Go to content

Freud w szafie… Czyli o czym, według psychologa, świadczą twoje ubrania

Fot. iStock/wundervisuals

Powiedz mi, co masz w szafie, a ja ci powiem jaka jesteś? Amerykańska psycholog kliniczna, dr Jennifer Baumgartner uważa, że zawartość naszej garderoby odzwierciedla ukryte w nas głęboko pragnienia i namiętności – te, które chcielibyśmy ukryć.

Głębokie dekolty

Świadczą o tym, że jesteś namiętna i lubisz kontrolować sytuację. Władza to twój afrodyzjak. Jeśli lubisz eksponować „rowek” między piersiami podnieca cię świadomość wpływania na innych oraz popularność.

Nieskromna biżuteria

Przesadna ilość rzucającej się w oczy biżuterii, że masz kłopoty finansowe i nie czujesz się zbyt pewna siebie. Kolejny sznur sztucznych perełek ma sprawiać wrażenie, że panujesz nad sytuacją i radzisz sobie świetnie.

Koszule

Kobiety, które w pracy noszą koszule zapinane na guzik, pokazują (zdaniem pani psycholog) swoim szefom, że kobiecość oznacza słabość, a nie siłę.

Buty na obcasach

Uważaj, jeśli lubisz nosić szpilki i koturny – odbierają ci one inteligencję. Z drugiej jednak strony, nosząc „wysokie obcasy” wzbudzasz zaufanie, bo jesteś wyższa i stajesz  „oko w oko” z mężczyznami.

Trampki

Zresztą, jeśli często zakładasz zwykłe tenisówki – też lepiej uważaj. Prawdopodobnie jesteś wyczerpana psychicznie i nosisz w sobie poczucie winy (związane z tym, jak postrzegasz siebie jako matkę).

Dżinsy

Oznaka nonszalancji i, tak jak w przypadku nawet najbardziej markowych tenisówek – zmęczenia. Chcesz wyglądać na o wiele bardziej wyluzowaną niż jesteś w rzeczywistości. E, i tak nikogo nie oszukasz ;).

Odsłonięte nogi

Młoda dziewczyna w krótkiej spódnicy zapewne poszukuje uwagi, podczas gdy starsza kobieta w takim samym stroju ma z pewnością trudności z zaakceptowaniem, że jest dojrzała.

To jak, co mówi o was wasza szafa? 😉


 

Na podstawie: dailymail.co.uk