Go to content

Pogrywa, szybko wyrzuca zepsute i lubi jak jest… Kim jest wieczny chłopiec?

Fot. iStock / marcoventuriniautieri

Jakiej kobiety szuka  wieczny chłopiec? Oczywiście „mamy” – i nie ma to zbyt wiele wspólnego ani z podobieństwem fizycznym, ani cechami charakteru… Ona po prostu powinna być wyrozumiała, jak mama… kochać ponad wszystko, nawet, gdy on trzaśnie głośno drzwiami i będzie miał gorszy dzień.

W końcu podobno kocha się pomimo, wieczny chłopiec lubi to zdanie. To jego zaklęcie na damskie wyrzuty.

Kim jest wieczny chłopiec?

1. Gra

I wcale nie mam tu na myśli jego gadżeciarskiej konsoli, niee, jego całe życie to jedna, wielka gierka. Lubi pogrywać sobie z ludźmi. Przychodzi mu to z łatwością, ponieważ nie traktuje innych z nadmiernym szacunkiem – jak to w grze, jak nie ten – to inny.

2. Nie dba

Gra solo. To o czym marzy, czego pragnie, i do czego dąży – to wszystko JEGO. Bardzo rzadko jego cele związane są z pragnieniami drugiej osoby. Pod tym względem przypomina osobowość narcystyczną.

3. Żyje tu i teraz

Wieczny chłopiec nie planuje życia, mówi , że bierze je takim, jakie jest. A co będzie jutro? A kogo by to obchodziło, hę?

4. Mieszka „u mamy”

Dlaczego? Bo przecież tak jest wygodniej. Może i ma ileśtam lat, i udało mu się odłożyć coś na własny kąt, ALE…

5. Nie szuka partnerki

Szuka mamy. Bardzo wyrozumiałej mamy. Takiej, która nie tylko zorganizuje mu wszystko, co niezbędne do życia. Ale i tej, która nie będzie z tym walczyła.

6. Jest wystraszonym kotkiem

Gdy nie jest w u siebie – po prostu ‚znika’. Poza swoim terytorium czuje się zagrożony, dlatego też nie jest zainteresowany poszerzaniem kręgu znajomych… szczególnie o jej przyjaciół.

7.  Jest samolubem w łóżku

To prawdziwy macho, wabik na kobiety. Niestety w łóżku okazuje się zwykłym samolubem. On uprawia seks dla swojej przyjemności. I tylko to się liczy.

8. Nie pamięta”pierdół”

Bo po co ma zaśmiecać pamięć rzeczami, które go nie obchodzą? A co go nie obchodzi? Lista jest całkiem długa, znajduje się na niej wszystko, co nie jest jego potrzebą. Tak, zgadłaś, to mogą być twoje urodziny albo ważne wydarzenie w życiu kogoś z jego rodziny.

9. Często zmienia pracę

Bo przecież to zawsze jest nie jego wina. Szef idiota, zbieg okoliczności, źli współpracownicy, nieważne. Pali za sobą mosty i obwinia o porażki cały świat, tylko nie siebie. Nie wyciąga żadnych wniosków i lekcji z tego, czego doświadcza. To świat jest zły. On jest niewinny.

10. Nie stoi za partnerką

Tu liczy się tylko jego interes. Nie istnieje  żadne „razem”, ustalenia, umowy.

11. Nigdy nie bierze na siebie winy

Bez względu na to, co wydarzyło się w jego życiu – to nie jest jego wina. Gdyby nie ty, on, ona, pogoda, karma lub cokolwiek innego – jego życie wyglądałoby inaczej. Jeszcze się tego nie nauczyłaś?

12.  Zawsze próbuje wygrać

On chce wygrać. Nawet, gdy chodzi o małą związkową kłótnię. Nie szuka porozumienia i sposobu na rozwiązanie konfliktu. Kompromis? Zapomnij! ON idzie na wojnę i wyznaje tylko jedną zasadę – liczy się tylko zwycięstwo. Nie jest skory do żadnych ustępstw.

13. Jest passywno-agresywny

Jeśli wieczny chłopiec nie dostanie tego, czego chce, może zrobić tylko dwie rzeczy: rozpłakać się lub tupnąć nogą. Jego reakcje są pewną huśtawką dwóch postaw. Pierwsza – „ojejku, jaki jestem biedny” i druga – „ja chcę!”. W przeciwieństwie do dojrzałych ludzi nie szuka rozwiązania swojego problemu, nie wkłada w to pracy. On ma dostać TO, albo się obrazi.

14. Jest arogancki

Ale tak naprawdę przejmuje się tym, co sądzą inni. Swoją niepewność maskuje arogancją i udawaną pewnością siebie.

15. Jest wiecznie ‚zbuntowany’

Naprawdę często przypomina nastolatka. Jest gotów angażować się w bezsensowne spory i stwarzać konflikty, tylko po to by zamanifestować swoją obecność. Na przekór, bo tak.

16. Łatwo rezygnuje, szybko wyrzuca i nie naprawia

Jeśli coś wymaga jego wysiłku, jest spisane na straty… To ona jest najwięcej wart.

17. Nie potrafi decydować

Bo decyzja oznacza odpowiedzialność za nią. Wieczny chłopiec ucieka przed nią najdalej, jak może.

18. Nie chce sobie „ubrudzić rąk”

Nie trzeba tego traktować dosłownie. Jak zwykło się mawiać, żeby zrobić omlet, trzeba rozbić jajka. Wieczny chłopiec będzie tego unikał. Zresztą po co? Niech ktoś inny rozbije, on poczeka aż „się zrobi”.

19.  Nie jest zainteresowany swoim rozwojem

Zawsze jest za dobry i w sam raz – to reszta winna się dopasować. On zrobił już i tak „za dużo”. Pora to docenić.

20. Manipuluje

Rozmowa? Niee, a co jeśli wymagałoby to od niego wysiłku i ustępstw? Lepiej nie ryzykować. W związku wieczny chłopiec lubi knuć intrygi, owijać i obchodzić problemy. Najważniejsze, żeby gra toczyła się według jego reguł. Szczególnie w związku.