Go to content

To, co pierwsze zauważysz na obrazku, zdradzi wiele o twoich ukrytych lękach

fot. iStock/ SIphotography

Strach jest spontaniczną reakcją na coś zagrażającego lub niebezpiecznego. Jednak tak naprawdę każdy z nas ma inne źródło leku. Mogą pojawić się lęki, które sprawią, że nasza podświadomość zacznie kojarzyć niepowiązane ze sobą rzeczy, jako aktywatory nieprzyjemnych sytuacji. Poniżej przedstawione są trzy ilustracje, a to, co zauważysz na nich jako pierwsze, zdradza wiele o tym, czego się naprawdę boisz.

Przyjrzyj się poniższej ilustracji. Motylkowe jabłko jest autorstwa surrealistycznego artysty Vladimira Kusha. Co jako pierwsze rzuciło ci się w oczy?

Fot. Fot. Screen z Facebook /Kissed By Angels

Nóż. Jeśli jako pierwszy zauważyłaś nóż, to podświadomie boisz się śmiertelnej choroby, ale do końca nie zdajesz sobie z tego sprawy. Ci, którzy najpierw zauważą nóż, boją się cierpienia i obawiają się, że w każdej chwili mogą odejść z tego świata.

Gąsienica. Ci, którzy to w pierwszej kolejności zauważyli gąsienicę, podświadomie boją się paranormalnych zjawisk. Strach przed duchami, znany również jako fazofobia, wpływa na tych, którzy wierzą, że potencjalne istoty mają wrogą naturę.

Motyl. Jeśli jako pierwszego zauważyłaś motyla, podświadomie boisz się zdrady. Ci, którzy zwrócili uwagę na motyla, byli zranieni w przeszłości i obawiają się, że sytuacja znów się powtórzy.

Jabłko. Ci, którzy jako pierwsze zauważyli jabłko, podświadomie boją się śmierci bliskich osób. To powszechne u osób, które straciły już kogoś bliskiego i nie mogą znieść myśli o ponownym doświadczeniu tego bólu.

Zobacz tak: Jak pokonać strach przed porzuceniem? Przestań wreszcie się bać

A co jako pierwsze zauważyłaś na tym obrazie?

Dziewczynka. Jeśli zauważyłaś dziewczynkę siedzącą przy drzewie, to podświadomie boisz się podejmowania ważnych decyzji, stresujesz się nimi. Szybka identyfikacja dziewczynki ujawnia ukrytą traumę z dzieciństwa, która jest źródłem lęku i niepokoju.

Truskawka. Truskawki często są oznaką miłości, ale jeśli w pierwszej kolejności zauważyłaś odwrócony owoc to znak, że najprawdopodobniej jesteś w skomplikowanym związku romantycznym. Boisz się, że źle robisz i że nigdy nie znajdziesz prawdziwej miłości.

Motyl. Motyl reprezentuje straconą szansę. Jeśli motyla zauważyłaś jako pierwszego, to być może w głębi duszy boisz się, że nigdy nie uda ci się nadrobić tego, co kiedyś straciłaś.

Drzewa. Jeśli to drzewa zauważyłaś w pierwszej kolejności to znak, że skrywasz w sobie lęk przed wewnętrznym konfliktem, którego nieustannie unikasz.

Czaszka. Choć na ilustracji nie ma prawdziwej czaszki to wielu i tak ją dostrzega. To złudzenie optyczne. Jeśli czaszka jest rzeczą, którą zauważyłaś jako pierwszą to znak, że być może boisz się, że rozczarujesz innych lub że ty zostaniesz przez kogoś rozczarowana.