Psychologia

Ten test odkryje wszystkie sekrety twojej osobowości! Co widzisz na tym obrazku?

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2022
 

Ten test jest bardzo prosty, a dokładność wyników jest niesamowita. Wewnątrz jednego zdjęcia znajduje się kilka obrazów – wybierz jeden i otrzymasz diagnozę swojej osobowości i kilka rad na przyszłość! Większość osób, które przystąpiły do ​​testu, potwierdziła trafność wyników.

Myślisz, że znasz siebie? Nie bądź tego taka pewna. Czasami nie zauważamy pewnych ukrytych aspektów naszej osobowości lub unikamy ich zauważania. Ten test ujawni twoje ukryte cechy. Spójrz na zdjęcie poniżej i odpowiedz na pytanie, co zauważyłeś jako pierwsze?

Świecznik

Masz rozległe spojrzenie na świat, a twoje plany są zawsze wspaniałe. To dobre, ale zapominasz o drobnych szczegółach i niuansach. Masz wielkie serce. Powinnaś być bardziej ostrożna i starannie dobierać znajomych, ponieważ bardzo często jesteś wykorzystywana przez innych. W ten sposób unikniesz kłopotów w przyszłości.

Kobieta

Jesteś miłą i zmysłową osobą. Masz skłonność do idealizowania życia i czasami tak naprawdę nie zwracasz uwagi na rzeczywisty świat i rzeczy wokół ciebie. Bujasz w obłokach. Nie jest źle, bo na Ziemi nie ma zbyt wielu prawdziwych romantyków, ale z drugiej strony często zapominasz o bożym świecie z całą jego zawiłością i rozczarowaniami. Czasami dobrze jest wrócić do rzeczywistości, inaczej życie zamieni się w ciągłe pokonywanie przeszkód.

Mężczyzna

Jesteś typem domatora, a wszyscy w Twoim otoczeniu są ciepli i bezpieczni, jakby stali za kamiennym murem. Jesteś zwięzła, myśląca i kreatywna. Nigdy nie tracisz panowania nad sobą. Ale jest jedno, co możesz poprawić: nie jesteś wystarczająco uważna w stosunku do bliskich ci osób. Spróbuj dać więcej uwagi ludziom, których kochasz. Wszyscy będziecie szczęśliwsi.

Ogień

Nie jesteś jak inni ludzie. Myślisz nieszablonowo. Masz własną wizję świata, a czasami bliscy Ci ludzie po prostu Cię nie rozumieją. Ale kogo to obchodzi. Głównym celem jest nie zmieniać siebie! Musisz nosić, a nawet poprawiać swoją pewność siebie, a wtedy wszystko będzie dobrze.

Co widzisz na obrazku? Odpowiedź odzwierciedla twoje najgłębiej skryte uczuciaPsychologia

Czy terapia dla par ma sens? Kiedy warto zdecydować się na pomoc psychoterapeuty rodzinnego?

Redakcja
Redakcja
14 lutego 2022

Czasami psychoterapia jest jedynym rozsądnym sposobem na poprawienie relacji między partnerami i ostatnim ratunkiem dla rozpadającego się związku. Kryzys w małżeństwie bywa dosyć częstym problemem, z którym boryka się wiele par. Dlatego w momencie pojawienia się widocznych oznak rozpadu związku i konfliktu pomiędzy partnerami warto od razu skonsultować się ze specjalistą, który przeprowadzi małżonków przez cały proces i pomoże poradzić sobie z emocjami.

Czy terapia dla par ma sens?

Kiedy w życiu pojawiają się problemy rodzinne i dochodzi do coraz częstszych kłótni pomiędzy partnerami, atmosfera w domu staje się napięta. Są to pierwsze sygnały świadczące o kryzysie w związku – jeśli chcemy go załagodzić, warto od razu umówić się na wizytę do specjalisty. Niestety, niejednokrotnie któraś ze stron nie zgadza się na konsultację. W takiej sytuacji można na własną rękę udać się po radę do terapeuty, który doradzi Ci, jak możesz przekonać drugą osobę do psychoterapii, będącej doskonałym sposobem na odbudowanie związku i uchronienie małżeństwa przed rozwodem.

Kiedy warto zdecydować się na pomoc psychoterapeuty rodzinnego?

Terapia dla małżeństw jest jednym z kluczowych elementów pozwalających na poradzenie sobie z kryzysem w związku, który – zbagatelizowany – może prowadzić nawet do rozwodu. Nie należy także zapominać, że dla par, które doczekały się potomstwa, jest to wyjątkowo trudna sytuacja, ponieważ wszystkie kłótnie i nieporozumienia wpływają negatywnie na dzieci. W takiej sytuacji należy tym bardziej rozważyć opcję psychoterapii w celu ochrony najmłodszych członków rodziny. Rozwód rodziców jest dla każdego dziecka traumą, która może przełożyć się na całe jego przyszłe życie. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby ocalić związek i pozostać w dobrych relacjach, a w razie potrzeby ustalić wizytę z psychologiem dziecięcym, który pomoże dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji i będzie dla Twojej pociechy psychicznym wsparciem.

Mediator rodzinny

Mediacje rodzinne są formą pomocy mającej na celu wypracowanie porozumienia w konkretnej sprawie. Kiedy dochodzi do ostateczności, a psychoterapia nie przynosi założonych rezultatów, mediator jest osobą, która pozwala małżonkom ustalić kompromisy dotyczące alimentów, podziału majątku czy charakteru rozwodu (z orzekaniem o winie lub za porozumieniem stron). Należy pamiętać, że wizyta u mediatora nie jest formą terapii rodzinnej, a jedynie wsparciem w negocjacjach rozwodowych i ułatwieniem kontaktów między małżonkami, które mają kluczowe znaczenie dla przebiegu rozprawy rozwodowej. Mediacje rozwodowe pozwalają na dokonanie dokładnych ustaleń i dojście do porozumienia, co jest kluczowe w szybkim otrzymaniu rozwodu i ważne dla zdrowia psychicznego Twojego i Twoich dzieci. Znajdź dobrego mediatora rodzinnego na https://wyszukiwarkifirm.pl/.

Pomoc adwokata – alimenty

Na każdym etapie rozwodu ważne jest zatrudnienie zaufanego adwokata, który pomoże w ustaleniu alimentów i będzie obecny na każdym etapie rozprawy. Szczególnie ważny pozostaje etap związany z podziałem majątku – pomoc specjalisty pozwala na szybkie załatwienie wszelkich formalności z tym związanych i rozdzielenie wspólnego mienia pomiędzy strony. Są to niezwykle istotne kwestie, które należy ustalić przed rozprawą, ponieważ bez nich cały proces ulegnie znacznemu wydłużeniu. Znajdź adwokata od spraw rozwodowych na https://www.inka.org.pl/.


Zobacz także

Pięć mądrości o małżeństwie, które można włożyć między bajki...

Pięć mądrości o małżeństwie, które można włożyć między bajki…

14 „niepozornych” komentarzy, które cię zranią do głębi, gdy przeżywasz trudny emocjonalnie czas lub chorujesz

„Bądź posłuszna i cnotliwa”. Dziewczyny, same pozwalamy, by tak do nas i o nas mówili!