Boże Narodzenie Święta

Bezczelny dziadek w taksówce? A ty, jakbyś się zachował? Dobro wraca

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
4 grudnia 2019
Bezczelny dziadek w taksówce rozdaje prezenty - dobro wraca
Fot. Screen z Facebooka / mall.pl
 

Spieszysz się do pracy, jest rano. Zamawiasz taksówkę, bo wiesz, że już nie ma innego wyjścia. Siadasz, jeszcze z ponurą miną na myśl o tym, że cały kiepsko zaczęty dzień przed tobą. I wtedy do TWOJEJ taksówki wpada zupełnie nieoczekiwanie… dziadek. Nie, to nie jest Twój dziadek. Dziadek wbiega zdyszany i oznajmia, że on chciał tylko tu niedaleko do przychodni, więc możesz go tą taksówką podrzucić. Co robisz?

Ten filmik chwyta za serce. Wzrusza i zmusza do refleksji. Szczególnie, gdy wielokrotnie z ust pasażerów padają słowa: „JA PŁACĘ i się nie zgadzam”. Takie czasy? Nie muszą takie być. My nie musimy.

Obejrzyjcie. Dobro wraca.


Boże Narodzenie Święta

Nie kochasz jego, tylko swoje wyobrażenie o nim, ocknij się wreszcie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 grudnia 2019
Fot. iStock/gilaxia
 

Czasem przyciągają nas do siebie ludzie, o których myślimy potem „jak mogłam ją/jego” pokochać. Wyrzucasz sobie, że dla jakiejś relacji zmarnowałaś życie, zdrowie, czas. Nie jesteś szczęśliwa, a kiedy ktoś pyta cię” „Dlaczego wciąż z nim jesteś?” nie umiesz odpowiedzieć. Miłość? Tak, była. Ale nie miłość do niego, do tego kim jest naprawdę. Tylko do twojego wyobrażenia o nim. Pokochałaś to, co sobie wymyśliłaś. A teraz widzisz, jak bardzo się pomyliłaś.

5 sygnałów, że nie kochasz jego, tylko swoje wyobrażenie o nim

1. Tęsknisz za partnerem tylko wtedy, gdy jesteś zupełnie sama

Chociaż normalne i zdrowe jest pełne życie – praca, spotkania z przyjaciółmi, czas na hobby i inne elementy związane z twoimi relacjami z innymi ludzmi – to jeśli kochasz naprawdę, w tym czasie również tęsknisz i myślisz o ukochanym. Jeśli tęsknota pojawia się tylko wtedy, gdy naprawdę nikogo przy tobie nie ma, twój partner może jedynie wypełniać pustkę w twoim życiu. Jesteś z nim, nie dlatego, że uważasz, że jest wyjątkowy, ale dlatego by mieć kogoś obok. Nie kochasz jego, tylko to, że „jest”.

2. Nie zauważasz negatywnych zachowań

Złośliwe, chamskie komentarze, które wyłapują ludzie z waszego otoczenia. Brak szacunki, zdrady. Nie widzisz ich, racjonalizujesz, tłumaczysz. Wmawiasz sobie, że żaden związek nie jest przecież idealny. Przyznaj, starasz się utrzymać iluzję dobrego związku i idealnego partnera. Jak długo tak się da?…

3. Zaczynasz zmieniać poglądy, wartości i przekonania.

Może kiedyś chciałaś być mamą, ale odkładasz te marzenia, ponieważ twój partner nie jest zainteresowany ojcostwem. Być może teraz zgadzasz się z przekonaniami politycznymi, o których nigdy nie myślałeś, że ci się spodobają, tylko dlatego, że on je wyznaje. Nie ma nic złego w tym, że nasze opinie ewoluują, ale ważne jest, aby pozostać wiernym swoim podstawowym przekonaniom. Prawdziwa miłość to akceptacja różnic.

4. Często fantazjujesz o przyszłości

Wyobrażasz sobie wasz przyszłe podróże i przygody, wspólny dom, rodzinę. Tak bardzo chcesz czegoś, co ma się dopiero wydarzyć, że ignorujesz przykrą rzeczywistość. I to, że z tym partnerem takiej przyszłości nie zbudujesz. Bo on ma inne marzenia, inne priorytety.

5. Masz nadzieję, że twój partner się zmieni

Bo wtedy byłoby łatwiej „dopasować” go do twojego planu. Ale on nigdy nie będzie taki, jak sobie go wymyśliłaś, zrozum to wreszcie. Ma swoje wady, swoje słabości, tak jak ty. Nie jest robotem, którego możesz zaprogramować. Nad pewnymi rzeczami może pracować, starać się być lepszym. Ale w sprawach podstawowych pozostanie sobą.


Na podstawie: elitedaily.com

 


Boże Narodzenie Święta

To najprawdopodobniej najsłodsze kosmetyki do kąpieli!

Redakcja
Redakcja
3 grudnia 2019
Fot. Materiały prasowe

Kiedy jesienna aura pojawia się za oknem, a szybko kończący się dzień wprawia w melancholijny nastrój, warto wpleść w codzienny rytuał pielęgnacyjny odrobinę humoru.  Z pomocą przychodzi marka Luksja, która wprowadziła nową linię produktów, które z pewnością wywołają uśmiech na nie jednej twarzy. Miłośnicy słodyczy odnajdą w niej zapachy pianek marshmallow, truskawkowego smoothie, lodów kokosowych oraz waty cukrowej. Poznaj nowych bohaterów marki Luksja i zdecyduj, który z nich zagości w Twojej łazience.

Uczta dla zmysłów, bez kalorii !

Marka Luksja prezentuje nowe warianty żeli pod prysznic i mydeł w płynie, które zaskakują, bawią  i rozpieszczają zmysły. Kosmetyki idealnie wpisują się  w aktualną porę roku i mają za zadanie umilać pochmurne dni wszystkim miłośnikom łakoci. Nowa linia zawiera 4 żele pod prysznic oraz 3 mydła do rąk z pompką. Zadbają one o czystość i pielęgnację skóry oraz urzekną kremową, pianą, zostawiając przy tym piękny zapach przywodzący na myśl najpyszniejsze desery. Nie musząc martwić się o nadprogramowe kalorie każdy wielbiciel deserów z pewnością rozpozna nowości Luksji.

Fot. Materiały prasowe

Na przeuroczych i kolorowych opakowaniach, prezentują się rozkoszne i wesołe: lody kokosowe, pianki marshmallow, wata cukrowa oraz truskawkowe smoothie!

Fot. Materiały prasowe

Kosmetyków szukaj w dobrych drogeriach kosmetycznych!


Artykuł powstał we współpracy z marką Luksja


Zobacz także

Kto nie kocha znajdować skarpetek pod choinką?! Ich zakup to już świąteczna dyscyplina sportowa! Zobaczcie, te najfajniejsze! Prezentownik Oh!me 2018

Kolędy - historia, znaczenie, teksty polskich kolęd

Kolędy – piękny sposób na świąteczny czas. Zobacz teksty i wykonania 5 najpopularniejszych kolęd

Oryginalny pomysł na niezwykły świąteczny podarunek