Psychologia

Szybki test osobowości. Co widzisz na tym obrazku?

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2021
 

Lubicie takie testy? My bardzo! Tym razem krótkie pytanie, krótka odpowiedź. Co jako pierwsze zobaczyłaś na tym obrazku? 

Jeśli jako pierwsze zobaczyłaś drzewa:

Twoja intuicja nigdy cię jeszcze nie zawiodła, dlatego masz tendencję do tego, by całkowicie na niej polegać. Jesteś wyluzowana i lubisz spędzać czas w ciszy, nie robiąc nic.

Jeśli pierwszym, co rzuciło ci się w oczy był tygrys:

Masz silny umysł i za każdym razem, gdy podejmujesz decyzję, nikt nie ma wątpliwości, że jest ona słuszna. Nie lubisz się zamartwiać na zapas, a kłopoty cię nie paraliżują.


Psychologia

Dojrzały mężczyzna, czyli jaki? 9 cech, które go wyróżniają

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2021
Photo by Chermiti Mohamed on Unsplash
 

To truizm, ale żeby podjąć decyzję o związaniu się z kimś na całe życie, trzeba go dobrze poznać. I nie chodzi tylko o to, żeby poznać historię jego rodziny, stosunki w niej panujące, znajomych, pasje czy poglądy. Trzeba się też dobrze przyglądać zachowaniu potencjalnego partnera na życie. Warto się do tego przyłożyć, żeby później nie było płaczu. Oto kilka kwestii, na które trzeba zwrócić baczną uwagę. Dojrzały mężczyzna:

1. Nie ucieka od trudnych rozmów

Nie reaguje agresywnie, gdy pytasz, co do ciebie naprawdę czuje, gdy chcesz porozmawiać o swoich wątpliwościach i obawach. Jasne, że mężczyźni mniej chętnie od kobiet rozmawiają o uczuciach, ale dojrzałość pozwala im podjąć taką rozmowę, a nie od niej uciekać i się wymigiwać.

2. Dba o związek

Jemu poświęca energię i uwagę upewniając nas w tym, że mu zależy. Nie gra z nami w kotka i myszkę oczekując, że to my wyjdziemy z inicjatywą, będziemy o niego zabiegać. Jeśli mężczyźnie na nas zależy, to po prostu będzie o nas dbał i okazywał nam, jak bardzo jesteśmy dla niego ważne.

3. Nie żyje z dnia na dzień

Wie, czego chce, do czego dąży. Nie wyklucza to w żaden sposób jego spontaniczności, ale nam daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że za chwilę to nie my będziemy musiały o wszystkim myśleć i brać na swoje barki odpowiedzialność za wspólne życie.

4. Mówi, że kocha, gdy jest tego pewnym

Nie rzuca słów na wiatr, nie mówi od razu, że nigdy nie spotkał tak wyjątkowej kobiety, nigdy nie czuł tego, co przy nas. Tak zachowują się chłopcy, którym zależy na jak najszybszym zaciągnięciu nas do łóżka, a co mało ma wspólnego z prawdziwym uczuciem. Dojrzały mężczyzna powie, że kocha, gdy będzie tego pewnym. Na te słowa z pewnością warto zaczekać.

5. Śmiało podejmuje decyzje

Nie odwleka pewnych rzeczy, a jeśli nie może o czymś zadecydować, to potrafi wyjaśnić, dlaczego zachowuje się w taki a nie inny sposób. Nie ucieka się do wymówek, błahych argumentów i mętnych tłumaczeń. Jeśli jest czegoś pewnym to w to wchodzi bez niepotrzebnej straty czasu na analizy.

6. Bierze odpowiedzialność za swoje wybory

Nie szuka winnych tego, co mu się wydarza, tego w jakim zawodowym i życiowym miejscu jest. Świadomie ponosi konsekwencje swoich własnych wyborów.

7.  Ma przyjaciół, nie tylko kumpli

Zobacz w jakich relacjach żyje z ludźmi. Czy potrafi nawiązać długoletnie i stałe przyjaźnie, czy są to jedynie znajomości będące wynikiem jego życiowej obecnej sytuacji. Jeśli mężczyzna ma przyjaciół, ma wokół siebie ludzi, na których może polegać od lat i którzy mogą polegać na nim, to znaczy, że potrafi on również stworzyć stały i trwały związek.

8. Nie musi nikomu niczego udowadniać

Nie potrzebuje akceptacji otoczenia, innych ludzi, czy twojej, żeby czuć się pewnym sam ze sobą. Nie musi dodawać sobie wartości ubraniami, gadżetami. Jemu jest dobrze ze sobą, lubi siebie i wie, na co go stać. Nie robi niczego na pokaz, żeby przypodobać się innym.

9. Nie boi się okazywać słabości

Wzrusza się, smuci i płacze. Dla niego wrażliwość nie jest równoznaczna ze słabością, wręcz przeciwnie – okazywanie uczuć jest zupełnie naturalne. Nie boi się przyznać, że coś go dotyka, że nie zgadza się na czyjąś krzywdę. Potrafi o tym mówić, a nie ukradkiem ocierać łzy i uciekać od emocji.

Czy w jednym mężczyźnie można znaleźć te wszystkie cechy? Z pewnością tak, czasami trzeba mu tylko pozwolić je wszystkie pokazać. Nie traćcie czasu na niedojrzałych chłopców. Szukajcie miłości tam, gdzie zostanie ona doceniona i zrozumiana.


Psychologia

7 doświadczeń, które sprawiają, że boimy się wchodzić w nowe związki

Redakcja
Redakcja
14 czerwca 2021
Photo by Svyatoslav Romanov on Unsplash

Kiedy ktoś łamie ci serce, nie jest łatwo przejść nad tym do porządku dziennego i bez lęku wchodzić w kolejny związek. A nawet, jeśli ty nie masz traumatycznych doświadczeń, to osoba, którą poznajesz może je mieć. 

Uzdrowienie złamanego serca nie jest łatwym zadaniem, a przezwyciężenie traumy po nieudanym związku może zająć lata. Niezależnie od tego, czy przeszłaś przez złe doświadczenia, które spowodowały, że masz głębokie rany, czy jesteś z kimś, kto przeżył rozczarowania, pamiętaj, że przejście przez to wymaga czasu i cierpliwości. Przepracowanie tych problemów jest kluczowe, żeby stworzyć nowy, dobry związek.

Łatwo jest zamknąć się w sobie i żyć wspomnieniami nieudanego związku. Gorzej, jeśli chcemy budować coś nowego i z niedobrym założeniem podchodzimy do nowopoznanej osoby. Trzeba pamiętać, że zakładanie, że ona już planuje, jak nas skrzywdzić, do niczego nie prowadzi. Nie pozwól, by złe doświadczenia, decydowały o twojej przyszłości.

Zacznij powoli, dajcie sobie czas na wzajemne poznanie się. Opowiadajcie, jak dorastaliście, jakie są wasze rodziny i czego chcecie od związku. Prawdopodobnie ta druga strona też przychodzi z jakimś bagażem. Oboje będziecie musieli nauczyć się z tymi bagażami żyć.

Za każdym razem, gdy się zakochujesz, ryzykujesz. Jest szansa, że ​​twój związek będzie doskonały i jak z bajki. Istnieje jednak możliwość, że zmieni się w jeden z odcinków paradokumentalnego serialu…  Jednak, nie dowiesz się, jak może być, jeśli nie spróbujesz i nie otworzysz się na nowe.

1. NIEWIERNOŚĆ

Zdrada jest jednym z najgorszych ciosów w związku. Dla osoby zdradzonej to koszmar walki z myślą, że jest niewystraczająca. Na długo może stracić zdolność do zaufania drugiej osobie. Podejrzliwość i niepewność staną się codziennością. Ponowne nauczenie się ufania drugiej osobie wymaga cierpliwości i zrozumienia.

2. PRZEMOC FIZYCZNA I PSYCHICZNA

Przemoc fizyczna boli i ciało, i duszę. Rany po pobiciu zagoją się, ale wewnętrzne uszkodzenia nie są tak łatwe do usunięcia. A co z psychiczną? Komu nie zdarzyło się w czasie kłótni, w emocjach, powiedzieć o jedno słowo za dużo? Gorzej, jeśli wyzwiska, umniejszanie drugiej osoby są normą i codziennością.  Jeśli miesiącami czy latami ktoś słyszy, że jest głupi i nic nie wart, naprawdę trudno w nowym związku tak po prostu się od tego odciąć.

3. KŁAMSTWA

Jednym z elementów budulcowych relacji jest zaufanie. Kiedy ktoś w związku kłamie, podobnie jak w przypadku zdrady, uszkadza poczucie bezpieczeństwa tej drugiej osoby. Ta już zawsze będzie podejrzliwa i zlękniona, czy ktoś jej nie oszukuje. Trudno to w sobie zwalczyć ot tak.

4. NARCYZM

Osoby narcystyczne są bardzo manipulacyjne i toksyczne. Nie kochają, zamiast tego chcą wykorzystać „partnera” do własnych celów. Problem polega na tym, że mają wyolbrzymioną wizję własnej wartości, z którą trudno sobie poradzić w związku. Manipulująca osoba użyje cię i znieważy dla swoich korzyści. Otrząśnięcie się po takim związku bez wątpienia nie będzie proste.

5. NAŁOGI

Alkohol, narkotyki, hazard. Kiedy ktoś ma nałóg, wyda ostatnią złotówkę, aby zdobyć to, co daje mu ukojenie. Jeśli mieszkałaś z kimś, kto cierpi z powodu nałogu, wiesz, jak szkodliwe to jest dla Ciebie i całej rodziny. Często dochodzi do poważnych problemów finansowych, a także przemocy werbalnej lub fizycznej.

6. GASLIGHTING

Gaslighting forma psychologicznej manipulacji, w której ktoś umyślnie tworzy w osądzie ofiary wątpliwości wobec własnej pamięci czy percepcji, często wywołując u niej dysonans poznawczy i inne stany, takie jak niskie poczucie własnej wartości.

7. TEŚCIOWIE

Kocha się ich lub nienawidzi. Nie bez powodu teściowa jest główną bohaterką tak wielu dowcipów. Rodzice są często nadopiekuńczy w stosunku do swoich dzieci – i to bez względu na to, czy dzieci chodzą do przedszkola, czy może już do pracy. W związkach rodzice partnerów potrafią naprawdę sporo namieszać, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do rozstania.  Dzieje się tak dlatego, że w pewnym momencie (dorosłe) dziecko musi wybrać. Jeśli byłaś w takim związku, możesz chcieć dwa razy się zastanowić, czy chcesz wchodzić w związek z partnerem i jego rodzicami.

 

 


Zobacz także

Foch, aż boli. Kto ma więcej korzyści z "cichych dni" - faceci czy kobiety?

Foch, aż boli. Kto ma więcej korzyści z „cichych dni” – faceci czy kobiety?

Rozstać się

Rozstać się i nie palić za sobą mostów. Sztuka „zrywania” z klasą

I żyli długo i szczęśliwie

I żyli długo i szczęśliwie, bo nigdy nie złamali tych kilku obietnic