Zdrowie

Jak zrujnować sobie życie nawet tego nie zauważając? Banalnie proste

Redakcja
Redakcja
24 listopada 2022
fot. iStock

Życie to nie pluszowy miś, parafrazując słowa piosenki. Życie nie jest proste, nie da się go zaplanować od A do Z i iść po prostu wg tego planu. Nie mamy tu listy kamieni milowych, które musimy wypełnić. Nie ma gwarancji, że nic się po drodze nie wydarzy. Zatem, jeśli właśnie siedzisz nad kartką, na której napisałaś, że musisz: skończyć studia, zostać dyrektorką, urodzić trójkę dzieci, kupić dom, zarabiać 10 tys. miesięcznie i ważyć 65 kg, a niewiele z tego jest jakkolwiek zgodne z twoją aktualną sytuacją, nie przejmuj się. Po pierwsze, wszystko przed tobą, po drugie, masz pełne prawo zboczyć z tej ścieżki i pójść inną. Możliwe, że na jej końcu będzie ten cel. Nie chodzi bowiem o to, żeby żmudnie wypełniać tabelkę w exelu i odhaczać kolejne rutynowe czynności. To tylko prowadzi do frustracji i przygnębienia, nie daje szczęścia. Presja, jaką same na siebie nakładamy jest nieznośna. Rujnujemy sobie życie.

W jaki sposób sama rujnujesz sobie życie?

Rujnujesz sobie życie, wybierając niewłaściwą osobę

O co chodzi z naszą potrzebą przyspieszenia relacji? Miłość zrodzona z wygody, miłość, która rozkwita z potrzeby spania obok kogoś, miłość, która zaspokaja naszą potrzebę uwagi, a nie namiętności, to miłość, która zniknie jak kamfora. Staraj się odkryć fundamentalną miłość, rodzaj związku, który motywuje cię do bycia lepszym człowiekiem. „Ale ja nie chcę być sama” — powiesz. Pobądź trochę sama. Jedz sama, chodź na randki, śpij sama. W ten sposób dowiesz się czegoś o sobie. Dorośniesz, dowiesz się, co cię inspiruje, poznasz własne marzenia, własne przekonania, swoją własną oszałamiającą osobowość. A kiedy spotkasz osobę, która sprawi, że obudzą się motyle w twoim brzuchu, będziesz gotowa i pewna, że to ten moment. Czekaj na to. Proszę, zachęcam cię, abyś na to czekała, walczyła o to i dbała, jeśli już to znalazłaś, bo to najpiękniejsza rzecz, jakiej doświadczy twoje serce.

Rujnujesz swoje życie, pozwalając swojej przeszłości nim rządzić

Życie nie jest usłane różami. Będą złamane serca, zamieszanie, dni, w których poczujesz, że nie jesteś wyjątkowa i takie, w których poczujesz, że nic nie ma sensu. Są chwile, które zostaną z tobą, słowa, które już zawsze będą brzmieć w twojej głowie. Nie możesz pozwolić, by to cię definiowało – to były po prostu chwile, to były po prostu słowa. Jeśli pozwolisz, aby każde negatywne wydarzenie w twoim życiu miało wpływ na sposób, w jaki postrzegasz siebie, będziesz wyłącznie negatywnie postrzegała otaczający cię świat. Stracisz szansę, ponieważ nie dostałaś tego awansu pięć lat temu – dziś przekonasz siebie, że jesteś głupia. Stracisz uczucie, ponieważ założyłaś, że twoja dawna miłość odeszła, ponieważ nie byłaś wystarczająco dobra, a teraz nie wierzysz mężczyźnie lub kobiecie, którzy nakłaniają cię, abyś uwierzył, że jesteś. To cykliczna, samospełniająca się przepowiednia. Jeśli nie pozwolisz sobie zapomnieć o tym, co się wydarzyło, co zostało powiedziane, nic nie będzie w stanie złamać tego osądu. Będziesz nadal usprawiedliwiać, przeżywać i podsycać percepcję, która nie powinna istnieć.

Rujnujesz sobie życie, porównując się z innymi

Dajemy się wciągnąć w to, co lubią nasi przyjaciele, w to, co lansują celebryci. Ale na koniec dnia nie tylko rujnuje to nasze życie, ale także rujnuje nas. Stwarza to w nas potrzebę poczucia się ważnymi i w wielu przypadkach często poniżamy innych, aby to osiągnąć.

Rujnujesz sobie życie, odcinając się od uczuć

Wszyscy boimy się powiedzieć za dużo, wczuć się zbyt głęboko, pokazać ludziom, ile dla nas znaczą. Ale bliskość nie jest synonimem szaleństwa. Powiedzenie komuś, jak bardzo jest dla ciebie wyjątkowy, sprawia, że stajemy się bezbronni. Nie można temu zaprzeczyć. Jednak nie ma się czego wstydzić. Jest coś zapierająco dech w piersiach w chwilach, gdy jesteśmy szczerzy z tymi, którzy są dla nas ważni. Niech koleżanka z pracy wie, że jest dla ciebie inspiracją. Powiedz swojej mamie, że ją kochasz przy znajomych. 

Główny powód, dla którego jesteś nieszczęśliwa wg znaku zodiaku

żródło: thoughtcatalog


Zobacz także

Jak przetrwać chorobę? Poradnik osobisty, w czterech krokach

Jak przetrwać chorobę? Poradnik osobisty, w czterech krokach

Wiesz, jak w prosty sposób zadbać o swój wzrok? Wyjdź na spacer

Porzeczki czarne, czerwone, białe - właściwości dla zdrowia

Porzeczki – niedoceniane wsparcie dla zdrowia. Istnieje kilka ważnych powodów, by włączyć je do diety