Go to content

Książki nigdy nie są nudne – trzeba tylko wiedzieć, które wybrać! Naładuj prezenty supermocami!

Są książki, które sprawiają, że dla kogoś zmienia się świat – na lepsze. I te, które roztaczają wokół siebie magię. Są wreszcie i te, które zwyczajnie cieszą, dają ciepło i zabawę. Bez względu na to, ile ma się lat, warto po nie sięgać jak najczęściej! Na pewno nie może ich zabraknąć wśród bożonarodzeniowych podarunków – a na pewno już tych trzech tytułów!

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, Elena Favilli (przeł. Maria Jaszczurowska)

Najnowsza część bestsellerowej serii dla dzieci. Znajdziemy w niej 100 opowieści o niesamowitych kobietach z przeszłości i z czasów współczesnych. Bohaterkami tego tomu są kobiety i dziewczęta, które z jakiegoś powodu opuściły swój ojczysty kraj: niektóre wyjechały w poszukiwaniu nowych możliwości, inne nie miały wyboru.

Tym razem mamy okazję posmakować specjalności szefowej kuchni Asmy Khan, poznać tajniki międzynarodowej polityki u boku Madeleine Albright, zagłębić się w świat biznesu z Rihanną i przeżyć wiele innych przygód.

Symfonia zwierząt, Dan Brown (przeł. Michał Rusinek)

Niezwykła książka – do czytania i słuchania jednocześnie! Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako twórca literatury dla dzieci i jako kompozytor! Tekstowi towarzyszy skomponowana przez niego muzyka.

Cśśśś! Nadstawcie uszu, słyszycie? Maestro Mysz unosi do góry batutę, aby przedstawić nam swoich muzykalnych przyjaciół. Przygotujcie się na niespodzianki! Szukajcie przyczajonej pszczółki i rozsypanych literek. Nie przegapcie też zaszyfrowanej wiadomości od autora! Na koniec Maestro zaprosi nas na wielki finałowy koncert: kurtyna w górę!

Darmowa interaktywna aplikacja pozwala odtwarzać muzykę podczas czytania wierszy i oglądania ilustracji.

Strażnicy Cytadeli. Księga Axlin, Laura Gallego (przeł. Karolina Jaszecka)

 

Pierwsza część ekscytującej trylogii fantasy jednej z najpopularniejszych hiszpańskich autorek literatury młodzieżowej!

Świat, w którym żyje Axlin, jest nękany przez potwory. Niektóre atakują podróżnych na drogach, inne napadają i niszczą wioski, ale są też i takie, które wślizgują się do domów, by porwać śpiące dzieci. Axlin, która od najmłodszych lat żyje w strachu, że w każdej chwili może paść ich ofiarą, postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o potworach i spisać swoją wiedzę w księdze, która stanie się swego rodzaju podręcznikiem i posłuży innym ludziom za ochronę.

Jednak wkrótce okazuje się, że jeśli dziewczyna naprawdę chce kogoś uratować, będzie musiała opuścić rodzinną wioskę i ruszyć w podróż po wielkim i niebezpiecznym świecie.

Podczas wędrówki odkryje rzeczy, których wcześniej nie była sobie w stanie nawet wyobrazić.

wydawnictwo-debit.pl

WydawnictwoDebit

wydawnictwodebit


Artykuł sponsorowany