealy to przełomowy program terapii i profilaktyki przeciwnowotworowej, opartej na czynnościach i zmianach, które każdy z nas może wprowadzić do swojego życia. Autorka przekonuje, że dzięki diecie ketogenicznej, zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu, zdrowym żywieniu, odtruwaniu ciała w domu, regularnym ćwiczeniom oraz odpowiednim technikom relaksacyjnym możemy wspomagać leczenie w sposób prosty i naturalny.

Obszerne rozdziały, poświęcone przyczynom powstawania guzów oraz najnowszym metodom szybkiego diagnozowania, pozwalają czytelnikowi zapoznać się z trudnymi zagadnieniami z zakresu medycyny i zdrowia.

"Rewolucja w leczeniu raka" dr Leigh Erin Connealy

„Rewolucja w leczeniu raka” dr Leigh Erin Connealy

Medycyna integracyjna

Dr Leigh Erin Connealy przekonuje na łamach swojej książki, że chemioterapia, naświetlanie i operacje, czyli konwencjonalne metody walki z chorobą nowotworową należy wspomagać delikatniejszymi i mniej inwazyjnymi sposobami. Przede wszystkim zapewnia jednak, że rak to nie wyrok i że nie wszystko musi być zapisane w naszych genach. W swojej wieloletniej karierze obserwowała bowiem wielu pacjentów, u którzy pojawiła się znaczna poprawa stanu zdrowia, podczas stosowania tzw. medycyny integracyjnej, łączącej standardowe leczenie i naturalne metody, skupiając się jednak nie na samym nowotworze, a na leczeniu całego organizmu.

Jej rewolucyjna metoda, opisana w książce, opiera się na zdrowym stylu życia, wspieranym terapiami homeopatycznymi, bioenergetycznymi, regeneracyjnymi, a także wzbogaconym medycyną chińską i ziołolecznictwem.  Nie bez znaczenia jest także sen i odpowiednie techniki relaksacyjne. Autorka dodaje otuchy tym, którzy usłyszeli, że zostało im niewiele czasu, ponieważ przedstawia im cały arsenał narzędzi, dzięki którym mogą poprawić swoją jakość życia.

Dr Connealy używa w swojej książce wielu bardzo prostych porównań. Czytelnik może wtedy sposób zrozumieć skomplikowane mechanizmy, zachodzące w ludzkim organizmie.

Mówię: „Prowadzisz samochód? Jeżeli tak, to wiesz, że istnieje kodeks drogowy i że musisz znać zasady i prawa dotyczące jazdy”. Następnie pytam: „Ile znaków »Stop« dziś zignorowałeś? Żadnego, prawda? Dobrze wiesz, że gdybyś to zrobił, dostałbyś mandat, wyrządził komuś krzywdę albo rozbił samochód.

Tak samo musisz zwracać uwagę na zasady dotyczące twojego ciała. Nikt nie chce uczestniczyć w wypadku samochodowym, a ja nie chcę również, by doszło do wypadku wewnątrz twojego organizmu! Jeżeli będziesz przestrzegał zasad i praw Matki Natury, wówczas w twoim organizmie będą działy się dobre rzeczy”.*

Cudowna moc profilaktyki i detoksykacji

Każdy z nas każdego dnia styka się bowiem z różnymi toksynami rakotwórczymi, których kumulacja w organizmie może powodować chorobę nowotworową. Podpowiada nie tylko, jak wyeliminować je ze swojego środowiska, ale także z własnego ciała. Na szczególną uwagę zasługuje 7-dniowy program detoksykacji za pomocą soków, mający zapewnić odnowę i rewitalizację czy 14-dniowy plan na zdrowie, działający przeciwnowotworowo. Autorka nie zostawia nas jednak z suchymi informacjami – proponuje szczegółowo rozpisaną dietę i mnóstwo przepisów. Nie brakuje też historii osób, które stosują się do zaleceń dr Connealy. Dzięki takim wskazówkom zmiana diety i stylu życia nie wydaje się już tak żmudna i skomplikowana.

„Rewolucja w leczeniu raka” jest interesującą pozycją dla osób, które troszczą się o swoje zdrowie lub są obarczone wysokim ryzykiem rozwoju raka z przyczyn genetycznych. Przyda się także tym, u których właśnie zdiagnozowany został nowotwór, ponieważ diagnoza nie musi oznaczać „ostatniego dzwonka”, a „przebudzenie”. I jak przekonuje autorka – może być „okazją do przewartościowania i stworzenia dla siebie lepszego, zdrowszego życia”.

"Rewolucja w leczeniu raka" dr Leigh Erin Connealy

„Rewolucja w leczeniu raka” dr Leigh Erin Connealy

*„Rewolucja w leczeniu raka. Przełomowy program terapii i profilaktyki” Leigh Erin Connealy