Go to content

Jak stosować leki przeciwbólowe

Fot. iStock / vitapix

Nie ma nic gorszego na świecie od bólu. Najbardziej skuteczny demotywator. Obojętnie czy boli palec, głowa czy wijemy się z powodu bólu menstruacyjnego. Sposobów na walkę z bólem – również niefarmakologicznych jest całkiem sporo, jednak gdy boli – szukamy szybkiej i łatwo dostępnej metody. Zazwyczaj to po prostu pigułka. Ale czy wiesz, że nie każdy środek przeciwbólowy zadziała skutecznie na dany rodzaj bólu? Jak stosować leki przeciwbólowe?

Zobaczcie jak działają i jak należy stosować cztery najbardziej popularne środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Wybierz lek i przeczytaj więcej szczegółów

Jak stosować leki przeciwbólowe

1. Paracetamol. Przeczytaj więcej o tym leku (KLIK). 

 

Jak stosować leki przeciwbólowe. Paracetamol

Fot. Screen z Infogr.am

2. Ibuprofen. Przeczytaj więcej o tym leku (KLIK).

Jak stosować leki przeciwbólowe. Ibuprofen

Fot. Screen z Infogr.am

3. Aspiryna. Przeczytaj więcej o tym leku (KLIK).

Jak stosować leki przeciwbólowe. Aspiryna

Fot. Screen z Infogr.am

4. Pyralgina. Przeczytaj więcej o tym leku (KLIK).

Jak stosować leki przeciwbólowe. Pyralgina

Fot. Screen z Infogr.am


Podane informacje mają charakter orientacyjny (dawki zostały podane dla osoby dorosłej). Zawsze przed zastosowaniem zapoznaj się z ulotką leku! Niniejszy artykuł nie zastąpi porady lekarskiej lub farmaceutycznej. Jeżeli cierpisz z powodu przewlekłego bólu – koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Informacje zostały sporządzone na postawie bieżących informacji dla pacjentów na postawieni ulotek wybranych preparatów, magazynu Women’sHealh oraz wiedzy encyklopedycznej.