Go to content

Lampka czerwonego wina jak godzina w siłowni! To udowodnione naukowo

Fot. iStock / ViewApart

To się nazywa wiadomość! Badania prowadzone przez jeden z kanadyjskich uniwersytetów dowiodły, że picie czerwonego wina działa na nas jak godzina na siłowni!

Okazuje się, że zawarty w czerwonym winie resweratrol ma zbawienny wpływ na naszą kondycję fizyczną, a także pracę serca i siłę mięśni.

Badania zostały rzetelnie udokumentowane. Według głównego badacza, Jason Dyck, wyniki będą szczególnie przydatne dla tych, którzy nie mogą podejmować żadnej aktywności fizycznej lub tylko w wąskim jej zakresie. Badacze wykazali, że ci, którzy piją kieliszek czerwonego wina dziennie są mniej narażeni na demencję starczą czy na choroby nowotworowe, ponadto lampka wina pomaga regulować poziom cukru we krwi.

Oczywiście nie można zapominać, że alkohol pić można, ale jednak z głową, a nie na oślep „zamiast”. Ale czyż to nie cudowna wiadomość z tą siłownią. 😉

P.S. Pamiętajcie, ze resweratrol zawarty jest także w jagodach, maśle orzechowym, czerwonych winogronach, i ciemnej czekoladzie. Cóż, ja już wiem, w jakim towarzystwie spędzę dzisiejszy wieczór. 😉


źródło: huffingtonpost.co.uk