Go to content

5 zachowań, które świadczą o tym, że twój partner nie jest tym jedynym

Fot. iStock / Xsandra

Związek dwojga ludzi wymaga wielkiej inwestycji w postaci czasu, zaangażowania i oczywiście uczucia. Początki wspólnego życia malują się zwykle bardzo radośnie, a para na związek patrzy przez różowe okulary. Prawdziwe życie przychodzi wraz z doświadczeniem i problemami. Wtedy naprawdę można stwierdzić, że uczucie jest poważne, a partner jest „tym jedynym”. 

Zanim jednak nastąpi (lub też nie!) trzęsienie ziemi i będziesz mogła przekonać się, czy także twój partner traktuje cię tak samo poważnie, jak ty jego, przyjrzyj się mu. Są pewne sygnały, które jednoznacznie wskazują na to, że facet nie będzie tym jedynym i wyjątkowym księciem z bajki.

5 sygnałów, które świadczą o tym, że twój partner nie jest tym jedynym

1. Kiepski przepływ informacji

Nie da się czytać w myślach partnera, za to rozmowa (wiele, wiele przegadanych godzin) jest nieoceniona, by dobrze poznać drugą osobę. Jeśli komunikacja szwankuje, a on ciągle mówi o niczym lub zmienia poważny temat na inny, neutralny, byle nie mówić o was, to źle wróży związkowi.

2. Brak planów na wspólną przyszłość

Jeśli mężczyzna wzdraga się na myśl o poznaniu twoich rodziców czy wspólnym zamieszkaniu, nie mówiąc już o ślubie i dzieciach po latach wspólnego życia, to się raczej nie zmieni. Brak wspólnych planów na przyszłość świadczy o tym, że twój „jedyny”, ani myśli poważnie się angażować w ten związek.

3. Brak zaufania

Nadszarpnięcie czy też zupełny brak zaufania to jedna z najgorszych cech rujnujących związek. Jeśli nie ufasz partnerowi, gdy on sobie na to zapracował, nie będziesz z nim szczęśliwa, stale robiąc dochodzenia i podejrzewając o najgorsze.

4. Emocjonalny chłód

Wspólne rozmowy, otwarcie się na siebie nawzajem, umacniają związek. Do tanga trzeba dwojga, a jeśli mężczyzna zamyka się przed tobą, izoluje od swoich myśli i uczuć, nie traktuje cię poważnie. Nie chodzi tu o opowiedzenie wszystkich wstydliwych tajemnic z dzieciństwa, ale fakt, że dzięki emocjonalnej bliskości, jesteście w stanie się wzajemnie zrozumieć. Brak rozmów, przytulenia i pocałunków dyskwalifikuje z konkursu na partnera marzeń.

5. Niedojrzałe zachowanie

Zapewne nie marzyłaś o tym, by brać sobie na wychowanie faceta, ale byście tworzyli równoprawny związek. Niestety w przypadku, gdy mężczyzna zachowuje się niedojrzale, mentalnie tkwiąc w czasach liceum, to na tobie leży odpowiedzialność za was oboje. A skoro tak jest, to trudno oczekiwać, że facet zatroszczy się o ciebie, zadba o twoje potrzeby i pragnienia teraz, a co dopiero w przyszłości.


 

źródło: ministerstworelacji.pl