Feminizm Lifestyle Silna kobieta

13 rzeczy, które silna kobieta powinna znaleźć w nowym roku. Życzymy sobie i Wam 💗

Redakcja
Redakcja
1 stycznia 2020
Fot. iStock
 

„Najlepsze jeszcze przed nami” – tylko od nas zależy, czy te słowa  Franka Sinatry nadal będą prawdziwe. Zanim zapełnicie swoje noworoczne listy rzeczy do zrobienia, postanowień i obietnic, złóżcie sobie z nami te 13 życzeń. Z całego serca życzymy każdej kobiecie, żeby w nowym roku znalazła właśnie to.

13 rzeczy, które silna kobieta powinna znaleźć w nowym roku. Życzymy sobie i Wam 💗…

💗 … żebyście nigdy nie musiały przepraszać za coś, za co nie powinnyście.

To żadna tajemnica, my, kobiety, ciągle za coś przepraszamy. Zaczynamy i kończymy tak wiadomości.  W pracy, w domu i w relacjach osobistych kobiety mają skłonność do przepraszania, często gdy nie trzeba tego mówić. Zadaj sobie pytanie: za co przepraszam? Czy to mam na myśli i czy jest to w ogóle konieczne? Czas przestać tak bardzo przepraszać i zacząć żyć odważnie.

💗 … byście miały wsparcie w innych kobietach…

💗 … i same potrafiły go udzielić.

Nadszedł czas, aby porozmawiać o wyjątkowych okolicznościach, z którymi boryka się każda kobieta i stanąć w obronie ich wszystkich potrzeb. Po prostu. Bez względu na to, jaki jest twój światopogląd, stanowisko, czy ile masz na koncie. Życzymy sobie i wam, kobiecej solidarności. Akceptacji. Któż, jak nie my, kobiety, może wiedzieć więcej o różnorodności. Świat jest piękny, zmienny. Ciągle się rozwija. Nie zawsze jest jednak dobry. Bo świat, w którym żyjemy, to ludzie, którzy go tworzą.

Zróbmy sobie piękny świat, na jaki zasługujemy!

💗 … by każda z nas mogła znaleźć w innej kobiecie swojego mentora.

Tak podobne i tak różne równocześnie. Czy możemy oczekiwać lepszej inspiracji niż nasze matki, babki, córki, przyjaciółki, czy wreszcie kobiety, które dokonały prawdziwych cudów? Te wyjątkowe, które tworzą historię. Te, które oddały swoje serca i czas, by komuś żyło się lepiej. Sędziny, lekarki, pisarki, kucharki, matki, żony, konkubiny, singielki… nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich, bo to każda z nas.

💗 …  byś potrafiła być wdzięczna sobie…

💗 …  i za to, co już masz.

Za dach nad głową. Zdrowie – swoje, rodziny, najlepszego przyjaciela. Za ulubiony koc i kubek na kawę. Za wycieczkę do lasu i ulubione czekoladki na urodziny. Za kwiatek, który sobie kupiłaś i za ten, który dostałaś dawno temu. Choć już go nie ma, nadal zostało to, co oznaczał: miłość, wdzięczność, podziw, a może jeszcze coś innego? Nigdy nie myśl, że lepiej płakać w Ferrari niż na rowerze.

💗 … żebyś siebie kochała, żebyś kochała świat i ludzi…

💗 … i żeby ta miłość do ciebie wracała.

Bo dobro wraca. Zawsze. Czasem niespodziewanie, gdy już tracimy wiarę. Czas jest cały czas. Leży na naszych kolanach i mruczy drapane po grzebcie. Biega po kuchni i prosi o budyń czekoladowy, bo tylko mama robi najlepszy na świecie. A czasem jest nieznajomym, który podaruje Ci parasol podczas okropnej ulewy, kiedy załamał ci się cały świat i jeszcze ten deszcz… Ty bądź dobrem. Kochaj świat, kochaj ludzi, kochaj zwierzęta, zdziwisz się, ile może pomieścić jedno serce.

Wyobraź sobie tylko, co mogłoby się zdarzyć, gdyby te wszystkie serca się spotkały?

💗 … żebyś nigdy nie musiała się bać. Nigdy.

Miłości, bliskości, biedy, wojny. Żebyś nigdy nie musiała się bać kogoś, kogo kochasz ani o kogoś, kto jest twoim światem. A jeśli jesteś teraz w miejscu, które przepełnia twoje serce strachem, być miała wiarę i siłę, by wiać, gdzie pieprz rośnie. Nie gódź się na życie w strachu. Dla siebie i tych, których kochasz.

💗 … żebyś nie musiała przeglądać się w jego lub jej oczach, by czuć, że coś znaczysz.

Jesteś, byłaś i będziesz „wystarczająca”, „dość dobra”. Tylko dlatego, że jesteś. Nie potrzebujesz związku, by „coś znaczyć”. Relacja miłosna naprawdę nie jest warunkiem szczęścia ani wyrokiem.

💗 …  byś lubiła siebie na tyle, żeby nie pozwalać się krzywdzić.

Bo nikt na krzywdę nie zasługuje. Po prostu. Nie można krzywdzić. Nie można się na żadną krzywdę godzić. I nie ma nic pomiędzy, z wyjątkiem zwykłych kłamstw. Ludzie, który cię krzywdzą, na ciebie nie zasługują. To trudne, ale nie ma innej drogi. Wybacz im, ale nie pozwalaj, by to trwało.

Ci, którzy krzywdzą, zazwyczaj nie przestają tego robić… Tylko ty możesz to przerwać. Świat jest pełen słońca, idź do niego.

💗 … żebyś pokochała swoje ciało.

Tak. Nie interesuje nas, jaki to ciało ma rozmiar, ile cellulitu. Nie lubisz go? Od ręki wymienisz litanie rzeczy „do wymiany”? Pewnie tak. Ale to dzięki niemu teraz to czytasz. Chcesz coś zmienić, bo źle się w nim czujesz? Świetnie! Dbaj o nie, dopieszczaj, nigdy  o nim nie zapominaj, ale… ALE nigdy nie wmawiaj sobie, że to od niego zależy twoje życie. Że gdy tylko schudniesz, wymodelujesz mięśnie albo pozbędziesz się kurzysz łapek, obudzisz się w nowym, lepszym świecie.

Nic z tych rzeczy nie zmieni świata. Możesz to zrobić tylko ty. I wiemy, że uda ci się to najlepiej na świecie.

💗 … żebyś miała odwagę być. Być sobą.

Tego sobie i Wam z całego serca życzymy.

Niech to będzie wyjątkowy rok. Rok silnych kobiet.


Feminizm Lifestyle Silna kobieta

Ten duet nigdy nie zawodzi. Muzyczne hity 2019 roku w 4 minuty

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
2 stycznia 2020
 

Poznajcie absolutny hit niesamowitego duetu Us The Duo, który nie od dziś zaskakuje i zawstydza swoim warsztatem oryginalnych wykonawców ;). Kilka pierwszych dźwięków i już czujecie zapach lipcowej plaży, czy tego niesamowitego spotkania, podczas którego dźwięki miękko sączyły się z barowego głośnika.

W tym zestawienia znalazły się:

Old Town Road – Lil’ Nas X ft. Billy Ray

Cyrus Sunflower – Post Malone & Swae Lee

Memories – Maroon 5

Dancing with a stranger – Sam Smith & Normani

Lose you to Love Me – Selena Gomez

Someone you loved – Lewis Capaldi

Senorita – Shawn Mendes & Camila Cabello

Truth Hurts – Lizzo 7 rings – Ariana Grande

Me! – Taylor Swift & Brendon Urie

Talk – Khalid

Sucker – Jonas Brothers

Dance Monkey – Tones & I

MIA – Bad Bunny & Drake

I Don’t Care – Ed Sheeran & Justin Bieber

Bad Guy – Billie Eilish


Feminizm Lifestyle Silna kobieta

Kiedyś chciałabym uwierzyć w magię świąt Bożego Narodzenia, uwierzyć w magię i sens swojego życia. Akcja List do Mikołaja

Listy do redakcji
Listy do redakcji
31 grudnia 2019
Fot. iStock

Święty Mikołaju, nigdy do Ciebie nie pisałam, ponieważ nie nauczono mnie prosić o pomoc. Stoję teraz w takim punkcie życia, z którego nie widzę wyjścia, dlatego zdecydowałam się pierwszy raz prosić o pomoc.

Mikołaju daj mi proszę mądrość, dzięki, której mogłabym pójść dalej w swoim życiu.

Od kilkunastu lat nie cierpię świąt Bożego Narodzenia. 19 Lat temu zabrałam malutkie dzieci i odeszłam w święta od męża.

26 grudnia był ostatnim dniem naszego małżeństwa. Nie umiałam juz dalej znieść przemocy, gwałtów i poniżania. Spakowałam cały mój dobytek w dwie reklamówki i poszłam z dziećmi w nieznaną przyszłość. Było trudno, biednie i depresyjnie, ale wyszłam z tego. Zawalczyłam o siebie. Od tej chwili uwierzyłam, ze mogę kierować swoim życiem.

Wyjechałam za granicę. Odłożyłam, zaczęłam zarabiać dobre pieniądze. Wyszłam ponownie za mąż. Tak byłam zapatrzona w kolejnego męża, że jeśli bym tylko mogła to wystawiłabym mu pomnik na środku miasta.

Idylla trwała kilka lat do świąt Bożego Narodzenia. W wigilię bardzo późno wrócił z pracy. Czekałam z dziećmi. Kilka razy podgrzewałam barszcz i pierogi. Wrócił z awanturą. Jedzenie  było ciepłe, ale moje serce zastygło. Nie podniosłam się po tych świętach. W styczniu już nie byliśmy razem.

Znowu były łzy, brak wiary w siebie i upokorzenie. Ten wigilijny wieczór mój były mąż spędził z kochanką. I po tym wszystkim doszłam do siebie.

Dzieci podrosły, ja dostałam lepszą prace. Nauczyłam się żyć sama ze sobą. Nie potrzebowałam partnera i nie szukałam. To on mnie znalazł i zaczepił na Tinderze półtorej roku temu. Spotkaliśmy się i zaiskrzyło. Ja się nie zakochałam, ale widziałam w nim cechy dobrego człowieka.

Po trzech miesiącach rzucił prace w Polsce i zamieszkał ze mną w Niemczech. Pomogłam mu znaleźć pracę. Uczyłam go języka. W święta musiał pojechać do Polski, bo jego córka przylatywała z Hiszpanii. Znowu byłam sama. Mój wstręt do świąt rósł. Wrócił na Sylwestra. Znowu było pięknie. W tym roku przed świętami odkryłam powody, dla których co chwilę jeździli do Polski.

Tam ma stałą partnerkę od lat. Budują razem dom. Ja byłam tylko poczekalnia, żeby się mógł dorobić w Niemczech i skończyć budowę. Zrobiłam awanturę. Opublikowałam moja historię w grupie oszukanych kobiet. Wieść rozeszła się dotarła do niej również. On zrobił mi awanturę, groził, szantażował, chciał pobić.

Zmusił mnie do napisania email do niej, w którym miałam wmówić jej, ze jestem chora psychicznie, biorę leki w związku, z czym wszystko, co opublikowałam jest nieprawdą. Zbrukana, poniżona wyjechałam ze złamanym sercem na święta do rodziny w Polsce. On jeszcze dzwonił i przepraszał.

Kochany Święty Mikołaju, nienawidzę świąt. Mam dość mężczyzn, którzy mnie oszukują i wykorzystują. Jeżeli umiesz zaczarować tam w niebie moją gwiazdę to zrób to proszę. Wiem, że moimi silami nie wiele już mogę zrobić. Upadlam i trudno mi się podnieść. Jedna rana goi się szybko, ale kiedy w tę ranę ktoś ci wbija kolejne noże rekonwalescencja już nie jest taka prosta. Blizny są rozszarpane, siły opadają, psychika nie chce się zregenerować. Jestem zagubiona. Kiedyś chciałabym uwierzyć w magię świąt Bożego Narodzenia, uwierzyć w magię i sens swojego życia.

Pozdrawiam
Inka

AKCJA LIST DO MIKOŁAJA

Napisz swój „List do Mikołaja” i wyślij go do nas. Nadesłane listy będziemy publikować na łamach Ohme.pl, a wybrane z nich nagrodzimy.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do Mikołaja” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Więcej o akcji przeczytasz tutaj:

3 x  jeden dowolny kurs online 

www.przedsiebiorczoscjestkobieta.pl

www.trappa.pl

/piaseckadanuta

/danuta.piasecka/

Celem Projektu jest pomoc kobietom w odnalezieniu pomysłu na siebie i własny biznes, podniesieniu samooceny oraz odkryciu własnej definicji szczęścia.  To również miejsce wsparcia kobiet w procesie zmian, pomocy przy budowaniu biznesu od podstaw (lub rozwoju firmy) oraz motywowania w dążeniu do wyznaczonych celów.
Biorąc udział w Projekcie otrzymujesz:
– 4 szkolenia z zakresu rozwoju kompetencji osobistych,
– 16 webinarów,
– 4 kursy on-line,
– szkolenie stacjonarne „Jak założyć i rozwijać bloga?”,
– szkolenie stacjonarne „Zawód trener”,
– wsparcie doradcze,
– udział w uroczystej gali kończącej Projekt.

 

1 x Żółty golf z wełną Warmest Sounds*

Fot. Materiały prasowe

Tyle słońca w całym mieście! I to nie tylko ze względu na kolor. Niezależnie od tego, czy wybierzesz musztardowy, słoneczny żółty, czy beżowy lub szary – przyjemne ciepło wełny i kaszmiru Cię otuli. Z tym swetrem nie będziesz chciała się rozstać!

1 x Błękitna szmizjerka oversize Memories*

Fot. Materiały prasowe

Szmizjerka oversize Memories ma kołnierzyk koszulowy, kieszonki ozdobne z przodu i tradycyjne po bokach, a w talii pasek. Ale możesz też zakładać ją bez niego. Długi rękaw zakończyliśmy mankietami. Choć ten model wywodzi się z męskiej garderoby, to postanowiliśmy zmodyfikować jej krój na subtelnie kobiecy. Pasuje do wielu stylizacji!

1 x Beżowa szmizjerka oversize Memories*

Fot. Materiały prasowe

Punkt obowiązkowy szafy kapsułowej! Sukienkę typu szmizjerka Memories możesz nosić na nieskończenie wiele sposobów. Brzmi jak ideał? Wszystkie nasze produkty projektujemy i szyjemy w Polsce!

1 x Dwustronna spódnica Coconut*

Fot. Materiały prasowe

Dwustronna spódnica Coconut może być noszona z guzikami z przodu lub z tyłu. Mięsisty, dość gruby materiał sprawdzi się idealnie podczas jesiennej słoty. Nazwa tego modelu pochodzi od guzików, które są eko, wykonane z kokosa!

1 x Sweter z kaszmirem i wełną Calm Day*

Fot. Materiały prasowe

Luźny, oversize’owy krój pasuje zarówno do wąskiej spódnicy z guzikami, jak i tej rozkloszowanej, uszytej z koła. Subtelnie opadające ramiona dodają całości odrobinę sensualnego charakteru. Sweter Calm Day to idealny wybór dla fanek klasyki w nowoczesnej odsłonie!

www.veva.com.pl

/vevacompl

/vevapl

Veva towarzyszy Ci na co dzień i w najważniejszych momentach życia. Nie kreujemy mody do której to Ty się musisz dostosować. Tworzymy ubrania, dopasowujące się do Ciebie. W myśl idei szafy kapsułowej nasze kolekcje możesz dowolnie ze sobą łączyć, budując własny styl.

Moda według marki Veva wynika z podejścia in-between – bycia między trendami, a klasyką, codziennością i okazją, prostotą formy i ekskluzywnością tkaniny. Kluczowe jest ujęcie jej w kontekście całości – komponowania kompletnych stylizacji, a jednocześnie cieszenia się pojedynczymi, ulubionymi elementami. Nosisz to, co lubisz. A ona jest dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu!

Wszystkie produkty projektujemy i szyjemy w Polsce.


5 x bezprzewodowe słuchawki w stylu retro – Panasonic HTX90, kolor granatowy

Bezprzewodowe słuchawki nauszne w stylu retro, z funkcją aktywnej redukcji szumów, 40-milimetrowymi przetwornikami i filtrem Acoustic Bass Control.

  • Kultowy design w stylu retro nawiązuje do ponadczasowego, uniwersalnego wyglądu słuchawek studyjnych.
  • Połączenie stylu retro i nowoczesności – elegancki wygląd podkreślający ponadczasowy charakter.
  • Odetnij się od hałasu – redukcja szumów, która sprawdzi się każdego dnia. Dzięki funkcji redukcji szumów (Active Noise Cancellation) słuchawki dokładnie izolują dźwięki z zewnątrz, co pozwala cieszyć się wyrazistym dźwiękiem nawet w głośnym otoczeniu.
  • Potężny, wzmocniony bas – podbicie basów. Użyj przycisku podbicia basów, aby dodatkowo wzmocnić niskie tony – tak jak za pomocą korektora, lecz znacznie wygodniej.
  • Szybkie ładowanie. Dzięki dołączonemu do zestawu kablowi USB pełne ładowanie słuchawek trwa tylko 4 godziny. Już kilkanaście minut wystarczy, by naładować baterię do poziomu wystarczającego na kilka godzin bezprzewodowego słuchania muzyki.
  • Czas pracy do 24h. Wydajny akumulator pozwala słuchać muzyki bez kabla nawet przez 24 godziny. A gdy bateria się rozładuje, możesz podłączyć słuchawki za pomocą dołączonego przewodu audio.
  • Przetworniki HD. Słuchawki zostały wyposażone w potężne, 40-milimetrowe przetworniki, które zapewniają zrównoważony dźwięk o mocnych basach i krystalicznie czystych wysokich tonach. Filtr Acoustic Bass Control dodatkowo optymalizuje przepływ powietrza wokół przetworników.

www.panasonic.com

/PanasonicPolska

/panasonicpolska


 

3 x koktajl Formuła 1 Herbalife Nutrition o smaku mięty z czekoladą

Formuła 1 zapewnia wygodę, odżywianie i przyjemność smaku – wszystko w formie jednego koktajlu.

Idealna kompozycja białka wysokiej jakości, błonnika, witamin i składników mineralnych – nie musisz już dłużej wybierać między zdrowym posiłkiem a wygodą, ponieważ koktajl Formuła 1  przyrządzisz łatwo i szybko!

•  Dostarcz swojemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych, nie rezygnując ze swoich preferencji lub wymogów diety. Składniki F1 o smaku mięty z czekoladą pochodzą ze źródeł odpowiednich dla wegan.  Koktajl nie zawiera glutenu ani sztucznych aromatów.
•  Formuła 1 to zamiennik posiłku zawierający kluczowe makro- i mikroskładniki odżywcze, w tym dużo białka przyczyniającego się do wzrostu masy mięśniowej, oraz dodatek składników roślinnych i ziołowych.
•  Delektuj się koktajlem Formuła 1 jako pożywnym śniadaniem, obiadem lub kolacją, by wspierać swój aktywny styl życia i realizację celów związanych z zarządzaniem masą ciała*.
•  Zawiera 25 witamin i składników mineralnych, m.in. witaminę D, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, oraz witaminę C przyczyniającą się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

www.herbalife.pl

HerbalifePolska/

herbalife_polska/

Akcja trwa od 1 do 24.12.2019 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 4.01.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


* w wybranym przez Laureata rozmiarze

 

 


Zobacz także

Pociągowy savoir vivre…

Longsleevy, cienkie swetry i koszule… Powrót do klasyki z Big Starem

Nie jest zadaniem dziecka leczyć blizny na duszy jego matki. Czym jest emocjonalne kazirodztwo