Go to content

Prezenty last minute – co kupić najbliższym, kiedy czasu coraz mniej?

Fot. iStock

Mimo tego, że w tym roku mieliśmy za wybieranie prezentów zabrać się o wiele wcześniej, to i tak wyszło, jak zawsze. Jest jednak jeszcze sposób, na uniknięcie corocznego maratonu po sklepach. Poniżej znajdziecie kilka propozycji na podarunki dla najbliższych, które będą nie tylko perfekcyjnie dopasowane do obdarowywanego, ale również bez problemu zaopatrzycie się w nie… siedząc w domu.

Poszukiwania podarunków dla najbliższych bywają niezwykle trudne. O ile elegancki zestaw kawy czy herbaty dla dawno niewidzianego wujka, czy nauczycielki dziecka jest prezentem uniwersalnym i odpowiednim, o tyle z upominkiem dla rodziny czy przyjaciół mamy już o wiele większy problem. W końcu musi być to coś wyjątkowego, praktycznego i przygotowanego z myślą o najbliższych. Na co więc postawić? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi dopasowanych do… charakteru obdarowywanego 😉

Kocham błyskotki – jak wybrać prezent dla kobiety?

U was w rodzinie też jest taka kobieta? Niezależnie czy to mama, młodsza siostra czy babcia-elegantka, ich znakiem rozpoznawczym jest zamiłowanie do biżuterii i wszelkich rzeczy w stylu glamour. Co więc będzie strzałem w dziesiątkę? Oczywiście – naszyjnik lub bransoletka. Musisz jednak pamiętać, że biżuteria jest równie osobistym przedmiotem, jak ulubione perfumy czy kosmetyki. Musi być więc wyjątkowa, aby osoba obdarowana od razu wiedziała, że prezent był przygotowany specjalnie z myślą o niej. Gwarancją tego będzie z pewnością osobisty grawer na przywieszce – imię, uczucie (miłość, przyjaźń, a może szczerość?) czy wyznania (kocham cię, dziękuję czy powodzenia). Na Empik Foto możesz wybierać wśród przywieszek w wersji złotej lub srebrnej zawieszonych na sznurku, skórzanej bransolecie czy łańcuszku, w cenie od 79,90 zł.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nic nie potrzebuję – jak wybrać prezent dla dziadków?

To najczęściej słowa naszych rodziców czy dziadków. Trudno jest coś dla nich wybrać, jednak doskonałym pomysłem są zawsze prezenty sentymentalne – wspomnienia ze wspólnych świąt czy wyjazdu rodziców tylko we dwoje, pięknie oprawione będą najlepszym podarunkiem. Jak to zrobić? Jeśli macie jedno lub kilka ulubionych zdjęć możecie wykonać z nich fotoobraz. Na płótnie, drewnie czy aluminium – w zależności od gustu rodziców czy dziadków. To gwarancja eleganckiego i pięknego prezentu, który dostaniecie już w cenie 27,90 zł.

Fot. Materiały prasowe

Jeśli jednak dysponujecie większą ilością fotografii, to postawcie na fotoksiążkę. Możecie wykonać ją w dowolnym stylu, formacie czy na ulubionym papierze. Zaprojektowanie takiego upominku zajmie Ci jeden wieczór (zamiast całej soboty spędzonej w gigantycznych kolejkach do kas), a efekt będzie zwyczajnie… piękny!

Fot. Materiały prasowe

Przy dziecku wszystko się przydaje – upominki dla świeżo upieczonych rodziców

To stara prawda, do której młodzi rodzice przekonują się bardzo szybko. Przebieranie dziecka kilka razy dziennie, karmienie, przy którym regułą jest, że więcej jedzenia ląduje dookoła malucha niż w jego żołądku, czy zatrważająca ilość pieluch, która schodzi każdego dnia. Co więc będzie idealnym podarunkiem dla świeżo upieczonych rodziców? Z pewnością body dla malucha czy śliniak, który (być może) uchroni dziecko przed kolejną zmianą śpiochów po posiłku.

Fot. Materiały prasowe

Te podarunki również możesz odpowiednio spersonalizować. Zdjęciem samego malucha czy wybranym tekstem („Śnieżynka mamusi” lub „Ciocia jest od rozpieszczania”). Jeśli natomiast rodzice przechodzą teraz trudny czas nocnego wstawania, to możesz ich wesprzeć kubkami z napisem „Na nocną kawę” lub poduszką „Bajki usypiają mnie szybciej niż córkę”. Taki podarunek wywoła uśmiech na twarzy rodziców i z pewnością przyda się jeszcze tej samej nocy.

Fot. Materiały prasowe

Więcej inspiracji na personalizowane prezenty, które zamówicie bez wychodzenia z domu, znajdziecie na stronie Empik Foto.


Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto.