Go to content

Wybory, których pożałujesz za 10 lat. A może i wcześniej

fot. Richard Stachmann/Unsplash

„Gdybym tylko…” – jedna z najsmutniejszych zbitek wyrazowych, prawda? W końcu bardziej niż czegokolwiek innego żałujemy małych rzeczy, które chcielibyśmy zrobić inaczej. Dorzucisz coś do tej listy?

Noszenia maski, aby zaimponować innym
Jeśli twarz, którą zawsze pokazujesz światu, jest maską, pewnego dnia nie będzie pod nią nic. Gdy spędzasz zbyt dużo czasu na rozmyślaniu o tym, jak postrzegają cię inni, o tym, jak chciałabyś być postrzegana, czy czego od ciebie oczekują, w końcu zapomnisz, kim jesteś. Nie bój się osądów. W głębi serca wiesz, kim jesteś i co jest dla ciebie prawdą.

Trzymania się negatywnych ludzi
Nie daj się zarazić negatywnym nastawieniem. Zrób krok do tyłu. Dystansowanie się od tych, którzy przekazują ci negatywne wibracje lub niezdrową energię, to dbanie o siebie. Wycofywanie się z sytuacji, w których czujesz się niedoceniana lub lekceważona, to też dbanie o siebie. Wybierz szanowanie swoich uczuć i granic.

Unikania zmian i rozwoju
Musisz porzucić stare, aby zrobić miejsce nowemu. Jeśli przyznasz się do tego już teraz i podejmiesz kroki, aby temu zaradzić, zapewnisz sobie prawdziwy i trwały postęp.

Pozwalania innym decydować za ciebie
Największym wyzwaniem w życiu jest odkrycie, kim jesteś; drugim największym jest bycie zadowolonym z tego, co masz. W dużej mierze zależy to od ciebie, to twoja decyzja, aby każdego dnia pozostać wierną swoim celom i marzeniom. Czy są ludzie, którzy się z tobą nie zgadzają? Oczywiście. Oznacza to, że nie poddajesz się i idziesz własną ścieżką. Czasami będziesz robić rzeczy, które inni uznają za szalone, ale kiedy przyłapiesz się na tym, że podekscytowana tracisz poczucie czasu, wtedy będziesz wiedziała, że robisz wszystko dobrze.

Poddawania się, gdy robi się ciężko
Nie ma porażek, są tylko rezultaty. Nawet jeśli sprawy nie potoczą się tak, jak oczekiwałaś, nie zniechęcaj się i nie poddawaj. Dowiedz się, co potrafisz i idź dalej. Ten, kto będzie kontynuował postęp krok po kroku, w końcu zwycięży. Ponieważ zawsze wygrywa się na długo przed ostatecznym zwycięstwem. Jest to proces, który składa się z małych kroków, decyzji i działań, które stopniowo łączą się ze sobą i ostatecznie prowadzą do tej chwalebnej chwili triumfu.

Fot. iStock

Prób mikrozarządzania każdą najdrobniejszą rzeczą
Życia należy dotykać, a nie je dusić. Czasami musisz się zrelaksować i pozwolić, aby życie toczyło się bez nieustannych zmartwień i mikrozarządzania. Naucz się trochę odpuszczać. Weź głęboki oddech i zrób kolejny krok naprzód. Nie musisz dokładnie wiedzieć, dokąd się udasz. Wszystko w życiu jest w porządku, niezależnie od tego, czy już to rozumiesz, czy nie. Po prostu połączenie wszystkich kropek zajmuje trochę czasu.

Godzenia się na mniej, niż na to zasługujesz
Bądź wystarczająco silna, aby odpuścić i wystarczająco mądra, aby poczekać na to, na co zasługujesz. Czasami musisz upaść niżej niż kiedykolwiek, aby wznieść się wyżej niż kiedykolwiek wcześniej. Czasami twoje oczy muszą zalać się łzami, abyś mogła ponownie wyraźniej zobaczyć stojące przed tobą możliwości.

Niekończącego się czekanie do jutra
Problem w tym, że zawsze myślisz, że masz więcej czasu niż w rzeczywistości. Ale pewnego dnia obudzisz się i nie będzie już czasu na pracę nad rzeczami, które zawsze chciałaś zrobić. W tym momencie albo osiągniesz cele, które sobie wyznaczyłaś, albo będziesz miała listę wymówek, dlaczego tego nie zrobiłaś.

Lenistwa i bujania w obłokach
Świat nie jest ci nic winien, ty jesteś coś winna światu. Więc przestań marzyć i zacznij DZIAŁAĆ. Weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Jesteś ważna i potrzebna. Jest już za późno, aby siedzieć i czekać, nie wiadomo właściwie na co.