Go to content

13 rzeczy, które silna kobieta powinna znaleźć w nowym roku. Życzymy sobie i Wam 💗

Fot. iStock

„Najlepsze jeszcze przed nami” – tylko od nas zależy, czy te słowa  Franka Sinatry nadal będą prawdziwe. Zanim zapełnicie swoje noworoczne listy rzeczy do zrobienia, postanowień i obietnic, złóżcie sobie z nami te 13 życzeń. Z całego serca życzymy każdej kobiecie, żeby w nowym roku znalazła właśnie to.

13 rzeczy, które silna kobieta powinna znaleźć w nowym roku. Życzymy sobie i Wam 💗…

💗 … żebyście nigdy nie musiały przepraszać za coś, za co nie powinnyście.

To żadna tajemnica, my, kobiety, ciągle za coś przepraszamy. Zaczynamy i kończymy tak wiadomości.  W pracy, w domu i w relacjach osobistych kobiety mają skłonność do przepraszania, często gdy nie trzeba tego mówić. Zadaj sobie pytanie: za co przepraszam? Czy to mam na myśli i czy jest to w ogóle konieczne? Czas przestać tak bardzo przepraszać i zacząć żyć odważnie.

💗 … byście miały wsparcie w innych kobietach…

💗 … i same potrafiły go udzielić.

Nadszedł czas, aby porozmawiać o wyjątkowych okolicznościach, z którymi boryka się każda kobieta i stanąć w obronie ich wszystkich potrzeb. Po prostu. Bez względu na to, jaki jest twój światopogląd, stanowisko, czy ile masz na koncie. Życzymy sobie i wam, kobiecej solidarności. Akceptacji. Któż, jak nie my, kobiety, może wiedzieć więcej o różnorodności. Świat jest piękny, zmienny. Ciągle się rozwija. Nie zawsze jest jednak dobry. Bo świat, w którym żyjemy, to ludzie, którzy go tworzą.

Zróbmy sobie piękny świat, na jaki zasługujemy!

💗 … by każda z nas mogła znaleźć w innej kobiecie swojego mentora.

Tak podobne i tak różne równocześnie. Czy możemy oczekiwać lepszej inspiracji niż nasze matki, babki, córki, przyjaciółki, czy wreszcie kobiety, które dokonały prawdziwych cudów? Te wyjątkowe, które tworzą historię. Te, które oddały swoje serca i czas, by komuś żyło się lepiej. Sędziny, lekarki, pisarki, kucharki, matki, żony, konkubiny, singielki… nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich, bo to każda z nas.

💗 …  byś potrafiła być wdzięczna sobie…

💗 …  i za to, co już masz.

Za dach nad głową. Zdrowie – swoje, rodziny, najlepszego przyjaciela. Za ulubiony koc i kubek na kawę. Za wycieczkę do lasu i ulubione czekoladki na urodziny. Za kwiatek, który sobie kupiłaś i za ten, który dostałaś dawno temu. Choć już go nie ma, nadal zostało to, co oznaczał: miłość, wdzięczność, podziw, a może jeszcze coś innego? Nigdy nie myśl, że lepiej płakać w Ferrari niż na rowerze.

💗 … żebyś siebie kochała, żebyś kochała świat i ludzi…

💗 … i żeby ta miłość do ciebie wracała.

Bo dobro wraca. Zawsze. Czasem niespodziewanie, gdy już tracimy wiarę. Czas jest cały czas. Leży na naszych kolanach i mruczy drapane po grzebcie. Biega po kuchni i prosi o budyń czekoladowy, bo tylko mama robi najlepszy na świecie. A czasem jest nieznajomym, który podaruje Ci parasol podczas okropnej ulewy, kiedy załamał ci się cały świat i jeszcze ten deszcz… Ty bądź dobrem. Kochaj świat, kochaj ludzi, kochaj zwierzęta, zdziwisz się, ile może pomieścić jedno serce.

Wyobraź sobie tylko, co mogłoby się zdarzyć, gdyby te wszystkie serca się spotkały?

💗 … żebyś nigdy nie musiała się bać. Nigdy.

Miłości, bliskości, biedy, wojny. Żebyś nigdy nie musiała się bać kogoś, kogo kochasz ani o kogoś, kto jest twoim światem. A jeśli jesteś teraz w miejscu, które przepełnia twoje serce strachem, być miała wiarę i siłę, by wiać, gdzie pieprz rośnie. Nie gódź się na życie w strachu. Dla siebie i tych, których kochasz.

💗 … żebyś nie musiała przeglądać się w jego lub jej oczach, by czuć, że coś znaczysz.

Jesteś, byłaś i będziesz „wystarczająca”, „dość dobra”. Tylko dlatego, że jesteś. Nie potrzebujesz związku, by „coś znaczyć”. Relacja miłosna naprawdę nie jest warunkiem szczęścia ani wyrokiem.

💗 …  byś lubiła siebie na tyle, żeby nie pozwalać się krzywdzić.

Bo nikt na krzywdę nie zasługuje. Po prostu. Nie można krzywdzić. Nie można się na żadną krzywdę godzić. I nie ma nic pomiędzy, z wyjątkiem zwykłych kłamstw. Ludzie, który cię krzywdzą, na ciebie nie zasługują. To trudne, ale nie ma innej drogi. Wybacz im, ale nie pozwalaj, by to trwało.

Ci, którzy krzywdzą, zazwyczaj nie przestają tego robić… Tylko ty możesz to przerwać. Świat jest pełen słońca, idź do niego.

💗 … żebyś pokochała swoje ciało.

Tak. Nie interesuje nas, jaki to ciało ma rozmiar, ile cellulitu. Nie lubisz go? Od ręki wymienisz litanie rzeczy „do wymiany”? Pewnie tak. Ale to dzięki niemu teraz to czytasz. Chcesz coś zmienić, bo źle się w nim czujesz? Świetnie! Dbaj o nie, dopieszczaj, nigdy  o nim nie zapominaj, ale… ALE nigdy nie wmawiaj sobie, że to od niego zależy twoje życie. Że gdy tylko schudniesz, wymodelujesz mięśnie albo pozbędziesz się kurzysz łapek, obudzisz się w nowym, lepszym świecie.

Nic z tych rzeczy nie zmieni świata. Możesz to zrobić tylko ty. I wiemy, że uda ci się to najlepiej na świecie.

💗 … żebyś miała odwagę być. Być sobą.

Tego sobie i Wam z całego serca życzymy.

Niech to będzie wyjątkowy rok. Rok silnych kobiet.