Go to content

Kampania „Życie Seniora”

Już dziś wraz Dziennikiem Metrocafe i na www.dbajozdrowie.info wydawnictwo Medical Media Solutions przygotowało kolejną edycję publikacji „Życie Seniora”. Portal Oh!me po raz kolejny został głównym partnerem medialnym tej kampanii.

0001-2Projekt porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów. Kampania skierowana jest do czytelników i jej realizacja oparta jest na hasłach:

  •      AKCEPTUJ SIEBIE I SWÓJ WIEK
  •      MONITORUJ SWOJE ZDROWIE
  •      DBAJ O PROFILAKTYKĘ
  •      NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
  •      ROZWIJAJ SWOJE PASJE
  •      KORZYSTAJ Z ŻYCIA

Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Piotra Błędowskiego – Dyrektora Insytutu Gospodarstwa Społecznego w SGH w Warszawie, wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie kondycji polskiego seniora.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie ogłosiła podsumowanie 24. Finału. Zebrano ponad 72 mln 696 tys. 501 zł dla pediatrii ale i dla seniorów. Twarzą okładki została Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika. Ostatnio ukazała się jej biografia: „DJ Wika. Jest moc!”, w której po raz kolejny udaje się jej łączyć́ pokolenia i zarażać́ pozytywną energią.

Prof. dr hab. med. Ewa Jassem z Katedry Pneumonologii i Alergologii – Gdański Uniwersytet Medyczny, wzbogaciła projekt swoim eksperckim głosem w temacie POChP i roli edukacji w diagnostyce i leczeniu tej przewlekłej choroby.

„Nietrzymaniu moczu można zaradzić” to tytuł artykułu na temat wstydliwego problemu, z którym muszą mierzyć się seniorzy. Tymczasem jego skala wymaga interwencji, która pozytywnie wpływa na dalsze prowadzenie aktywnego i normalnego życia.

Godny polecenia jest również materiał dotyczący leczenia dietetycznego i kontroli cholesterolu w kontekście chorób układu krążenia, które od wielu lat stanowią główny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na łamach publikacji „Życie Seniora” znajduje się również artykuł o potrzebie monitorowania zdrowia seniora-diabetyka i przestrzeganiu zasad samokontroli.

Dla czytelników portalu Oh!me przedstawiamy wersję online kampanii:

http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/03/ZycieSeniora.pdf