Go to content

W jakim wieku naprawdę jesteś mentalnie? Prostym testem sprawdzisz, ile lat ma twoja dusza

Jak długo już żyjemy mówi nasza metryka, to wiadomo. Ale jest jeszcze jedna sprawa – to tzw. wiek mentalny. Czy wiesz, co to takiego? Zasadniczo to określenie odnosi się do tego, jak myślimy, jak działamy oraz co i jak mówimy. Innymi słowy, upraszczając, mówimy tu o tzw. młodej i starej duszy. Przygotowałyśmy fajny quiz, który pozwoli sprawdzić mentalny wiek. Nie traktuj tego jednak zbyt poważnie – tu nie ma złych odpowiedzi. Po prostu odpowiedz możliwie najszczerzej na poniższe pytania. 🙂

Jaki kolor dominuje na kolejnych zdjęciach:

1.

a. ciemny brąz

b. jasnobrązowy

c. zielony

2. 

fot. Vagelis Inz/Unsplash

a. czarny

b. jasnobrązowy

c. pomarańczowy / żółty

3.

a. niebieski

b. zielony

c. pomarańczowy

4. 

Fot. iStock/ajt

a. zielony

b. czerwony

c. żółty

5. 

a. zielony

b. brązowy

c. różowy

6. 

Fot. iStock/Wolfgang_Steiner

a. ciemnozielony

b. jasnozielony

c. czerwony

7. 

Fot. iStock/Feejung

a. pomarańczowy

b. żółty

c. zielony

8.

Fot. iStock/sindlera

a. czerwony

b. pomarańczowy

c. zielony

Wyniki

Najwięcej odpowiedzi A

Jesteś starą duszą. Twój wiek mentalny wynosi około 75-80 lat. Od dziecka mówiło się o tobie w rodzinie: mądra ponad swoje lata. Przyjaciele i rodzina często zwracają się do ciebie o poradę w sprawach osobistych. Czujesz się, jakbyś już wcześniej była na tej planecie. I tak naprawdę nie odnosisz się do większości tego, co się tutaj dzieje. Wolisz spędzać czas sama, wykonując ciche czynności, takie jak pisanie, czytanie, spacery na łonie natury lub ogrodnictwo. Uwielbiasz wspaniałe plenery i znajdziesz tam najwięcej spokoju.

Najwięcej odpowiedzi B

Jesteś żywą, towarzyską osobą i wolisz przebywać wśród ludzi. Twój wiek mentalny wynosi około 35-40 lat. Masz dość młodego ducha, ale masz też w sobie dojrzałość, która pomaga ci zachować równowagę w życiu. Lubisz życie towarzyskie. Ale nie pozwalasz sobie na przesadę. Wiesz, że poza przyjemnościami, są też obowiązki. Być może lubisz dekorować swój dom i pozwalać swojej kreatywności rozkwitać we wszystkim, co robisz. Prawdopodobnie pełnisz rolę kierowniczą w pracy, ponieważ bardzo dobrze radzisz sobie z ludźmi i łatwo przejmujesz rządy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Wyróżniasz się w tłumie, jesteś pewna siebie.

Najwięcej odpowiedzi C

Jesteś bardzo młodą duszą. Twój wiek mentalny to ok. 5-10 lat. Nie traktujesz życia zbyt poważnie. Zamiast tego czujesz potrzebę podążania za swoją intuicją i sercem, gdziekolwiek mogą cię zaprowadzić. Tak naprawdę nie dogadujesz się z ludźmi w twoim wieku i faktycznie bawisz się z młodszymi, jeśli masz możliwość wyboru. Po prostu nie masz zbyt wiele wspólnych tematów ze starszymi ludźmi. Czujesz, że jesteś na tym świecie, żeby się bawić, śmiać i kochać. Przyciągasz ludzi swoim optymizmem. Lgną do ciebie, bo czują się przy tobie lepiej.

Kombinacja różnych odpowiedzi

Twój wiek mentalny prawdopodobnie zmienia się w zależności od pór roku. Czasami czujesz się jak dziecko, czasami możesz poczuć się jakbyś był bardzo stary, a czasem jesteś „gdzieś pomiędzy”. To zupełnie normalne, a większość z nas prawdopodobnie czuje się właśnie w ten sposób.