Go to content

Jak zaprojektować własne zaproszenia na ślub?

Zaproszenia na ślub to prawdopodobnie najbardziej wyjątkowy i sentymentalny rodzaj zaproszeń, który często pozostaje w domach gości na znacznie dłużej. Choć nie brakuje gotowych zaproszeń do ślubu, które zaskakują kreatywnością i jakością wykonania, warto rozważyć samodzielne ich stworzenie. Pozostaje wówczas tylko pytanie: jak się do tego zabrać?

Drukowane zaproszenia ślubne według własnego pomysłu

Gdy zbliża się ten wielki dzień, narzeczeni muszą pomyśleć o tuzinach różnych spraw. Wśród nich znajduje się także organizacja ceremonii i wesela. Aby wszystko przebiegło jak najlepiej, warto z wyprzedzeniem zaplanować te aspekty, które mogą być zrobione wcześniej. Doskonałym przykładem takiej czynności jest przygotowanie zaproszeń ślubnych. Można je kupić w formie gotowej, ale coraz więcej osób decyduje się na stworzenie własnej kreacji. Jedyne, czego potrzeba, to dobra drukarnia (najlepiej działająca przez Internet) i spore pokłady kreatywności.

Jak zaprojektować zaproszenie ślubne?

Najłatwiej będzie skorzystać z dedykowanych programów graficznych. Kartki z zaproszeniami można zaprojektować w programach do edycji grafiki, uniwersalnych programach online, wykorzystujących mechanizm „przeciągnij i upuść”, a nawet w nowszych edytorach tekstu. Plik, który należy wydrukować, może mieć format obrazu, np. jpeg, png lub tekstu nieedytowalnego, np. pdf.

Kartki ślubne mogą składać się nie tylko z papieru, ale także wielu różnych dodatków ozdobnych. Poszczególne elementy mogą być przeplatane wstążkami, inne mogą mieć dodane tkaniny dekoracyjne. Zaproszenie można udekorować brokatem, a jeśli ma się zdolności plastyczne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z cienkopisów lub akwareli. Rezultaty będą bardziej niż doskonałe, a każda osoba zaproszona na ceremonię z pewnością doceni nasz wysiłek. A gdy tylko ma się na to czas i ochotę, każde zaproszenie można też wykonać nieco inaczej, by goście poczuli się jeszcze bardziej wyróżnieni!

Technikę komputerową można zresztą sprawnie połączyć z plastycznymi kreacjami. Ta pierwsza może odpowiadać za szkielet danego projektu i/lub jego tło. W ten sposób można uzyskać fantastyczne efekty wizualne, łącząc całkowitą oryginalność z łatwością i mniejszą ilością czasu potrzebną na wykonanie całości. Ostatecznie oczywiście zaproszenia ślubne są jednymi z najbardziej sentymentalnych symboli, dlatego nie zaszkodzi najpierw nieco poeksperymentować, aby dopiero po kilku próbach przystąpić do tworzenia ostatecznych wersji!

Drukowanie zaproszeń ślubnych

Warto pamiętać, że przy samodzielnym drukowaniu większej ilości zaproszeń nie zawsze jest to opłacalne i pozwala osiągnąć zadowalającą jakość. Z tego powodu warto również przemyśleć skorzystanie z profesjonalnej usługi drukarni.

Efektowne zaproszenia ślubne można wydrukować tak naprawdę w dowolnym punkcie, jednak z doświadczenia wiemy, że lokalne punkty są po prostu mało opłacalne. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że sam ślub i wszystkie uroczystości będą nas kosztować zazwyczaj bardzo dużą kwotę, warto poszukać tańszej alternatywy. Tutaj zdecydowanie rekomendujemy wybór internetowego odpowiednika, który posiada zdecydowaną przewagę.

Wygodne przesłanie projektu, bieżący kontakt z pracownikami w każdym momencie, szeroki wybór opcji i niższe ceny – to tylko niektóre z argumentów, które przemawiają za tym wyborem. Więcej informacji warto sprawdzić w tym miejscu: https://www.drukarniaonline.pl/product/print/3091/zaproszenia-pocztowki/

Druk zaproszeń ślubnych może być w dużym stopniu spersonalizowany poprzez wybór ulubionych opcji wykończeniowych, rodzaju papieru, czcionki i kolorystyki, dzięki czemu nawet najbardziej skomplikowane zaproszenia, mogą wyglądać doskonale.

Artykuł partnera