Lifestyle

Adidas – czołowy producent obuwia

Redakcja
Redakcja
2 lutego 2022
 

Marka Adidas jest dziś znana na całym świecie nie tylko miłośnikom sportu, ale i osobom ceniącym ponadprzeciętną jakość i komfort. Produkty wywierają ogromny wpływ na społeczeństwo. Marka jest znana do tego stopnia, że jej nazwą określa się wygodne obuwie sportowe każdego rodzaju. Jak wygląda historia kultowego giganta?

W cieniu rodzinnych konfliktów

Historia marki Adidas rozpoczyna się w 1924 roku w niemieckim miasteczku niedaleko Norymbergi. Tam swoją działalność otwierają dwa bracia – Rudolf i Adolf Dassler, którzy wykorzystując pralnię swojej matki, otworzyli warsztat obuwniczy. Niewielka działalność już na samym początku przynosiła spore zyski – obuwie było użytkowane przez żołnierzy Wermachtu. Bracia planowali powiększyć asortyment, by znalazła się w niej również odzież męska Adidas. Plany zostały jednak pokrzyżowane przez narastający konflikt w rodzinie.

Różne charaktery?

Prawdziwe przyczyny rozłamu firmy nie do końca są znane. Adolf, słynący z oszczędności, bardzo dokładnie przyglądał się firmowym finansom, wyliczając fundusze na kampanie reklamowe. Eskalację między braćmi wywołał prawdopodobnie Rudolf, wdając się w romans z żoną brata. Odmienne zdania i niewyjaśnione sprawy prywatne sprawiły, że po 20 latach wspólnej pracy, rodzinne drogi rozeszły się.

Trzy paski miarą sukcesu

Powstanie samodzielnej marki Adidas datuje się na rok 1948. W tym samym czasie konkurencyjną firmę zakłada brat Adolfa, decydując się na nazwę Puma. Niewiele osób wie, że te dwa popularne dziś koncerny odzieżowe są efektem rodzinnych kłótni.

Nazwa Adidas pochodzi od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela marki. Początkowo produkcja skupiała się wyłącznie na obuwiu, a odzież męska Adidas pojawiła się w sprzedaży dopiero wiele lat później. Markowe obuwie widywano na nogach gwiazd olimpijskich przez wiele lat. Trzy paski stały się znakiem rozpoznawczym marki, choć początkowo stosowano je w celu wzmocnienia butów. Skórzane elementy miały zapobiegać zniekształceniom spowodowanym intensywnym użytkowaniem.

Z czasem w logo marki pojawiła się koniczyna. Miała ona symbolizować zjednoczenie się trzech kontynentów, a także ducha igrzysk olimpijskich. Logo w niezmiennej postaci do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie.

Gigant rosnący w siłę

Obecnie w asortymencie marki znajduje się odzież męska Adidas, doskonałej jakości ciuchy damskie i dziecięce, a także obuwie i akcesoria. Należy dodać, że kultowa marka odzieży sportowej sprzedaje swoje produkty również pod innym szyldem. W 2006 roku firma przejęła brand Reebok, a także Rockport i Taylor Made.

Z czasem postawiono na personalizację produktów. W sprzedaży pojawiły się białe buty wraz z kompletem markerów. Użytkownicy mogli swobodnie wyrażać swój styl, malując obuwie w różne wzory. Dziś w promocji marki biorą największe gwiazdy sceny muzycznej i świata sportu. To doskonale obrazuje, że Adidas nie jest wyłącznie marką dedykowaną sportowcom, ale przede wszystkim osobom, które stawiają na wyrazisty styl i wygodę.

Partnerem materiału jest Eastend – odzież męska Adidas.


Lifestyle

Wesele ma być z wódką, mięsiwem i bójkami nad ranem? Mity ślubne obala… samo życie

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
2 lutego 2022
 

Niby prawdy ślubne wciąż dobrze się mają, coraz odważniej jednak państwo młodzi się do nich nie stosują. Na przykład, że do welonu prawo ma panna będąca dziewicą. Że tylko ślub kościelny ma znaczenie. Że wesele ma być z wódką, mięsiwem i bójkami nad ranem. Otóż życie pokazuje, że ślub to święto, które powinno mieć taki styl i charakter, jaki jest bliski stylowi życia i przekonaniom państwa młodych.

Oczywiście istnieje tradycja, ślub i wesela mają określone zasady, ale zasady te niczym puzzle można dowolnie układać w zależności od stylu życia, przekonań, potrzeb i możliwości przyszłych małżonków. – Zwłaszcza ostatnie dwa lata pokazały, jak wiele oczekiwań i presji wywieranych na młodych przez rodziny łatwo i z korzyścią dla budżetów ślubnych oraz samopoczucia przyszłych małżonków da się pominąć – potwierdza Karolina Dokić-Pietuszko z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.

Bo nie wypada nie zaprosić

Na przykład zapraszanie na ślub i wesele osób z dalekiej rodziny, którzy nigdy w życiu panny lub pana młodego się nie pojawiali, nigdy w nim nie uczestniczyli, nie interesowali się ich losem.

-Pandemia stanowi dobry pretekst do tego, aby młodzi zdecydowali się zaprosić tylko te osoby, na obecności których naprawdę im zależy – mówi nasza ekspertka. – Wydaje się, że to już będzie normą, i nawet po pandemii przestanie zadziwiać rodziców, dziadków czy wujostwo – to najczęściej oni nalegali na zapraszanie dalekich krewnych i znajomych „bo nie wypada ich nie zaprosić” – dodaje Karolina Dokić-Pietuszko.

Dobrym i chętnie wykorzystywanym przez pary młode sposobem na podzielenie się swoją radością jest przesłanie dalszym krewnym i znajomym zdjęć lub filmików z uroczystości; przecież dzisiejsze technologie dają możliwość „podpięcia” pod jednym linkiem ogromnej liczby zdjęć czy multimediów. Jednym kliknięciem nawet najmniej zaradna w tej dziedzinie osoba może obejrzeć relację ze ślubu i wesela. Młodzi chętnie korzystają także z możliwości stworzenia zamkniętych grup na Facebooku, aby na bieżąco relacjonować przebieg ślubu i wesela.

Ślub kościelny albo żaden

Nawet w samym Kościele katolickim coraz częściej słychać, że lepiej nie decydować się na ślub kościelny zbyt pochopnie lub „dla świętego spokoju”, niż w późniejszym życiu mieć problem z zawarciem bardziej dojrzałego związku. Ślub kościelny to przecież nie tylko tradycja, nie tylko możliwość wystąpienia w sukni z welonem, ale przede wszystkim sakrament stanowiący obietnicę i zobowiązanie. Jak kapłaństwo czy śluby zakonne jest przypieczętowaniem decyzji o życiowym powołaniu. Dlatego coraz częściej sami księża mówią, że ze ślubem kościelnym lepiej poczekać do czasu, kiedy decyzja jest dojrzała, a przede wszystkim poparta szczerą relacją państwa młodych z Bogiem. Jeśli tego nie ma, sam ślub staje się ukłonem wobec rodziców i krewnych, a to nie jest jego istotą w rozumieniu Kościoła. Na szczęście wiele par młodych decyduje się wyłącznie na ślub cywilny lub humanistyczny, czując „zgrzyt” i swoistą… hipokryzję w stawaniu przed ołtarzem jedynie z powodu presji rodziny.

Huczne wesele ma być

Zwłaszcza w miastach modne staje się wyprawianie dwóch bardziej kameralnych przyjęć w zupełnie różnych stylach. Dla rodziny i krewnych – bardziej tradycyjne, dla przyjaciół i znajomych – w innym terminie i stylu… dowolnym. W pubie, w plenerze, w wiejskiej chacie czy wynajętym lofcie. Może mieć wówczas charakter zbliżony do ślubu humanistycznego, kiedy młodzi ponawiają przysięgę małżeńską, ale słowami przez siebie przygotowanymi. Taka uroczystość pozwala zgromadzonym symbolicznie uczestniczyć w tak doniosłym przeżyciu państwa młodych.

– To także coraz bardziej popularna za sprawą pandemii forma planowania wesel w Polsce – przyznaje Karolina Dokić-Pietuszko. – Wesela obowiązkowo huczne, to znaczy na przynajmniej 200 osób odchodzą do przeszłości. Oczywiście bywają rodziny nie wyobrażające sobie innych, ale nie jest to już wstyd, jeśli zaproszeni stanowią bardziej kameralne grono lub jeśli młodzi decydują się na dwa przyjęcia dla swoich gości. Pandemia delikatnie przyspieszyła zmianę obyczajów – pointuje ekspertka.
——————-

PlanujemyWesele.pl to portal ślubny i katalog posiadający w swojej bazie ponad 17 tysięcy usługodawców z branży ślubno-weselnej z każdego regionu Polski. Portal to także porady
ekspertów, inspiracje, reportaże ze ślubów czytelników i piękne sesje plenerowe. Każdego miesiąca PlanujemyWesele.pl inspiruje i łączy z usługodawcami ponad 140 tysięcy par młodych. W tym roku firma obchodzi swoje 14. urodziny, osiągając oglądalność serwisu na poziomie 1,5 mln odsłon.


Lifestyle

10 afirmacji od Katarzyny Miller. Co robić, żeby znaleźć szczęśliwą miłość?

Iwona Zgliczyńska
Iwona Zgliczyńska
2 lutego 2022
Katarzyna Miller

„Używam i uczę ich”, twierdzi psycholożka. „Afirmacja to nie jest panaceum na wszystko, jak niektórzy próbują wmawiać, ale jest przydatna. Chodzi o to, by w swojej głowie tak poprzestawiać myśli, by być dla siebie bardziej życzliwym, uczyć się na błędach, wybaczać je sobie i wręcz polubić je. Mamy w głowie mnóstwo negatywnych myśli i same siebie oceniamy”. Zajrzyjcie koniecznie do nowej książki psycholożki „Znaleźć faceta i nie zwariować”.

Co to są afirmacje?

To treści pozytywne, zawsze mówione w czasie teraźniejszym. Dotyczą ważnych dla nas spraw. W książce autorki Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska zamieściły afirmacje dotyczące relacji z mężczyznami, ale one mogą się odnosić do wszystkiego – bogactwa, urody, zdrowia, nauki, pracy. Absolutnie do wszystkiego!

Przepis na afirmacje od psycholożki Katarzyny Miller

Ważne jest to, by pracować nad afirmacją. Co to znaczy? Należy wybrać taką, w którą NIE WIERZYMY. Weźmy na przykład afirmację: „Mężczyźni się za mną oglądają, bo im się podobam”. Jeśli kobieta w to nie wierzy, ma do wykonania zadanie.

 1. Weź kartkę i podziel ją na dwie części.
 2. Po lewej stronie napisz pod numerem jeden: „Za mną, Krysią, oglądają się faceci, bo bardzo im się podobam”.
 3. Po prawej stronie napisz pod numerem jeden: „To nie jest prawda, nie podobam się mężczyznom”.
 4. Wtedy wróć do pierwszej kolumny i napisz pod numerem dwa: „Za mną, Krysią, oglądają się faceci, bo bardzo im się podobam”. Później znów w drugiej kolumnie pod numerem dwa pisze: „Przecież to jest nieprawda, po co w ogóle to piszę”. I znów: „Za mną, Krysią, oglądają się faceci, bo bardzo im się podobam” pod trójką w lewej kolumnie, a później pod trójką w prawej wytłumaczenie: „Bzdura, to już jest nudne, ja się nikomu nie podobam”, na przykład.
 5. I tak dwadzieścia razy, codziennie. „Kiedy napiszemy te wszystkie rzeczy w prawej kolumnie, zaczyna się coś dziać. Możemy tam zawrzeć wszystko, co siedzi w naszej głowie: to, że siebie nie lubimy, to, że jesteśmy brzydkie, że mamy dosyć, że jesteśmy wściekłe – co tylko przyjdzie nam na myśl. Piszemy tak długo, aż w środku zaczynamy wierzyć w afirmację. W końcu uznamy: „No tak, przecież mężczyźni oglądają się za mną”. Dlaczego? „Bo im się podobam!”, opowiada Katarzyna Miller.

Kiedy skończymy jedną afirmację, zabieramy się do kolejnej!

Co prywatnie afirmuje teraz Katarzyna Miller?

Psycholożka twierdzi, że co jakiś czas różne rzeczy.

– Ostatnio SPOKÓJ WEWNĘTRZNY, bo złapałam się na tym, że miewam do siebie czasem pretensje lub żal. Tu stosuję taką procedurę, że najpierw siebie chwalę, że w ogóle się na tym złapałam i przepraszam samą siebie za te pretensje. Następnie sprawdzam, czy wewnątrz siebie przyjęłam te przeprosiny i jeśli nie, to powtarzam do momentu, aż je przyjmę. A potem zamieniam tę negatywną myśl na co najmniej pięć pozytywnych. Bo chcę siebie traktować przecież serdecznie.

Psychologowie uważają, że dzieci, które są przytulane, nazywane skarbami i cudami, rosną w siłę. „Wywaliłaś się? O jaka dzielna!”, „Rozlałaś wodę? Nie szkodzi”., „Stłukłaś coś? A to przecież stary garnuszek był”. Jeśli będziemy siebie tak traktowały, przytulały do serca swoje wewnętrzne małe dziecko i były dla niego serdeczne, to poczujemy się lepiej. W tym właśnie tkwi moc afirmacji.

W książce Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska zapisały kilkadziesiąt afirmacji do przetestowania dla każdej czytelniczki. My zamieściliśmy dziesięć z nich.

 1. W związku i poza nim stoję zawsze za sobą.

 2. Miłość spotykam łatwo. Jest ona dla mnie dobra i rozwija się.

 3. Wszystkie moje doświadczenia pomagają mi także w znalezieniu dobrego partnera.

 4. Jestem pełna miłości i mam dużo do dania.

 5. Jestem wystarczająco dobra, atrakcyjna, mądra, by spotkać właściwego mężczyznę.

 6. Wybiorę dla siebie najlepszego mężczyznę.

 7. Ufam sobie i ufam swoim decyzjom.

 8. Dobrze odnajdę się w związku. Będę szczęśliwa i będę umiała dawać szczęście.

 9. Mam szczęście w miłości.

 10. Umiem dawać miłość i umiem ją przyjmować.

Spróbujcie, życzymy powodzenia!

Katarzyna Miller: „Facet nie może być dla nas rozwiązaniem życia. Facet nie jest ratunkiem!”

Do utraty tchu, pomimo, na chwilę, na zawsze. Każdy kocha inaczej, ale zawsze mocno… Napisz #ListMiłosny – KONKURS

Jedni mówią, że kocha się za coś. Inni, że kocha się za nic. Jednak zawsze kocha się bardzo – po swojemu, intymnie. Nie da się kochać troszeczkę, nie da się kochać do piętnastej, nie da się kochać na niby. To chyba jedyne uczucie, którego nie da się wystopniować, etykietować, porównać. Albo jest albo go nie ma, choć zawsze jest inne.

Napiszcie do nas o swoim kochaniu (również siebie) i niech to będzie List Miłosny. Może być do Niego, do Niej, do Siebie. Jak chcecie. 

Niech w tym roku Walentynki będą czymś więcej, niż tylko świętem kolorowych serduszek, misiów, czekoladek… Każdy z nas ma swój wyjątkowy powód, by celebrować miłość. By kochać. Podzielcie się z nami swoją historią o miłości, o spotkaniach, które wywróciło wasze życie do góry nogami, a może poukładało na nowo, historiach o tym, co was zbudowało, uratowało, kiedy zwyczajnie – odnaleźliście siebie. Bo miłość niejedno ma imię…

Piszcie do nas na adres [email protected]

REGULAMIN KONKURSU DOSTĘPNY TUTAJ.

Najlepsze (piękne, długie) listy nagrodzimy. A nagrody mamy wspaniałe. Zobaczcie!

3 pakiety lekcji angielskiego z dodatkową darmową lekcją próbną w szkole Skyeng

Krótka informacja o prezencie:

Online kurs języka angielskiego w szkole Skyeng

 • interaktywna platforma
 • indywidualne zajęcia
 • lekcje o dowolnej porze 24/7
 • certyfikat Skyeng

Regularna cena kursu: 267,6 zł za pakiet

 

Skyeng to największa w Europie online szkoła języka angielskiego. Oferuje ponad 115 kursów – w tym angielski w biznesie, w podróży, w gastronomii czy też angielski konwersacyjny. Liczba nauczycieli wynosi 11 tysięcy, a z kursów szkoły korzysta już ponad 110 tysięcy studentów. Zapisać się na dowolny kurs angielskiego w Skyeng można tu: https://go.skyengschool.com/ohme1 Pierwsza lekcja gratis!

Marokański zestaw Hammam od Arganove

W zestawie znajdziesz:

 • Czarne mydło marokańskie z olejem różanym – wyprodukowane ręcznie w marokańskich manufakturach. Mydło zmiękcza skórę i delikatnie ją złuszcza. Czarne mydło wzbogacone jest o olej różany, który wzmacnia naskórek i zapobiega podrażnieniom.
 • Rękawica Kessa – wykonana z gruboziarnistego poliestru rękawica doskonale sprawdza się w walce z cellulitem. Regularnie stosowana wyraźnie poprawia jej jędrność. Kessa użyta do wraz z czarnym mydłem, drenuje skórę, oczyszcza i niweluje umarły naskórek.
 • Glinka Rhassoul – dziewicze tereny pasma gór Atlas w Maroku to teren bogaty w zasoby jedynej w swoim rodzaju – odżywczej glinki Rhassoul. Używana raz w tygodniu reguluje gruczoły łojowe i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum.
 • Ekologiczny olej arganowy – właściwości tego oleju znane są Marokankom od wieków. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E, olej arganowy sprawdza się w pielęgnacji skóry dojrzałej i wrażliwej. Ma silne działanie regenerujące i odżywcze. Wzmacnia skórę, niwelując oznaki cellulitu. Widocznie spłyca zmarszczki.
 • Arabskie perfumy w kostce – marokańskie targi przyciągają bogactwem kolorów, smaków i zapachów. Dominującym zapachem jest arabskie piżmo. Właśnie ten zapach kryją perfumy w kostce. Piżmo jest znanym afrodyzjakiem, dlatego zapach ten spodoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom, i zdecydowanie rozbudzi Wasze zmysły.

Hammam jest 100% naturalnym sposobem na pielęgnację i oczyszczanie nawet najbardziej wrażliwej skóry. Wykonywany regularnie pozwala utrzymać ją w dobrej kondycji. To sekret piękna marokańskich kobiet. Dogłębnie oczyszcza, ujędrnia, wygładza i odżywia. Pomaga usuwać toksyny. Wspomaga walkę z cellulitem. Nadaje skórze zdrowy wygląd.

Rytuał hammam w czterech krokach

 1. Przygotowanie – weź relaksującą, gorącą kąpiel lub prysznic. Ciepła woda rozgrzeje ciało, otworzy pory i zmiękczy naskórek.
 2. Oczyszczenie – na mokrą skórę nałóż cienką warstwę czarnego mydła, pozostaw na kilka minut po czym przy pomocy rękawicy Kessa zdecydowanymi, kolistymi ruchami wykonaj masaż. Na koniec opłucz ciało wodą.
 3. Odżywienie – na wilgotna skórę nałóż maskę z glinki Rhassoul. Po kilku minutach dokładnie spłucz ciało letnią wodą.
 4. Nawilżenie – wmasuj dokładnie olej arganowy w zwilżoną skórę.
Więcej:

5 voucherów na fotoksiążki EMPIK

Fotoksiążka od Empik Foto – idealny sposób na zatrzymanie wspomnień! Ulubione kadry umieść w wyjątkowej fotoksiążce. 28 stron, papier kreda, 20×30 (A4), darmowa dostawa.

 

Więcej na:

 

 

Dekoria – 3 komplety pościeli bawełnianej z wzorem egzotycznych kwiatów i ptaków na granatowym tle 

Stylowy komplet pościeli wykonany ze 100% bawełny, w którego skład wchodzi poszwa na kołdrę  o wymiarach 220x200cm oraz dwie poszewki na poduszki 70x80cm.  Naturalna tkanina pozwala na utrzymanie optymalnej cyrkulacji powietrza, co gwarantuje pełen komfort podczas snu. Wzór w egzotyczne kwiaty w towarzystwie papug na ciemnoniebieskim tle, to propozycja dla miłośników tropikalnych połączeń.

Cena: 272zł/szt.

Więcej na:

10  zestawów krem do twarzy + krem pod oczy Élever Cosmetics

Pora dodać swojemu życiu trochę blasku! ÉleverSkin Glow to krem na dzień, który rozpromieni Twoją cerę i będzie chronił Cię przed oznakami starzenia. Składniki kremu zadbają również o prawidłowy koloryt skóry. Krem jest przyjemny w stosowaniu i szybko się wchłania | Cena 135 zł
Rewitalizujący krem pod oczy ÉleverEye Skin, który sprawi, że najdelikatniejsze partie Twojej twarzy będą sprężyste i elastyczne. Krem wzmocni kontur wokół oczu, wygładzi, nawilży i doda skórze blasku. Teraz Twojemu spojrzeniu nikt się już nie oprze! | Cena 95 zł
Więcej na:

Zobacz także

Konkurs "Mama ma... pomysły i marzenia"

Konkurs „Mama ma… pomysły i marzenia”

Powiedz, co widzisz jako pierwsze na tym obrazku, a dowiesz się jak kochasz

Zapomnieć o własnych dzieciach z powodu przeceny w sklepie? „Zrób coś dla siebie, poczuj się lepiej” – to nie są zwykłe zakupy, to coś znacznie więcej…