Lifestyle Patronaty Zdrowie

Kampania „Życie Seniora”

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions
17 marca 2016
 

Już dziś wraz Dziennikiem Metrocafe i na www.dbajozdrowie.info wydawnictwo Medical Media Solutions przygotowało kolejną edycję publikacji „Życie Seniora”. Portal Oh!me po raz kolejny został głównym partnerem medialnym tej kampanii.

0001-2Projekt porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów. Kampania skierowana jest do czytelników i jej realizacja oparta jest na hasłach:

  •      AKCEPTUJ SIEBIE I SWÓJ WIEK
  •      MONITORUJ SWOJE ZDROWIE
  •      DBAJ O PROFILAKTYKĘ
  •      NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
  •      ROZWIJAJ SWOJE PASJE
  •      KORZYSTAJ Z ŻYCIA

Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Piotra Błędowskiego – Dyrektora Insytutu Gospodarstwa Społecznego w SGH w Warszawie, wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie kondycji polskiego seniora.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie ogłosiła podsumowanie 24. Finału. Zebrano ponad 72 mln 696 tys. 501 zł dla pediatrii ale i dla seniorów. Twarzą okładki została Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika. Ostatnio ukazała się jej biografia: „DJ Wika. Jest moc!”, w której po raz kolejny udaje się jej łączyć́ pokolenia i zarażać́ pozytywną energią.

Prof. dr hab. med. Ewa Jassem z Katedry Pneumonologii i Alergologii – Gdański Uniwersytet Medyczny, wzbogaciła projekt swoim eksperckim głosem w temacie POChP i roli edukacji w diagnostyce i leczeniu tej przewlekłej choroby.

„Nietrzymaniu moczu można zaradzić” to tytuł artykułu na temat wstydliwego problemu, z którym muszą mierzyć się seniorzy. Tymczasem jego skala wymaga interwencji, która pozytywnie wpływa na dalsze prowadzenie aktywnego i normalnego życia.

Godny polecenia jest również materiał dotyczący leczenia dietetycznego i kontroli cholesterolu w kontekście chorób układu krążenia, które od wielu lat stanowią główny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na łamach publikacji „Życie Seniora” znajduje się również artykuł o potrzebie monitorowania zdrowia seniora-diabetyka i przestrzeganiu zasad samokontroli.

Dla czytelników portalu Oh!me przedstawiamy wersję online kampanii:

http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/03/ZycieSeniora.pdf

 


Lifestyle Patronaty Zdrowie

Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowy Brzuch”

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions
7 kwietnia 2016
 

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z edycją kampanii „Zdrowy Brzuch”. Projekt ukazał się 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia wraz z gazetą Nasze Miasto. Zdrowie zaczyna się od brzucha, dlatego głównym tematem kampanii jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna oraz powszechne dolegliwości gastryczne.

Portal Oh!me został partnerem kampanii i specjalnie dla naszych czytelników publikacja jest dostępna online: http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2016/04/Zdrowy-Brzuch.pdf

Publikację otwiera wypowiedź prof. Grażyny Rydzewskiej – Kierownika Kliniki Gastroenterologii CSK MSW w Warszawie, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, która przestrzega, aby nie lekceważyć powszechnych objawów brzusznych, gdyż mogą być one manifestacją poważniejszych chorób. Z Panią profesor rozmawiamy również o chorobie uchyłkowej jelita grubego, która uważana jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Objawy choroby są bardzo uciążliwe, a nieleczona może być przyczyną groźnych powikłań.

Tworzą okładki została Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, która w obszernym wywiadzie opowiada o swojej książce „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!”. Chcemy wspólnie przekonać Polaków, że można gotować łatwo, niedrogo, kolorowo i smacznie. Wiosna zaś to idealny moment, aby zatrzymać się na chwilę i znaleźć inspirację do nowych działań. Skuteczne rady dla wszystkich, którzy marzą o tym, aby wreszcie zrzucić zbędne kilogramy prezentuje Konrad Gaca – ekspert ds. leczenia otyłości, prezes Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości.

Małgorzata Źródlak – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej wyjaśnia, dlaczego w Polsce coraz więcej osób stawia na dietę bezglutenową. O dostępności odpowiednich produktów bezglutenowych rozmawiamy z Katarzyną Jankowską-Nagaj z Bezgluten. Małgorzata Desmond – przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji Wiemy Co Jemy, wyjaśnia czym jest nieceliakalna nadwrażliwość na gluten i wskazuje, ze może ona dotyczyć nawet ok. 7-10% społeczeństwa.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z prof. Barbarą Skrzydło-Radomańską z Katedry i Kliniki Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, która wyjaśnia dlaczego zaparcie jest istotnym społecznie problemem, który dotyczy nawet 30% populacji. Tymczasem aktywność fizyczna, modyfikacja stylu życia i diety oraz odpowiednia farmakoterapia może nam pomóc szybko uporać się z problemem. Polecamy również artykuł edukacyjny Aleksandry Gołąb, na temat kolejnego wstydliwego problemu, jakim są hemoroidy.

Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o roli zdrowej żywności, profilaktyki i właściwego leczenia. Zapraszamy do lektury.


Lifestyle Patronaty Zdrowie

Kampania Pokonać Tabu

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions
9 marca 2016

Już dzisiaj wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” oraz na dbajozdrowie.info ukazała się kolejna edycja kampanii „Pokonać Tabu” przygotowana przez wydawnictwo Medical Media Solutions.

Publikacja ma pokazać jak można radzić sobie z wieloma chorobami oraz uświadomić pacjentów, że nie są osamotnieni w walce z nimi. Ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o problemach, które do tej pory były nazywane tematem tabu.

Mamy nadzieje, że będzie to swojego rodzaju inspiracja do tego co należy zrobić, aby nie poddać się podczas walki z chorobą, świadomości zagrożeń jakie za sobą niesie i profilaktyki na każdym możliwym poziomie.

Jesteśmy jednym z partnerów kampanii!

Kampania Pokonać Tabu

Zapraszamy do lektury publikacji w wersji online: 

pokonac tabu