Macierzyństwo Psychologia Zdrowie

Każda pomoc ma znaczenie. Potrzebna dobra energia! Czyli akcja reakcja

rakowaPATKA
rakowaPATKA
13 kwietnia 2016
Fot. Fundacja Gajusz / facebook
 

Spełniaj marzenia dopóki jest czas

Większość podopiecznych nie zdąży nawet poznać swoich marzeń. To pierwsza w centralnej Polsce taka placówka, Pałac dla chorych dzieci, gdzie od kilkunastu lat pomaga się nieuleczalnie chorym dzieciom, wymagającym opieki paliatywnej. Pomaga się również ich rodzinom. Czy w hospicjum domowym może być jak w domu? Okazuje się, że może. Tak jest w Fundacji Gajusz. Już sam budynek pokryty bajkowym muralem zachęca do wejścia. Panuje tam serdeczna, przyjazna i domowa atmosfera. Jak to się zaczęło i kto za tym stoi? Przeczytasz tutaj.

Mój dzisiejszy wpis to apel, gdyż okazuje się, że do końca tego miesiąca, do końca kwietnia 2016 roku – Łódzki Pałac, czyli Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci – powinno zakupić agregat prądotwórczy, bez którego nie ma życia…


„ Kiedy wysiada prąd mamy półtorej godziny na reakcję, bo cały sprzęt posiada naładowane baterie na 90 minut. Stan dzieci oceniamy pracując z latarkami górniczymi, żeby ręce były wolne. I z komórkami na głośnomówiącym, żeby awaria została usunięta jak najszybciej. I zwyczajnie boimy się, czy się uda. Czy zdążą na czas specjaliści elektrycy, a jeśli nie to czy karetki przyjadą natychmiast, żeby zabrać przestraszone dzieci do szpitala.”

Fundacja Gajusz nie jest mi obojętna, to ważne dla mnie miejsce. Jestem Łodzianką, znam to miejsce, placówka znajduje się w okolicy, w której się wychowałam, w której dorastałam. Pracują tam wspaniali lekarze, przyjazny personel. Pod koniec zeszłego roku Fundacja Gajusz przyjęła jednorazowo młodego chłopaka, który chorował na bardzo agresywnego raka kości, a który znalazł się w krytycznym momencie. Żadna inna łódzka placówka, w tym również szpitale, nie mogli bądź nie chcieli Mu pomóc. A to tylko dlatego, że był pacjentem onkologicznym leczonym w GB, w Londynie. Dr Łukasz Przysło , będący wtedy na dyżurze, uratował mojemu Bratu życie. Udało Mu się wydłużyć to Jego życie o kilka tygodni. Dlatego kawałek mojego serca jest w tamtym miejscu.

Fundacja Gajusz uruchomiła zbiórkę pieniężną i pomimo ogromnego zaangażowania ludzi dobrej woli, nie jest jeszcze gotowa, by zrealizować ten cel. Dlatego również i ja zwracam się do Was z prośbą o jakiekolwiek darowizny w tej słusznej sprawie. Sama prześlę cegiełkę od siebie i jeśli mogę prosić, w imieniu swoim i rodziców podopiecznych tej fundacji – to proszę. Proszę o pomoc.
Całus w serce!

Wpłat na agregat prądotwórczy można dokonywać tutaj: formularz

WSPARCIE HOSPICJUM DLA DZIECI
NUMER KONTA:
SWIFT/BIC kod:
PKOPPLPW Pekao 80 1240 1545 1111 0010 6257 1028
Konta walutowe:
IBAN: PL SWIFT: WBKPPLPP
EURO 19 1090 2705 0000 0001 2064 2580
USD 72 1090 2705 0000 0001 3179 0903

Fundacja Gajusz Facebook

 


Macierzyństwo Psychologia Zdrowie

Trzymaj się mocno i regularnie! #łapjaja

rakowaPATKA
rakowaPATKA
26 kwietnia 2016
http://www.lapjaja.pl/
łap jaja – http://www.lapjaja.pl/
 

Przepraszam, że kazałam Wam czekać. Spóźniam się tylko na spotkania z facetami. I’m a real woman! No przecież! A to wszystko przez te jaja! Na śniadanie tylko jaja, byle nie za miękkie! Do tego jeszcze będę gadać o Nim i o Jego jajach. Auć! Wybaczycie? Jak zawsze!

 

No więc kim On jest?
Wojtek pracuje w marketingu, w swojej firmie. O raku dowiedział się na trzy miesiące przed swoimi 38 urodzinami. I wygrał z nim tę nierówną walkę. Dlaczego nierówną? Bo jak sam mówi:

„Od początku wiedziałem, że ją wygram. To duża przewaga, to jak gra w piłkę na własnym stadionie.”

 

Jak Go poznałam?
Wirtualnie! Ale nie był to portal randkowy! 😉 Spokojnie! Facet ma śliczną żonę i urocze dziecko! Tak więc, poznaliśmy się dość intensywnie, na tyle na ile pozwoliła klawiatura i przeróżne tematy zabójcze. Już dwa lata temu wiedzałam, że ten facet ma jaja! Nie dość, że potrafił złapać się za nie (!), to jeszcze udało Mu się nakopać RAKowi po jajach. Tak! Rak jądra to poważna sprawa! Dlatego profilaktyka jest tak ważna! Bo szybko wykryty rak jąder jest w 100% uleczalny! No i ten Wojtek, zagryzając kabanosa – wszyscy wiedzą, że je lubi, motywował, kombinował, działał. Jakiś efekt? Jest AKCJA! Akcja reakcja! Odpalona! WySTARTowała dziś! Ale jaja! #łapjaja!

Co, jak i dlaczego? Przeczytaj! Najprawdopodobniej złapiesz się za głowę! Ale chwilę potem złapiesz się za jaja! Zrobisz to umiejętnie – to nie zabolą!

(…) Dlaczego to takie ważne?
Bo profilaktyka jest podstawą do wyleczenia! Bo wciąż faceci nie chcą się badać, wstydzą się, nie wiedzą jak! Paranoja! Bo dostaję tutaj wiadomości „zbadałem się, wykryłem, pobiegłem i… ŻYJĘ!!!”. Nie ma lepszej motywacji do działania. (…)

Czytamy blogi. Faceci też! Faceci to lubią! Biznes, sukces, wspinanie się na szczyt. Ten blog, inny od wszystkich, warto czytać! Bardzo męski! A co jeśli okaże się, że to najważniejszy i jedyny do zdobycia przez ciebie szczyt? Tym którym brakuje odwagi, mogą się z Wojtkiem skontaktować. W wiadomej sprawie – jak złapać! 😉

 


Panie i Panowie & Panowie i Panie, dzisiejszy wpis pół żartem, pół serio w sprawie słusznej, a nawet bardzo słusznej! I nie chciałabym być, przy tym wtorku, aż tak nieprzyzwoita, ale śmiem powiedzieć, że ta AKCJA to świetna sprawa w sypialni, albo pod prysznicem. Tak, dla urozmaicenia, no i przede wszystkim dla zdrowia. Kobiety czasem, jak kochają na zabój, są gotowe zrobić wszystko dla swojego faceta!  No przecież ! Chłopaki, nie przegapcie tej okazji! Kobiety lubią brać sprawy w swoje ręce! No przecież! One mnie zabiją! Auć! Przyjemności! Więcej filmów można obejrzeć na kanale łap jaja. Oni wszyscy robią sobie jaja! A przy tym edukują i to w jakim stylu!

Poważniejszy ton? Serio? OK! To kampania edukacyjna, której celem jest przede wszystkim uświadamianie młodym ludziom, zarówno facetom jak i kobietom, jak w prosty sposób można badać się profilaktycznie. Kampania w kraju wystartowała dziś, czyli w ostatnim tygodniu Międzynarodowego Miesiąca Walki z Rakiem Jądra. Jednym z partnerów kampanii jest Fundacja Wygrajmy Zdrowie.

 

Na czym polega akcja?
1. Trzeba wejść na stronę łap jaja
2. Podzielić się nią ze znajomymi – dzielenie się z innymi, to przecież taka frajda!
3. Nagrać filmiki z hasztagiem #łapjaja
4. Zrobić zdjęcia z hasztagiem #łapjaja.

13100940_1309097335783593_2142946843226457546_n

 

Po co to wszystko?
Świadomość. Samokontrola. Profilaktyka. Im więcej facetów złapie się za swoje jaja tym lepiej!


No przecież!Macierzyństwo Psychologia Zdrowie

Nie przegap okazji! SENS życia

rakowaPATKA
rakowaPATKA
26 marca 2016

Szybko i krótko. Refleksyjnie. Bo każde świąteczne dni bywają przecież refleksyjne. Starajmy się w tym pędzie, między kolorowymi świątecznymi koszykami, pamiętać o nich. O tych, dla których te święta mogą być ostatnimi. Dla wielu z nich te święta właśnie takie będą. Ostatnie.

Jeśli masz kogokolwiek wśród swoich bliskich, kto walczy o życie – niech nie będzie sam.

Zrezygnuj na ten czas z siedzenia przy stole, zrezygnuj z jakiegoś wyjazdu, zrezygnuj ze swoich przyjemności. Zobaczysz, że przyjdzie taki czas, że nie będziesz tego żałować. Nie pytaj chorego, jak się czuje. Zapytaj chorego o to, czy czegoś mu nie brakuje i czy może zjeść jajko. A może chciałby wyjść na spacer? Pewnie, że chciałby! A sam po prostu nie może, potrzebuje pomocy drugiego człowieka. Zamiast kolorowych jajek, nadmuchaj kolorowe balony, zabierz je ze sobą i przywiąż je do wózka, na którym zawieziesz swojego bliskiego w jakieś życiodajne miejsce. Może to być tuż obok, ale dla chorego – będzie to kawałek innego świata. Wszystko będzie lepsze od tej codzienności, w której to choroba układa plan dnia. Spacer nie musi być długi i nie musi być bardzo świąteczny. Wystarczy, że będziecie razem. Każdy taki wspólny moment, to takie małe święto. Warto o tym pamiętać. Bo dla chorego to właśnie jest wszystko. Nie musisz robić zbyt wiele, nie musisz mówić zbyt dużo. Ważne jest to, by zdążyć. Zdążyć być razem. Ja tak rozumiem obecność.

I kiedy nadejdą kolejne święta, kiedy nadejdzie kolejna Wielka Sobota, podczas parzenia kawy rano… znajdziesz w swojej kuchni, zupełnie przez przypadek, plastikową kolorową łyżeczkę. Łyżeczkę, którą jadł jogurt, którą miałaś wtedy wyrzucić, a nie zrobiłaś tego. Będziesz stała w kuchni, trzymając tę łyżeczkę w dłoni i będziesz szczęśliwa, że jej wtedy nie wyrzuciłaś. Będziesz czuła się jak odkrywca, który odnalazł prawdziwy klejnot.

Niech będą wyjątkowe dla Was!