Go to content

Pięć rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o różnicach między kobietą a mężczyzną

Fot. iStock / Nomad

Nieustannie toczą się dyskusje na temat różnicy między kobietami a mężczyznami. Prawda jest jednak taka, że mężczyźni wciąż uważają kobiety za tajemnicze, a kobiety wciąż podziwiają to, jak faceci  być mogą być tak emocjonalnie zamknięci. Czy przez te wszystkie lata nie nauczyliśmy się niczego? Czy naprawdę nie ma żadnego genetycznego czy emocjonalnego schematu, który możemy wykorzystać, aby wyjaśnić, dlaczego mężczyźni i kobiety zachowują się inaczej w związku?

Mężczyźni i kobiety ewoluowali inaczej

To tylko  biologiczny fakt. Od najmłodszych lat mózgi mężczyzn zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​ich zadań – polowania i ochrony swojego plemienia. Aby sprostać tym zadanioma, musieli nauczyć się panować nad emocjami, odrzucić empatię. Tymczasem mózgi kobiet rozwinęły znacznie bardziej relacyjne role. Kobiety rodziły, pracowały wspólnie.

Sposób, w jaki mózgi mężczyzn i kobiet ewoluowały przez wieki, z pewnością odgrywa dużą rolę w dzisiejszych związkach. Dlatego kobiety często chcą więcej empatii ze strony swoich partnerów, a faceci czują się wciąż krytykowani?  Ponieważ nie mają takiej samej zdolności emocjonalnej. Tak jest.

Ewolucyjne różnice nie ułatwiają nam sprawy

Inną kwestią do rozważenia jest coś, co zostało nazwane „ewolucyjnym niedopasowaniem”. Odnosi się to do faktu, że ciała oraz mózgi mężczyzn i kobiet ewoluowały w znacznie odmiennych środowiskach niż w dzisiejszych czasach. Większość mężczyzn już nie poluje  i nie każda kobieta musi teraz rodzić dzieci, by spełniać się w w swojej roli.

Taka sytuacja może wywoływać niepokój i zamieszanie u mężczyzn i kobiet, ale paradoksalnie otwarte mówienie o tych niedopasowaniach, może pomóc wnieść więcej pokoju i harmonii w związek.

Mężczyźni i kobiety nie zawsze zgadzają się na seks i romans

Ponieważ mężczyźni rozwijają się bez takiej samej zdolności do empatycznego dialogu jak kobiety, obie płcie często mają bardzo różne opinie na temat bliskości i związku. Przykładowo –  mężczyźni CZTERY RAZY częściej niż kobiety wierzą, że seks i emocjonalna intymność są dokładnie tym samym. Najnowsze badania mówią, że mężczyźni zakochują się szybciej niż kobiety. Więc kiedy oboje mówią o romansie, mogą mieć na myśli dwie zupełnie różne rzeczy.

Płeć to nie wszystko

Chociaż istnieją duże różnice między mężczyznami i kobietami – psychiczne i biologiczne – ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że niektórych nie da się wytłumaczyć odmienną płcią.  Jesteśmy czymś więcej niż tylko mężczyznami i kobietami. Jesteśmy także osobami fizycznymi. Jeśli spróbujesz przestudiować ewolucyjne różnice między płciami, musisz wziąć pod uwagę także indywidualność biologiczną.

Relacje między mężczyznami i kobietami ewoluują przez lata

Jest to szczególnie ważne dla par w długich związkach. Jeśli bierzemy ślub w wieku 20 lat, musi zdać sobie sprawę, że nasz związek będzie się zmieniać i ewoluować wraz z każdym ważnym wydarzeniem, trudnością, jakie napotkamy.  Kariera, posiadanie dzieci, zajmowanie się rodzicami, którzy wymagają pomocy – wszystkie te problemy mogą całkowicie zmienić relacje w związku.  Musimy pamiętać, że związek wymaga od nas  nieustannego odkrywania siebie nawzajem, w miarę jak będziemy dojrzewać i się zmieniać.


źródło: Yourtango