Zdrowie

Chcesz chudnąć pół kilograma na tydzień? To proste – zacznij chodzić

Redakcja
Redakcja
19 września 2018
Fot. iStock / Rocky89
 

Chodzenie może być świetnym sposobem na poprawę zdrowia i pozbycie się zbędnych kilogramów.  Niestety, nadal nie doceniamy marszu, jako formy aktywności, dzięki której spalamy kalorie. A przecież tak niewiele potrzeba – wygodne obuwie i strój, można dodać dobre towarzystwo na pogaduchy, wyznaczyć sobie trasę w lesie, w parku, z dala od ruchliwej ulicy i po prostu iść. Bardzo szybko poczujecie korzystne efekty chodzenia. Osobiście znam kobietę, która po trzech miesiącach marszu – pięć razy w tygodniu przez godzinę, straciła 10 kilogramów. 

Zrób z chodzenia trening 

To nie ma być spacer, tylko marsz, im szybciej, tym więcej kalorii spalisz. Poczuj, że twoje tętno wzrasta, że ciało podejmuje wysiłek – nie tak mocny jak podczas biegania, ale zdecydowanie mocniejszy niż podczas zwykłego spaceru. Jeśli możesz, wybieraj miękkie ścieżki – one także sprzyjają większej liczbie utraty kalorii.

Zbuduj mięśnie

Aby tracić na wadze, musisz upewnić się, że twoje spacery dają ci coś więcej niż spalanie kalorii, muszą też zbudować mięśnie. To dlatego, że mięśnie są kluczem do utrzymania metabolizmu na jak najwyższym poziomie.  Brzmi zawile? Na szczęście, możesz bezproblemowo włączyć trening siłowy do swoich spacerów, idąc pod górę lub wchodząc po schodach.

Zredukuj kalorię

Pamiętaj, żeby po spacerze zjeść coś, co stanowi 70 – 75% spalonych podczas marszu kalorii, dzięki temu będziesz spalać więcej kalorii, niż jesz. Staraj się utrzymać deficyt kaloryczny na poziomie 250 kalorii, w ten sposób jesteś na dobrej drodze, by tracić około pół kilograma tygodniowo.

To jak? Wybieracie się dzisiaj na spacer?


Zdrowie

Kiedy życie cię zawodzi, nigdy nie zapominaj o tych 12 rzeczach

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 września 2018
Fot. istock/ookawaphoto
 

Wiem, że życie cię zawiodło. Może twoje plany nie poszły tak, jak się spodziewałeś. Może osoba, której ufasz najbardziej, zawiodła cię. Może otrzymałeś list grzecznie informujący cię, że nie dostałeś pracy, ale „dziękuję za złożenie wniosku”. Może próbujesz stworzyć związek, ale ci to nie wychodzi. Może straciłeś kogoś, kogo kochałeś. Może stoisz przed ważną decyzją, a lęk cię powstrzymuje. I nie wiesz, co dalej robić.

Bez względu na to, przez co przechodzisz, mam nadzieję, że nadal walczysz. Mam nadzieję, że się nie poddasz. Bo to, gdzie teraz jesteś, to jedynie stan przejściowy. Poradzisz sobie, opanujesz to. Nade wszystko jednak, pamiętaj:

1. Czasami najlepszą opcją jest odpuścić

Nie wolno trzymać się kurczowo czegoś, co ciągnie cię w dół. Czasami najlepszą opcją jest odejść. Czasami najbezpieczniej jest zwolnić uchwyt i wylądować miękko, spokojnie, w zupełnie innym miejscu.

2. Jeśli pragniesz czegoś, ale nie możesz tego zdobyć,  nie zawiodłeś

Wciąż wygrywasz, ponieważ miałeś odwagę spróbować. Wciąż wygrywasz, ponieważ miałeś odwagę realizować coś, czego naprawdę chciałeś. Możesz być z siebie dumny.

3. Życie nie zawsze będzie łatwe

Czasami będzie ci naprawdę ciężko. Ale to niewiele zmienia, dopóki masz odwagę o siebie walczyć.

4. Nie zawsze możesz kontrolować to, co dzieje się w twoim życiu

Ale masz więcej władzy nad swoim życiem, niż myślisz. Masz również kontrolę nad swoimi reakcjami.

5. W porządku, jeśli masz czasem gorsze dni

W porządku, jeśli czasem zostaniesz w łóżku. W porządku, jeśli płaczesz. W porządku, jeśli czasem po prostu nie wyszło.

6. Jeśli masz dwie możliwości i nie możesz zdecydować, co wybrać, wiedz, że to prawdopodobnie oznacza, że ​​obie opcje są dobre

I być może żadne z nich nie jest z natury „najlepszą” opcją. Masz dwie dobre opcje. Nie wybierzesz niewłaściwej, jeśli pójdziesz za głosem serca.

7. Jest w porządku być otwartym i wrażliwym, nawet jeśli wiesz, że możesz zostać zraniony

Bo odpowiednia osoba w końcu cię znajdzie.

8. Zawsze masz jakieś wsparcie

Niezależnie od tego, czy jest to rodzina, przyjaciele, ukochana osoba, terapeuta, nauczyciel, mentor, znajomy, Bóg lub wszechświat, zawsze jesteś przez kogoś wspierany. Ktoś lub coś zawsze nad tobą czuwa. Proś o pomoc. Nie jesteś sam.

9. Miłość własna nie zawsze jest piękna

Czasem kochanie siebie jest robieniem tego, co jest dla ciebie dobre, ale niekoniecznie robieniem tego, co chcesz zrobić.

10. Jeśli straciłeś miłość, o której myślałeś, że jest twoja…

prawdopodobnie nigdy twoja nie była.

11. Bycie w pełni sobą oznacza, że ​​niektórzy ludzie cię nie polubią

Ale wiesz co? To nie jest twoje zmartwienie. Nie pozwól, aby ich opinie powstrzymały cię od podejmowania działań, które sprawią, że jesteś szczęśliwy. Bądź sobą. Właściwi ludzie będą cię kochać.

12. Czasami cuda zdarzają się trochę pózniej

Bądź więc cierpliwy i ufaj, że twoja magia pojawi się w odpowiednim czasie. A przede wszystkim zachowaj wiarę w trudnych momentach.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zdrowie

Co chciałbyś powiedzieć nauczycielowi twojego dziecka? Akcja „Lekcja przetrwania”

Redakcja
Redakcja
19 września 2018
Fot. iStock / xavierarnau

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to świetny czas na rozpoczęcie rozmowę z nauczycielami, której często brakuje, stąd nierzadko narastające problemy.  Nie wiesz od czego zacząć? Oto siedem rzeczy, o których warto powiedzieć nauczycielowi, to pozwoli mu lepiej zrozumieć potrzeby twojego dziecka. 

Zdrowie

Jeśli twoje dziecko ma cukrzycę, używa inhalatora, ma alergię na orzeszki ziemne lub inne problemy ze zdrowiem, nauczyciel powinien o tym wiedzieć. Podobnie, gdy dziecko badane jest pod kątem zaburzeń, które nie są jeszcze zdiagnozowane.

Problemy rodzinne

Jeśli twoja rodzina przechodzi poważną zmianę, która może wpłynąć na twoje dziecko, na przykład rozwód, śmierć w rodzinie, itp., powiadom o tym nauczyciela, nawet jeśli odnosisz wrażenie, że twoje dziecko tego nie przeżywa.

Osobowość

Być może twój syn jest nieśmiały, a może ma w domu napady złości i obawiasz się, że zrobi to samo w szkole. Najlepiej uświadomić nauczycielom te problemy, zanim staną się problemem w szkole.

Mocne i słabe strony

Twoja córka jest gwiazdą matematyki, ale wstydzi się występując publicznie.  Twój syn uwielbia sport, ale zmaga się z nauką. Jeśli powiesz nauczycielom o tym z góry, będą mieli więcej czasu, aby pomóc dzieciom poprawić się w dziedzinach, w których tego potrzebują.

Szczególne zainteresowania

Informacje na temat zainteresowań dziecka mogą pomóc nauczycielowi w nawiązywaniu kontaktów w klasie. Poinformuj nauczyciela, że ​​twój syn uwielbia jakiegoś superbohatera komiksowego, a twoja córka w liceum jest utalentowanym malarką.

Wszystko opiera się na rozmowie, tam gdzie jej nie ma, rodzą się konflikty, unikajmy ich.

Akcja „Lekcja przetrwania”

Chcesz wziąć udział w naszej akcji? Nic prostszego – pod każdym z artykułów dedykowanych naszej akcji znajdziesz pewne zdanie do wykonania. W komentarzu napisz, jak sobie z nim poradziłeś, co zrobiłeś, pomyślałeś, poczułeś.

ZADANIE #6

Napiszcie w komentarzach pod tym tekstem: o czym chciałbyś/chciałabyś powiedzieć nauczycielowi twojego dziecka, kto wie, może jak zdamy sobie z tego sprawę, będziemy umieli porozmawiać.

Żeby wam umilić szkolny czas przetrwania, w naszej akcji mamy nie lada nagrody.

Nagrody:

5 x para butów tekstylnych (do wyboru w sklepie) + torba bawełniana z logo firmy Befado

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw składający się z:

– limitowanego zestawu długopisów Pilot, w tym wymazywalna kolekcja FriXion

– plecaka z oddychającymi plecami marki Strigo

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x pasy bezpieczeństwa SmartKidBelt

Fot. Materiały prasowe


5 x karta podarunkowa o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych 5.10.15.


5 x voucher do sklepu internetowego Wola o wartości 100 zł 


5 x zestaw  Wafli Cienkich. Chia smak składających się z:

– 44 opakowań produktu (smaki gryczane plus jaglane)

 

Czy przekąska może być jeszcze bardziej super??

Podobają ci się nagrody – odwiedź naszych partnerów na Facebooku!

Facebook | Instagram

Facebook

Facebook

Instagram, Instagram

 

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Facebook | Instagram

Czas trwania akcji: 29.08.2018 – 28.09.2018. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

 


Zobacz także

W oczekiwaniu na dziecko

W oczekiwaniu na dziecko… Tego nikt ci nie powie, a szkoda!

Co robisz z resztką wody z czajnika? Sprawdź, czy potrafisz „dobrze” zagotować wodę i dlaczego nie wolno tego robić kilka razy

Co się dzieje z twoim ciałem, jeśli pijesz co najmniej jedną kawę dziennie