Go to content

3-latek bez rąk i nóg opiekuje się młodszym bratem. Wideo, które uczy pokory

Fot. Screen z Instagrama / Katie Whiddon

Niepełnosprawność z reguły jest problemem głównie dla nas, dorosłych. To my widzimy w niej trudności, przeszkody, cierpienie i niesprawiedliwość. Dzieci biorą życie takim, jakie je zastały. Przykładem dla nas wszystkich powinien być 3-letni Camden, który świetnie sobie radzi z przeciwnościami losu. Wideo z jego udziałem wzrusza internautów do łez.

Katie Whiddon jest matką trójki dzieci i aktywną użytkowniczką social media. Prowadzi też blog, na którym pokazuje, jak wygląda życie osoby niepełnosprawnej. Jej 3-letni syn cierpi na rzadką chorobę, w wyniku której jego kończy w pełni się nie wykształciły. Jak zapewnia matka, chłopiec doskonale radzi sobie w codziennym życiu – potrafi sam jeść, umyć zęby, wspinać się po schodach, a nawet… wycierać nos. Co więcej, uwielbia opiekować się swoim młodszym rodzeństwem.

Matka chłopca opublikowała właśnie w sieci film, na którym chłopiec uspokaja młodszego braciszka i wkłada mu do ust smoczek. Widać, że Camden doskonale radzi sobie w roli starszego brata. Miłość między rodzeństwem jest piękna i bezgraniczna. Matka chłopca na pewno jest dumna.

Zarówno blog, jak i kanał na YouTube cieszą się ogromną popularnością wśród internautów z całego światom. Rodzinom, które zmagają się z niepełnosprawnością, materiały i wpisy Katie dodają otuchy. Pozostałych natomiast uczą pokory i pozytywnego nastawienia do życia. Czym są powiem nasze codzienne troski, wobec wyzwań, jakie każdego dnia podejmuje ten mały chłopiec?