Zdrowie

Inwestycja w zdrowie w otoczeniu stuletniego lasu. Regeneracja w wersji all inclusive w Columna Medica

Redakcja
Redakcja
25 listopada 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Wyobraź sobie regenerację kompletną. Z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu sosnowego lasu. Eteryczne olejki drzew iglastych pozytywnie wpływają na samopoczucie. Żywiczny aromat uspokaja, a widne, wysokopienne sosny tworzą specyficzną aurę i wpływają na świeżość powietrza. Kojące, delikatne dźwięki przyrody i otaczająca zieleń oddalają od stresu.

Są na mapie świata miejsca, które napawają zmysły niepowtarzalnym pejzażem, inspirują do działania, a przy tym regenerują ciało i umysł. Zakątki z wyjątkową atmosferą, tętniące pozytywną energią. Miejsca kompletne, w których liczysz się tylko Ty i Twoje potrzeby. Taka jest Columna Medica. Jedna z najnowocześniejszych klinik specjalizująca się w rehabilitacji kręgosłupa oraz oferująca najwyższy poziom relaksu w wersji all inclusive. To tam naturalność łączy się z najnowszymi osiągnięciami techniki i medycyny. Trudno uwierzyć, że znajduje się w niewielkiej miejscowości Łask, oddalonej o niecałe dwie godziny drogi od Warszawy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Regeneracja kompletna

Odnalezienie równowagi pomiędzy intensywną pracą a odpoczynkiem to klucz do sukcesu. W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym trzeba się zatrzymać i skupić na tym, co najważniejsze – swoim zdrowiu. Misją Columna Medica jest regeneracja kompletna. Stworzona z potrzeby oferowania najwyższej jakości, profesjonalizmu i kompleksowej opieki zdrowotnej. Pobyt w klinice to inwestycja w siebie – swoje zdrowie, urodę i dobre samopoczucie. Dlatego Columna Medica spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających gości. Nie bez powodu ambasadorem kliniki oraz częstym gościem jest Krzysztof Hołowczyc, zdobywca Pucharu Świata w rajdach terenowych. To miejsce, w którym można oderwać się od codziennej gonitwy. Bo czasem trzeba na chwilę zwolnić, by dogonić życie. Od początku istnienia, Columna Medica działa w myśl idei, że w walce o zdrowie liczy się przede wszystkim profesjonalizm i zaufanie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kompleksowe podejście

Columna Medica jest ekspertem w nieoperacyjnym leczeniu kręgosłupa. Specjalizuje się w diagnostyce i rehabilitacji, a także profilaktyce zdrowotnej układu ruchu. Stanowi owoc współpracy ze światowej sławy specjalistą, Jospehem Hesslingerem, fizjoterapeutą i nauczycielem terapii manualnej i ortopedycznej terapii manualnej. Zaplecze medyczne tworzy zespół specjalistów z zakresu fizjoterapii, neurologii, neurochirurgii i ortopedii, kardiologii, a także psychologii, działających w międzynarodowych standardach. Lekarze kładą szczególny nacisk na indywidualne podejście do pacjenta, pracę w systemie 1:1 oraz dopasowanie zabiegów do kondycji zdrowotnej i potrzeb, co znacząco skraca proces rekonwalescencji. Klinika posiada najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Urządzenie DIERS Formetic 4D pozwala na szybkie diagnozowanie bez użycia promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe opracowanie planu leczenia. Columna Medica pomaga szybko wrócić do zdrowia i odzyskać sprawność po przebytych operacjach osobom aktywnym zawodowo. Doświadczenie, doskonałe zaplecze, nowoczesny sprzęt oraz możliwość równoległej pracy z ekspertami w wielu dziedzinach, gwarantują doskonałe wyniki i efektywność terapii, nawet najbardziej skomplikowanych urazów i bólów kręgosłupa.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Trudno szukać drugiego takiego miejsca w kraju. Prezes Columna Medica sama zmagała się z problemami z kręgosłupem, z powodu których była zmuszona leczyć się zagranicą, gdzie doceniła kompleksowe podejście do zdrowia. Postanowiła przenieść wysokie standardy leczenia i medyczne know-how do kraju, stawiając je jako priorytet przy tworzeniu Columna Medica.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Coś dla ciała, coś dla ducha

Na osobną uwagę zasługuje klimatyczna przestrzeń Medical Wellness. Po aktywnym dniu  na gości kliniki czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Relaksujące rytuały, masaże rozgrzewające, zabiegi nawilżające czy oczyszczające, to tylko niektóre z luksusowych propozycji, które pozwolą na najwyższy poziom odprężenia. Brzmi kusząco? Regenerację kompletną dopełni aktywność fizyczna w zdrowym wydaniu. Trening funkcjonalny, rowery, nordic walking, joga, basen – wszystko to pod czujnym okiem trenerów personalnych, których profesjonalne wsparcie umożliwi realizację założonych celów. Luksusowe centrum rehabilitacyjne kieruje się holistyczną wizją zdrowia. Dietetyka, medycyna estetyczna i zabiegi spa to kompleksowa odnowa w najlepszej formie i miejscu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Columna Medica


Zdrowie

Dla kobiet – ofiar przemocy – nikt nie ogłasza narodowej żałoby. Ich dzień wygląda, jak każdej z nas… z jednym wyjątkiem…

Karolina Krause
Karolina Krause
25 listopada 2016
Fot. iStock/federicomarsicano
 

Dzień dobry! Zaczęłyście na dobre dzień?  To świetnie, bo one też. One, czyli kobiety takie jak my, których standardowy dzień zupełnie nie odstaje od naszego. Poranna kawa wypita w biegu, zakupy, jogging , spotkanie z przyjaciółką, powrót do domu, do kochającego faceta. Jest tylko jeden wyjątek. Każdego dnia po powrocie do domu spotyka je to:

 

Problem przemocy wobec kobiet nie jest marginalny, jakby niektórzy chcieli sądzić. Dotychczasowe dane mówią o tym, że w Polsce co roku zostaje zgwałconych około 30 tys. kobiet. Każdego roku 150 ginie w wyniku „domowych nieporozumień”. Oznaczałoby to, że z powodu napaści ze strony ze strony partnera lub męża umierają 3 kobiety tygodniowo. Zdaniem Centrum Praw Kobiet dane te są nierzetelne. W naszym kraju brakuje bowiem instytucji, która prowadziłaby takie statystki. Z ich najnowszego raportu –„Stereotyp ponad prawem. Wymiar sprawiedliwości w sprawach o zabójstwa na tle przemocy w rodzinie”– wynika, że liczba śmiertelnych ofiar po stronie kobiet może sięgać nawet 500 rocznie (to ponad trzykrotnie więcej niż przypuszczano!).

Nikt nie ogłasza z ich powodu dnia żałoby narodowej. One umierają w osamotnieniu, we własnym domu. Z rąk osób, które miały być dla nich gwarancją miłości, poczucia bezpieczeństwa. By poruszyć ten problem na skalę światową ONZ ogłosiło dzień 25 listopada Międzynarodowym Dniem Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Data ta została wybrana dla upamiętnienia zamordowania sióstr Mirabal (Patria, Minerva i Maria Teresa) właśnie 25 listopada 1960 roku w Republice Dominikany.

Ten dzień to także początek międzynarodowej kampanii –„16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet” – na rzecz wyeliminowania wszelkich form przemocy wobec kobiet. Akcja trwać będzie do 10 grudnia, czyli do Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Wybranie tej daty ma zwrócić uwagę, że przemoc ze względu na płeć to pogwałcenie praw człowieka. Wydarzenia organizowane w związku z kampanią możecie śledzić w kalendarium ogólnopolskich wydarzeń.

Symbolem całej akcji jest noszenie białej wstążki przez mężczyzn. Ma to być wyraz braku zgody z ich strony na stosowanie przemocy wobec kobiet. Wstążka to także symbol ich zobowiązania jako mężczyzn, że sami nigdy nie posuną się do takich czynów.

Jeśli same doświadczyłyście przemocy domowej lub znacie kogoś kto potrzebuje pomocy, nie czekajcie. Weźcie telefon i zadzwońcie pod 977 lub 112, całodobowo działa także  niebieskalinia, uruchomiona specjalnie w tym celu.


Zdrowie

Dresy pod choinką zamiast wymarzonego magnetofonu? Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
25 listopada 2016

Z moimi prezentami świątecznymi łączy się wiele historii.

Ten najbardziej rozczarowujący dostałam w liceum – pamiętam, że zepsuł mi się wtedy magnetofon (dla młodzieży, która nas czyta – to taki protoplasta odtwarzacza CD… hm… Co? Wy naprawdę już nie wiecie, czym jest odtwarzacz CD???), wciągał taśmy ze wszystkich kaset (to takie prababcie płyt CD), był kilka razy w serwisie i naprawdę nie dało się go wskrzesić. Zrozumiałe zatem, że marzyłam o nowym sprzęcie, bez magnetofonu nie mogłam słuchać żadnej muzyki i byłam odsunięta na boczny tor w
klasowej giełdzie wymiany kaset.

Musicie wyobrazić sobie zatem moje rozczarowanie, gdy pod choinką zamiast wymarzonego srebrnego pudełka z napisem GRUNDIG albo (szczyt marzeń) SONY ujrzałam… granatowe dresy. Niewątpliwie bardzo mi wtedy potrzebne, ale na pewno nie tak wyczekiwane jak magnetofon.

Żeby jednak trochę ocieplić tę historię dodam, że bluzę od tych dresów posiadam nadal i korzystam z niej od ponad dwudziestu lat. A magnetofon pewnie zdążyłabym już dziesięć razy wyrzucić…

Natomiast teraz… Co może być wymarzonym prezentem dla matki dwójki dzieci (młodsze naprawdę niewielkie – półtora roku)? Coś niematerialnego typu PRZESPANA NOC. W ogóle uważam, że w obecnym świecie sen jest niedoceniany. Ja wcześniej (czytaj: przed dziećmi) bezmyślnie zarywałam noce, a teraz – ile bym dała za wstanie wtedy, gdy naprawdę tego chcę, a nie, gdy jedno z dzieci krzyczy albo (co gorsza) ciągnie mnie za rękę, mówiąc: Już, mamo, wstawaj, trzeba iść do szkoły…

Dlatego egoistycznie chcę weekendu bez dzieci! Może być z mężem (jeśli dziadkowie dadzą się uprosić i zobowiążą się do opieki nad dziećmi) albo z przyjaciółką (jeśli opcja pierwsza nie wyjdzie i mąż się podejmie opieki nad dziećmi). Warunek jest jeden – weekend musi być wyjazdowy. Bo w domu każdy kąt krzyczy: OGARNIJ MNIE, z kosza wystaje stos prania, a z szufladki tona rachunków do ogarnięcia. A w tych okolicznościach wypocząć się nie da.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę samych udanych prezentów pod choinkę.

Dorota


Zobacz także

Choroby dziąseł i rak trzustki mają ze sobą coś wspólnego! Nie ignoruj zagrożenia

Biała kapusta - właściwości dla zdrowia, przepisy -

Biała kapusta – niedoceniane warzywo. Jak wpływa na zdrowie i co można z niej przyrządzić?

Dzień #17. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO