Psychologia

Które słoneczko podoba ci się najbardziej? Wybierz symbol i dowiedz się czegoś o sobie

Redakcja
Redakcja
16 lipca 2018
Fot. Screen z Facebooka/Buzz Post-El Zumbido Que Te Interesa
 

Słońce zawsze miało szczególne miejsce w religii i kulturze w historii ludzkości. Pora na chwilę relaksu. Odetchnij, popatrz na ten obrazek reprezentujący osiem różnych słońc i wybierz to, które najbardziej ci się podoba. Następnie przeczytaj interpretację.

Jeśli wybrałeś nr 1

Zawsze starasz się myśleć pozytywnie i zastanawiasz się jak być lepszą wersją siebie. Niełatwo cię zniechęcić. Twoja szklanka jest zdecydowanie „w połowie pełna”. Takie podejście do życia nie tylko sprawia, że ​​jesteś odporny, ale również, że ​​jesteś świetnym przyjacielem, który może wspierać swoich bliskich w każdej sytuacji.

Jeśli wybrałeś nr 2

Są dwie naprawdę ważne dla ciebie rzeczy – twoja prywatna przestrzeń oraz szacunek dla bliskich osób. Jesteś bardziej introwertyczny niż ekstrawertyczny, nie stronisz od innych ludzi, ale często trzymasz się od nich na dystans. Cenisz proste, dobre cechy, takie jak uczciwość i życzliwość.

Jeśli wybrałeś nr 3

Jesteś inteligentny, bardzo ciekawy i odważny, jeśli chodzi o nowe przygody i zdobywanie wiedzy. Do bólu szczery, ale jednocześnie bardzo otwarty. Jesteś urodzonym przywódcą i przewodnikiem dla innych. Opierają się oni mocno na twoim poczuciu dobra i zła i cenią twoją opinię.

Jeśli wybrałeś nr 4

Cechą twojej osobowości jest nieskończona energia i… wieczny niepokój. Jesteś rozdarty, zawsze masz sto pomysłów na raz. Zawsze jesteś gotów stawić czoła nowym wyzwaniom i kochasz próbować ciągle nowych rzeczy. Promieniejesz miłością do życia, którym starasz się żyć w pełni.

Jeśli wybrałeś nr 5

Masz wyjątkową zdolność i chęć pomagania innym w rozwiązywaniu ich problemów. Uwielbiasz pomagać ludziom w potrzebie, a czasami może się nawet wydawać, że masz kompleks bohatera- bo któż inny byłby lepszy w ratowaniu świata niż ty? Jesteś promieniem światła i inspiracją w życiu innych. Jesteś inteligentną osobą, ale nie zawsze dzielisz się swoimi przemyśleniami z innymi ludźmi.

Jeśli wybrałeś nr 6

Ludzie, którzy wybierają to słońce, są generalnie radośni, lubią zabawę i cieszą się każdym szczegółem życia. Każda przeszkoda na twojej drodze jest tylko kolejnym powodem, aby nauczyć się czegoś nowego. Nie boisz się konstruktywnej krytyki i zawsze utrzymuj serdeczne relacje z innymi. Ludzie postrzegają cię jako kogoś godnego zaufania i jako osobę, która ma wiele umiejętności przywódczych.

Jeśli wybrałeś nr 7

Łatwo inspirujesz się coraz to nowymi celami i zazwyczaj jest ich o wiele za dużo. W rzeczywistości jedno życie ci nie wystarcza, aby zrealizować wszystko, co chcesz… Jeśli chcesz spełnić swoje wielkie marzenia – musisz dowiedzieć się, które z nich są dla Ciebie najważniejsze.

Jeśli wybrałeś nr 8

Twoja cierpliwość jest godna pozazdroszczenia. Nie chowasz w sobie żalu i niełatwo cię obrazić. Jesteś niesamowicie dojrzały, lubisz dobrze sobie wszystko przemyśleć i uniknąć błędów. Chociaż miłość i inne uczucia są dla ciebie ważne, bardziej cenisz racjonalny umysł i inteligencję.


Na podstawie: brightside.me

 

 


Psychologia

Dieta i ziemniaki? Wcale się nie wykluczają. Chcesz schudnąć – nie rezygnuj z ziemniaków, tylko gotuj je prawidłowo

Redakcja
Redakcja
16 lipca 2018
Fot. iStock/gpointstudio
 

Ziemniaki – gotowane, pieczone, frytki, puree. Eh, można je jeść na wiele sposobów. Co z tego, skoro składając się z węglowodanów są jedną z pierwszych rzeczy, z których rezygnujemy, chcąc stracić kilka kilogramów.

Okazuje się jednak, że ziemniaki mogą być doskonałym uzupełnieniem zdrowej diety, jeśli gotujesz je w prawidłowy sposób.

Ziemniaki dostarczają wielu ważnych składników odżywczych, w tym przeciwutleniaczy, błonnika, potasu, witaminy C i witaminy B6. Oczywiście mogą wpływać na poziom cukru we krwi, ale jak bardzo ziemniaki zwiększają jego poziom, zależy od tego, jak je przygotujesz.

Pieczony ziemniak

Jednym z najzdrowszych sposobów przyrządzania ziemniaka w jego najczystszej formie, gdy jest pieczony cały, ze skórką. Pieczenie minimalizuje utratę składników odżywczych. Ziemniaki można upiec w całości lub pocięte można je upiec jak frytki.

Gotowane ze skórką

Gotowanie ziemniaków i innych warzyw może obniżyć ich wartość odżywczą. Niektóre składniki odżywcze, takie jak witaminy z grupy B i witamina C pozostają nie w warzywach, ale w wodzie, w której się gotowały. Gotowanie ziemniaków w skórce pomaga utrzymać składniki odżywcze, co więcej zmniejszenie czasu gotowania jest także korzystne. Dlatego unikaj gotowania ziemniaków w bardzo wysokiej temperaturze przez długi czas i używaj minimalnej ilości wody.

Ziemniaki a przyrost wagi

Wielu z nas uważa, że jedzenie ziemniaków powoduje tycie, a to nieprawda. Spożywanie ziemniaków w ramach zrównoważonej, niskoenergetycznej diety nie zwiększa ryzyka przybrania na wadze.

W badaniu przeprowadzonym w 2014 r. (2) 90 pacjentów z nadwagą uczestniczyło w jednej z trzech diet przez 12 tygodni. Wszyscy uczestnicy mieli jeść od 5 do 7 porcji ziemniaków tygodniowo. Po trzech miesiącach nikt nie przybrał na wadze, co więcej – każdy odnotował spadek masy ciała. Sugeruje to, że ziemniaki nie są przyczyną tycia, ale ogólna dieta jest kluczem.

Zatem – jeśli myślicie: „Nie dam rady żyć bez ziemniaków” – wcale nie musicie się ich wyrzekać. Jedzcie na zdrowie w ich najlepszej formie.


źródło: caloriesecrets.net

POLKA NA DIECIE BANER

 


Psychologia

Toksyczny na polowaniu zwęszy cię bez mrugnięcia okiem. 6 zachowań toksycznych ludzi

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
15 lipca 2018
Fot. iStock / frentusha
Następny

Toksyczni ludzie to łowcy cudzych emocji. Myśliwi. Bez skrupułów, empatii. Z szeroko zamkniętymi oczami. Świat i ludzie istnieją tylko po to, by dobrze ich nakarmić. A apetyt mają potężny, nigdy dość syci, nigdy dość zadowoleni ze swojej kolekcji głów… Całe życie na polowaniu uczy ich bezbłędnie oceniać sytuację. Dobro to najlepsza ofiara, naiwna i bezbronna. Lecz wcale nie musisz z nimi stawać do walki, najlepsze, co możesz zrobić, to trzymać się z daleka.

Jak rozpoznać „toksycznego? Jest kilka cech, które zawsze go zdradzą.

6 zachowań toksycznych ludzi

czytaj dalej na następnej stronie


Na podstawie: psychcentral.com

Zobacz także

Co mówi o tobie, pozycja, w jakiej siadasz

Co mówi o tobie pozycja, w jakiej siadasz

A czy ty umówiłabyś się ze sobą na randkę? Jak singielka szuka faceta

Jak odzyskać pewność siebie w związkach współzależnych?