Zdrowie

Jak piją inteligentne kobiety – prawda może cię nieprzyjemnie zaskoczyć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 grudnia 2017
Fot. iStock/kateholms
 

Im lepiej jesteśmy wykształcone, tym częściej nadużywamy alkoholu – wynika z badań przeprowadzonych przez pracowników LSE. W przypadku panów, konsumpcja rozkłada się podobnie bez względu na posiadane przez nich wykształcenie. I mimo, że to panie szybciej zauważają u siebie objawy uzależnienia, o wiele trudniej im zerwać z nałogiem.

Im wyższe wykształcenie tym bardziej intensywne reakcje na alkohol – mówią autorki badania i przewidują, że w przyszłości liczba kobiet uzależnionych od alkoholu i posiadających wyższe wykształcenie wzrośnie prawie dwuktronie, bo nawet dziewczynki, które obecnie osiągają świetne wyniki w szkole, z olbrzymim prawdopobieństwem za kilkanaście lat będę sięgały po kieliszek codziennie.

Dlaczego tak się dzieje?

Problem leży w tym, jak żyjemy. Coraz później zakładamy rodziny, coraz bardziej intensywne życie towarzyskie prowadzimy. A temu życiu towarzyszy alkohol i to w sporych ilościach. Jeśli dodamy do tego stres związany z wyzwaniami zawodowymi oraz presja dotycząca godzenia wielu ról – okazuje się, że coraz trudniej nam sobie poradzić bez sięgania po niebezpieczne „bufory”. A inteligencja i ambicja nie pomagają w rozwiązaniu alkoholowego problemu, tylko wpędzają nas w poczucie winy. Koło się zamyka.

Alkoholizm kobiet to problem złożony – panie łatwiej niż mężczyzni wpadają w jego szpony i o wiele trudniej im z nich się wydostać. Jeśli macie w domu nastolatki, koniecznie rozmajwiajcie z nimi o zagrożeniach związancyh z naduywaniem alkoholu.


Na podstawie: nczas.com

 


Zdrowie

Genialny krem do kręconych włosów! Nie ze sklepu, z domowej kuchni!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 grudnia 2017
Fot. iStock / miljko
 

Ci, którzy mają kręcone włosy, marzą o prostych i odwrotnie. Tymczasem kręcone bądź falowane włosy wymagają dużo cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji, by wyglądały pięknie. Oferty sklepów, drogerii najczęściej ograniczają się do odżywek, kremów, masek do włosów, które zawierają alkohol i chemikalia wysuszające włosy. Domowej roboty krem to idealna alternatywa do produktów, których używaliście do tej pory.

Do zrobienia kremu będziesz potrzebować:

2 łyżki żelu Aloe Vera (przez internet można kupić nawet za 10 zł)

2 łyżki oleju kokosowego

2 łyżki masła shea (opakowanie też kosztuje ok. 10 zł)

Wymieszaj wszystkie składniki do momentu aż się dobrze połączą. Nałóż krem na mokre włosy, zaczynając od nasady włosów aż do ich końca. Następnie zawiń pasma wokół palca. Wysusz tak jak zwykle. Używaj kremu po każdym myciu włosów, a uzyskasz piękne, naturalne i sprężyste loki. Ten krem nawilża i odbudowuje uszkodzone włosy. Nic tylko zastosować. Na pewno nie zaszkodzisz swoim włosom.


źródło: styletips101.com


Zdrowie

Rozwody będą kosztować więcej? Zmiana prawa uderza w tych, którzy chcą się rozwieść

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 grudnia 2017
Fot. iStock

Kiedy myślimy o rozwodach, rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, ile trzeba zapłacić w sądzie za sprawę rozwodową. Dopiero ci faktycznie zainteresowani dowiadują się, jakiej wysokości koszty będą musieli ponieść.

Dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, które chcą się wyrwać z przemocowego związku, dotychczasowa kwota 600 złotych, bywała już barierą trudną do przeskoczenia. Sama znam kobiety, które na założenie pozwu o rozwód zbierały przez kilka miesięcy, bo mąż kontrolował każdy ich wydatek. Tymczasem rząd chce znowelizować kodeks postępowania cywilnego oraz ustawę o opłatach sądowych. Zmiany zakładałyby między innymi wzrost opłaty za rozwód o 1400 złotych, za który po nowelizacji trzeba by było zapłacić 2000 złotych. Taka zmiana uderza oczywiście w najbiedniejszych, w kobiety, dla których często rozwód jest heroiczną decyzją i jedyną szansą od uwolnienia się męża tyrana.

Ponadto propozycja rządu zakłada objęcie opłatą tych usług sądowych, które dzisiaj są bezpłatne. Czy ta nowelizacja znajdzie swój finał? Musimy poczekać.


źródło: WPROST

 


Zobacz także

7 produktów pozornie zdrowych, które kryją w sobie niemiłe niespodzianki

dieta wegańska

Dieta wegańska – zasady, produkty zalecane i zakazane. O czym trzeba pamiętać, by dieta wegańska była pełnowartościowa?

W czasie mrozu trzeba pić więcej płynów. Czy wiesz, dlaczego?