Go to content

Co już zrobiłaś dla siebie? – Tydzień pierwszy, dzień #3

Fot. Pixabay/ JESHOOTS / CC0 Public Domain

Bardzo nas cieszy, że dostrzegacie jak niewiele trzeba zrobić, by być dobrą dla siebie.

Dziś dla tych, którym brak jeszcze trochę odwagi, pewności siebie. Które myślą: „Nie, to nie dla mnie” i szukają wymówek, bo boją się, że dbanie o siebie ktoś odbierze jako skrajny egoizm. A przecież wiemy i zapewniamy, że ta odrobina egoizmu, którą wam proponujemy jest w naszym życiu potrzebna.

Więc dziś, w trzecim dniu naszej akcji #Bądźdobradlasiebie poproś o coś dla siebie. O błahą rzecz: „Zrób mi proszę kawę” – powiedz mężowi, partnerowi, poproś dzieci. I nie bój się, ze ktoś sobie przy tym zrobi krzywdę, że zostawi bałagan. Nie. Skup się na tym, że poprosiłaś i to dostałaś. Po prostu.

Moje dzieci już mi robią kawę. Kiedyś ich o to poprosiłam i okazało się, że dla nich to wielka radocha. Mówię też mężowi rano: „Zrób mi proszę kawę” . Taka zrobiona przez kogoś smakuje lepiej.

Pamiętaj, że poprosić możesz też o inną rzecz. Taką, której robić nie lubisz, którą odkładasz, a którą mógłby zrobić ktoś inny. „Powieś proszę pranie”, „Wstaw proszę naczynia do zmywarki” (lub wyciągnij), „Zrób proszę kolację dzieciom”. To mało. Jedno drobne zdanie. Jedna prośba. W końcu od czegoś trzeba zacząć.

Nie zapomnij w komentarzu pod tekstem napisać, co dziś dla siebie zrobiłaś dobrego. Najlepsze nagrodzimy wyjątkowymi prezentami. I podaj dalej. Niech kobiety, które znasz będą również dobre dla siebie.


 

 

Akcja „Bądź dobra dla… siebie”

Dołącz do nas i codziennie zrób coś dobrego dla siebie! To może być drobiazg albo marzenie życia. Godzinna w domowej wannie, 5 minut na wypicie kawy bez pośpiechu, czy zapisanie się na siłownię, a może kupno książki dla siebie na wieczór? To zależy tylko od ciebie.

ZASADY:

  1. Redakcja Oh!me codziennie opublikuje wpis pod hasłem akcji „Bądź dobra dla… siebie”.
  2. Aby wziąć udział w akcji, należy w komentarzu do wpisu opublikowanego na stronie ohme.pl dodać odpowiedź na zadanie konkursowe: „Co dobrego dziś dla siebie zrobiłaś?”
  3. Wśród osób, które będą regularnie zamieszczały komentarze z odpowiedziami, wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej się spodobają się Jury i nagrodzimy je!
  4. Akcja będzie odbywała się w cyklach tygodniowych (Pierwszy tydzień: 10-16.11.2015). Po każdym zakończonym tygodniu, Jury wybierze Laureatki.
  5. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę.
  6. Nagrody – tydzień pierwszy:
    2 x voucher pielęgnacyjny do kliniki Profemed
    4 x zestaw kosmetyków ufundowany przez debiutującą na polskim rynku, markę francuskich kosmetyków VALCENA

Każdego dnia należy umieszczać komentarze pod aktualnym wpisem – nie przegap naszej zabawy i śledź nas na Facebooku. Zacznij już dzisiaj i napisz w komentarzu do tego tekstu – co dobrego zrobiłaś dziś dla siebie.

Tydzień pierwszy – zobacz wszystkie zadania