Lifestyle

7 znaków świadczących o tym, że jesteś psychicznie silniejsza niż kiedykolwiek

Redakcja
Redakcja
19 czerwca 2020
Kim jest samica alfa?
Fot. iStock / utkamandarinka
 

Czujesz, że jesteś silna? Czy masz w sobie przekonanie, że ani życiowe zawirowania, ani negatywni ludzie cię nie złamią? Czy ufasz, że cokolwiek się nie wydarzy, dasz sobie radę? Nie, nie chodzi o to, by ze wszystkim radzisz sobie sama, ale bardziej o to, by wiedzieć gdzie szukać rozwiązania i kiedy poprosić o pomoc.

Jest kilka oznak świadczących o tym, że znalazłaś się w takim punkcie swojego życia, w którym czujesz, że jesteś psychicznie silniejsza niż kiedykolwiek. Dzieje się tak wtedy, gdy:

1. Nie odpowiadasz, kiedy ktoś pokazuje ci brak szacunku

Po prostu zamykasz tej osobie drzwi do swojego życia. Nie ma w nim miejsca dla osób, które cię niszczą, lekceważą, nie życzą ci dobrze. Nie ma miejsca dla osób, którym na tobie nie zależy.

2. Nie dajesz drugiej szansy

Dla własnego dobra i poczucia komfortu. Ty nie boisz się kolejnych rozczarowań, ty po prostu nie masz na nie czasu. Życie płynie do przodu, przykre doświadczenia nas wzmacniają i uczą, aby nie popełniać drugi raz takiego samego błędu. Owszem, są wyjątki, w których danie drugiej szansy jest okazaniem siły psychicznej. Ale taka decyzja musi wynikać wówczas z przekonania, że gdy coś pójdzie nie tak, będziesz umiała się wycofać i zamknąć ten rozdział – tym razem na zawsze.

3. Nie odbierasz krytyki zbyt osobiście

Nie dajesz się obwiniać za coś, na co nie miałaś wpływu. Nie pozwalasz nakręcać u siebie poczucia winy. Robisz po prostu to, co uważasz za stosowne i najlepsze – dla ciebie i twoich bliskich. Krytyka cię nie załamuje, za to pozwala ci przeanalizować twoje błędy. A tę, która jest próbą zwykłego „wbicia szpili”, odrzucasz.

4. Szanujesz odmienne poglądy

I w związku z tym, jesteś w stanie zrozumieć zachowanie innych, ale cię ono nie dotyka, nie rani. Wiesz, że każdy z nas przeszedł w życiu inną drogę, która determinuje to, kim jesteśmy i jak myślimy.

5. Nie kontrolujesz innych i nie dajesz się kontrolować

Jesteś wystarczająco silna, by podejmować samodzielne, dobre decyzje. Jesteś wystarczająco silna, by popełniać błędy i umieć je sobie wybaczyć. Masz poczucie wartości, które sprawia, że nie kontrolujesz innych ze strachu, że zostaniesz sama. Uznajesz granice – własne i cudze.

6. Masz swoje cele

Codziennie wkładasz dużo pracy w swój rozwój i w leczenie się z przesadnego analizowania rzeczywistości oraz reakcji innych. Koncentrujesz się na tym, co istotne i dążysz do realizacji swoich planów. „Co ludzie powiedzą” – to już nie twoja historia. Pozwalasz sobie na chwile słabości, bo wiesz, że umiesz się zmobilizować, by za chwilę iść dalej do przodu.

7. Nie masz żadnej toksycznej osoby w swoim życiu

Albo skutecznie umiesz się przed nimi obronić, albo ich po prostu do siebie nie przyciągasz. „Toksyczni” wyczuwają tych, którzy łatwo mogą stać się ich ofiarami. Ale ty już się w tę pułapkę nie złapiesz. Potrafisz rozpoznać osoby niestabilne i takie, które zagrażają w jakiś sposób twojemu poczuciu bezpieczeństwa i zdrowiu psychicznemu.


Weź udział w naszej akcji – zaopiekuj się sobą!

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 


Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku.
Regulamin akcji dostępny jest tutaj.Zobacz także

Antonina i Marek Kondratowie spodziewają się dziecka. Aktor potwierdził doniesienia plotkarskich portali

7 rzeczy, których nauczy cię twój futrzak, ale niekoniecznie drugi człowiek

Wybierz trzy gatunki zwierząt i dowiedz się jak cię widzą inni i co naprawdę sama o sobie myślisz. Prosty test psychologiczny

Wszystko cię przytłacza, na nic nie masz siły? Te 30 wskazówek pozwoli ci przetrwać i zrozumieć trudny dla ciebie czas