Go to content

Detoks – czynność konieczna w naszej współczesności?

detoks
Fot. iStock / Eva Katalin Kondoros

Chcesz żyć długo i zdrowo, chcesz być aktywna i szczęśliwa. I zapewne robisz wszystko, co w twojej mocy, by twój każdy dzień właśnie taki był. Potrzebujesz sporo energii i entuzjazmu, ale nie zawsze twój organizm jest w stanie nadążyć za twoimi potrzebami. 

Czasem nie masz sił wstać z łóżka

Tłumaczysz to sobie niskim ciśnieniem, złym samopoczuciem, stresem i zmęczeniem codziennymi obowiązkami. Choć nie tak dawno aż biła od ciebie siła i gotowość pokonywania przeszkód. Zamiast szukać przyczyn niezależnych od ciebie i machać ręką na te niedogodności, przyjrzyj się swojemu zdrowiu. Czasem wręcz błahe na pierwszy rzut oka przyczyny, mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. Odpowiedz sobie uczciwie, czy dobrze i mądrze traktujesz swoje ciało, czy pijesz odpowiednią ilość wody, jesz zdrowe produkty, uprawiasz aktywność fizyczną i dbasz, by stres nie zjadał cię od samego rana? Jeśli wcale nie jesteś pewna czy należycie dbasz o sobie, koniecznie przeczytaj o destrukcyjnym dla zdrowia zakwaszeniu organizmu.

Zakwaszenie organizmu jest niebezpieczne dla zdrowia

Zachowanie równowagi  kwasowo – zasadowej jest niezwykle ważne. Organizm stara się utrzymać pH krwi na stałym poziomie 7,35 do 7,43. Jeżeli nadmiar kwasów  nie może być wydalony, uszkodzeniu ulegają narządy i tkanki. Im jesteśmy starsi, tym bardziej praca nerek ulega osłabieniu, a wydalanie toksyn, a w tym także wszelkich kwasów jest coraz słabsze. Mogą pojawić się kłopoty, które wynikają właśnie z zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Jeśli cierpisz na niedobór energii i często jesteś zmęczona, często cierpisz z powodu na bakteryjnych i wirusowych infekcji, czujesz się obolała, masz kłopoty z kondycją cery i włosów, oraz z utrzymaniem wagi i stabilnym nastrojem, pomyśl poważnie o detoksie.

Detoks jest niezbędny dla przywrócenia równowagi w organizmie 

Ponieważ w dzisiejszych czasach nie funkcjonujemy w czystym środowisku, z którego pochodziłyby nieskażone, wartościowe pokarmy, jesteśmy poddawani stale presji więc nasze organizmy są stale obciążane. Organizm potrafi usuwać zbędne i szkodliwe substancje, jednak detoks jest konieczny, aby usprawnić powrót do poprawnego funkcjonowania. Warto sięgać po produkty, które wspomagają oczyszczanie organizmu,  np. woda z cytryną, świeże warzywa (szczególnie zielone liściaste),  owoce i soki wyciskane oraz picie dużej ilości wody. Porzucenie nałogów  i biernego trybu życia, również wesprze powrót do równowagi. Jednak profesjonalne odkwaszanie za pomocą kuracji opartej na regularnym piciu napoju alkalicznego, przyniesie lepsze i trwalsze efekty.

Napój alkaliczny Diu Vitam przyspieszy oczyszczanie organizmu

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Napój zjonizowany Diu Vitam swoje właściwości oczyszczające zawdzięcza dwóm współczynnikom: ujemnemu ORP (woda alkaliczna zawiera dużo wolnych elektronów, które mogą być oddane wolnym rodnikom) i pH sięgającemu 9,5 (neutralizuje kwasy). Napój ten odkwasza nasz organizm, pomaga wzmocnić odporność poprzez łatwe wchłanianie i dotlenienie organizmu. Woda zjonizowana może łatwiej przedostać się do komórek, dzięki temu zdolność nawodnienia organizmu jest większa, przez co poprawia się również skuteczność metabolizmu. Woda zjonizowana ma korzystny wpływ na zdrowie w wielu jednostkach chorobowych jak: cukrzyca, kamienie nerkowe, choroby przewodu pokarmowego, zapalenie gardła, osteoporoza, choroby układu krążenia, bóle mięśni i stawów, czy chroniczne zmęczenie. Picie samej wody, nie przynosi aż tak znacznych korzyści dla organizmu, jak zastosowanie kuracji napojem alkalizowanym. W leczeniu lub w celach zapobiegawczych trzeba wodę zalkalizowana pić codziennie w ilości około 2 litrów dziennie, a przed śniadaniem dwie szklanki.

Woda alkaliczna ma bardzo wiele zalet

Podsumowując informację o wartości wody alkalizowanej, warto podkreślić, że:

 

  • Jest naturalnym przeciwutleniaczem, skutecznie ogranicza utleniającą działalność wolnych rodników.
  • Powoduje alkalizację organizmu.
  • Powoduje odpowiednie nawodnienie komórek. Klastry wody zjonizowanej są dwu lub nawet trzykrotnie mniejsze od klastrów normalnej wody pitnej. Taka woda może o wiele łatwiej przechodzić np. przez błony komórkowe i bezpośrednio uczestniczyć w procesach życiowych.
  • Pijąc wodę alkaliczną dostarczamy organizmowi więcej tlenu. I wtedy nasza krew jest regularnie zaopatrywana w tlen, a my odczuwamy większy przypływ energii.
  • Mamy mniejsze napięcie powierzchniowe. Im mniejsze napięcie powierzchniowe, tym woda jest rzadsza bardziej płynna, mokra.

Warto podejść do przeprowadzenia detoksu poważnie, korzystając ze sprawdzonych zdobyczy nauki. Więcej informacji na temat dostępnych kuracji i czasu ich trwania, znajdziecie na stronie diuvitam.com


 

Wpis powstał we współpracy z Diu Vitam