Lifestyle Uroda Zdrowie

Wspinaczka górska – daj sobie wycisk

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
24 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / MJCool
 

Nie, to nie będzie instrukcja jak chodzić po górach, by zawstydzić kozice. To propozycja ćwiczenia, które wymaga włożenia energii w wykonanie i pewnego zaawansowania w umiejętnościach. Doskonale angażuje mięśnie brzucha, pleców (na odcinku lędźwiowym i piersiowym), barki, uda, łydki oraz pośladki, rzeźbiąc je. Bardzo ważne w tym ćwiczeniu jest jest utrzymywanie napięcia mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie pozycji oraz kontrola ruchu.

  1. Przyjmij pozycję jak do pompek. Ciało oprzyj na palcach stóp i przedramionach ustawionych pod barkami. Złącz dłonie, ciało powinno być ustawione w jednej linii, więc napinaj brzuch i nie wypychaj w górę pośladków. Głowa nie może zwisać ani nie może być zadarta.
  2. Przyciągaj energicznie na przemian lewe i prawe kolano do brzucha. Jeśli ćwiczenie nie sprawia ci trudności, narzuć intensywniejsze tempo

 


Lifestyle Uroda Zdrowie

Zakochaj się w “łyżwiarzu”

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
25 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / CentrumSportowca.pl
 

Zaangażuj się tym razem do prostego ćwiczenia opierającego się na przeskakiwaniu z nogi na nogę. To proste, ale intensywne ćwiczenie rozwijają głównie mięśnie ud i pośladków.

Ruch przypomina jazdę na łyżwach.

Na lekko zgiętych kolanach przeskakuj z boku na bok, utrzymując się przez chwilę na jednej nodze. Prostuj plecy i spinaj mięśnie pośladków. Daj czadu energicznie ćwicząc przez 30 sekund.

 


Lifestyle Uroda Zdrowie

Ćwiczenia wzmacniające na odcinek szyjny kręgosłupa

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
23 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fit Art

Dokucza ci ból w szyjnym odcinku kręgosłupa? Nie licząc zwyrodnień wymagających konsultacji specjalisty, ból i dyskomfort może wynikać wynikać z siedzącego trybu życia, złej postawy przy siedzeniu, słabych mięśni szyi i karku, które nie stabilizują kręgosłupa szyjnego. Jeśli ból wynika z pozycji siedzącej przez długie godziny, ogranicz pochylanie głowy do przodu. 

Rób także przerwy na ćwiczenia mięśni szyi:

  1. Prawą dłonią naciskaj na głowę na poziomie prawego ucha, stawiając głową opór przez 5 sekund i tyle samo przerwy. Wykonaj 6 razy i powtórz 2-3 razy dziennie.
  2. Lewą dłonią naciskaj na głowę na poziomie lewego ucha, stawiając głową opór przez 5 sekund i tyle samo przerwy. Wykonaj 6 razy i powtórz 2-3 razy dziennie.

Ćwiczenie pochodzi z całego zestawu ćwiczeń i jest autorstwa FitArt https://www.youtube.com/watch?v=Vdz_2mpX-dI