Psychologia

Freud w szafie… Czyli o czym, według psychologa, świadczą twoje ubrania

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 września 2017
Fot. iStock/wundervisuals
 

Powiedz mi, co masz w szafie, a ja ci powiem jaka jesteś? Amerykańska psycholog kliniczna, dr Jennifer Baumgartner uważa, że zawartość naszej garderoby odzwierciedla ukryte w nas głęboko pragnienia i namiętności – te, które chcielibyśmy ukryć.

Głębokie dekolty

Świadczą o tym, że jesteś namiętna i lubisz kontrolować sytuację. Władza to twój afrodyzjak. Jeśli lubisz eksponować „rowek” między piersiami podnieca cię świadomość wpływania na innych oraz popularność.

Nieskromna biżuteria

Przesadna ilość rzucającej się w oczy biżuterii, że masz kłopoty finansowe i nie czujesz się zbyt pewna siebie. Kolejny sznur sztucznych perełek ma sprawiać wrażenie, że panujesz nad sytuacją i radzisz sobie świetnie.

Koszule

Kobiety, które w pracy noszą koszule zapinane na guzik, pokazują (zdaniem pani psycholog) swoim szefom, że kobiecość oznacza słabość, a nie siłę.

Buty na obcasach

Uważaj, jeśli lubisz nosić szpilki i koturny – odbierają ci one inteligencję. Z drugiej jednak strony, nosząc „wysokie obcasy” wzbudzasz zaufanie, bo jesteś wyższa i stajesz  „oko w oko” z mężczyznami.

Trampki

Zresztą, jeśli często zakładasz zwykłe tenisówki – też lepiej uważaj. Prawdopodobnie jesteś wyczerpana psychicznie i nosisz w sobie poczucie winy (związane z tym, jak postrzegasz siebie jako matkę).

Dżinsy

Oznaka nonszalancji i, tak jak w przypadku nawet najbardziej markowych tenisówek – zmęczenia. Chcesz wyglądać na o wiele bardziej wyluzowaną niż jesteś w rzeczywistości. E, i tak nikogo nie oszukasz ;).

Odsłonięte nogi

Młoda dziewczyna w krótkiej spódnicy zapewne poszukuje uwagi, podczas gdy starsza kobieta w takim samym stroju ma z pewnością trudności z zaakceptowaniem, że jest dojrzała.

To jak, co mówi o was wasza szafa? 😉


 

Na podstawie: dailymail.co.uk


Psychologia

Gdyby nie wy, nie byłoby nas! Akcja na drugie urodziny Oh!Me: „Napisz nam swoją historię”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
5 września 2017
Fot. iStock / nemchinowa
 

Czy wy wiecie, że my za miesiąc będziemy z wami dwa lata! Rety, kiedy to minęło. Jak dziś pamiętam te emocje tuż przed południem, kiedy serwis ruszał. Nerwowe obserwowanie, czy ktoś nas czyta, czy w ogóle interesuje was to, co mamy do powiedzenia. 

I prawda jest taka, że gdyby nie wy – nasze czytelniczki (ale wiemy, że też czytelnicy), nas by nie było. To wy nas motywujcie do pracy, sprawiacie, że nieustannie chcemy być lepsi dla was. Fakt, że jest nas coraz więcej, też nie pozostaje bez znaczenia. Z niektórymi z was znamy się od początku, inni doszli gdzieś po drodze, ale to, co niezmiennie cieszy – że przychodzicie do nas i tu zostajecie. Że jesteście z nami na dobre i złe, i gdy się z nami zgadzacie i gdy niekoniecznie to, co piszemy jest zgodne z waszą opinią. Jesteśmy wdzięczne za wszystkie dyskusje, uwagi, wymianę poglądów. Oj bywało różnie.

Jedno dla nas jest bardzo ważne – jesteście dla nas nieustającą inspiracją. Ile razy w redakcji wrzało po jakimś z waszych komentarzy, przysłanych listów, maili, wiadomości na Facebooku. Każdy wasz głos ma dla nas ogromne znaczenie, każda wasza historia sprawia, że szukamy głębiej, zastanawiamy się, jak pomóc. Od początku chciałyśmy, abyście to wy – kobiety nam podobne (i miło nam, że też są panowie) tworzyły wraz z nami to miejsce, by dla każdego z nas było wyjątkowe. Dlatego tuż przed naszymi drugimi urodzinami chciałybyśmy, abyście to wy po raz kolejny zabrały głos, byście przesłały nam wasze historie – radosne, dramatyczne, te z happy endem i niekoniecznie kończące się dobrze, te które są dla was ważne, które was zbudowały, które odcisnęły się w waszym życiu, o waszych problemach, rozterkach, wątpliwościach. Oddajemy cały ten miesiąc do waszej dyspozycji. Wy nas znacie, my byśmy chciały poznać was jeszcze bliżej. Dlatego, napiszcie nam waszą historie. Dołączcie się do naszej urodzinowej akcji.

Akcja „Napisz nam swoją historię”

Przez cały miesiąc będziemy czekać na wasze historie pod adresem [email protected] Będzie nam niezmiernie miło, gdy zechcecie się podzielić tym, co wam w duszy gra. Co was boli, a co cieszy, kim jesteście i gdzie byście chciały być. Najciekawsze z historii opublikujemy na łamach portalu, a najlepsze z nich nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

10 x zestaw 7 dwufazowych ampułek POWER EFFECT Bi-Phase serum od KLAPP Cosmetics, idealny jako 7-dniowa intensywna kuracja

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


10 x zestaw kosmetyków Kneipp® – W HARMONII Z NATURĄ, składający się z:

Bestseller marki Kneipp®BIO-Olejek do ciała,

BioOel_100ml_Pl_hi_40

Kneipp®Balsam pod prysznic Kwiat migdała Jedwabna skóra,

BC_PSD0308Duschbalsam_Mandelbluete102_hi_40

Kneipp®Olejek do ciała Kwiat migdała Jedwabna skóra,

Hautoel_Mandel_100ml_Pl_hi_40

Kneipp®Olejek do kąpieli Kwiat migdała Jedwabna skóra,

Oelbad_Mandel_20ml_Pl_hi_40


8 x egzemplarz książki „Projekt: Związek”

To książka, która ukazuje wszystko to co ważne i poważne w naszym związku w formie komiksu. Fantastyczna lektura, w której temat najważniejszej dla nas relacji potraktowano w nietuzinkowy sposób.

projekt zwiazek druk


10 x film „Azyl” na nośniku DVD

FILMOSTRADA_logo_bez_tla

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W Polsce, w 1939 roku, Antonina Żabińska (dwukrotnie nominowana do Oscara ® Jessica Chastain) i jej mąż, z powodzeniem zarządzają warszawskim ZOO, gdzie mieszkają wraz z rodziną w idyllicznych warunkach. Jednak ich świat wali się w gruzy, gdy hitlerowcy napadają na Polskę, a oni zostają podporządkowani przybyłemu z Rzeszy zoologowi (Daniel Brühl). Dla odzyskania wszystkiego co stracili, Żabińscy ryzykują życiem, podejmując współpracę z ruchem oporu, wykorzystując klatki i sekretne tunele ZOO do ratowania ludzi przed okrucieństwem nazistów.

To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o wstrząsającą książkę Diane Ackerman „Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo”.

O samej Antoninie mówiono, że była nie tylko piękną kobietą, ale także mądrym, dobrym, odważnym człowiekiem, który dobro innych stawiał nad własne bezpieczeństwo. W roli Antoniny zobaczymy dwukrotnie nominowaną do Oscara Jessicę Chastain. W pozostałych rolach m.in.: Johan Hendelbergh (w roli Jana Żabińskiego) i Daniel Brühl.

Czas trwania akcji: 05.09.2017 – 05.10.2017 roku. Wyniki zostaną opublikowane na www.ohme.pl do dnia 15.10.2017.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Psychologia

Mężczyźni nie chcą takich kobiet. Ile swoich cech tu odnajdziesz?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
5 września 2017
Fot. iStock/domoyega

Jak to możliwe, że niektóre z nas nie mogą opędzić się od adoratorów, a innym z trudem udaje się umówić na pierwszą randkę? Nie mówiąc już o tym, by zatrzymać przy sobie partnera na dłużej. Wszystkie wiemy, że nie jest to przecież jedynie kwestia wyglądu. W czym rzecz? Zanim jednak zaczniesz rozmyślać o swoim życiowym pechu lub stwierdzisz, że wszyscy faceci są dupkami, zastanów się, jakie sygnały wysyłasz innym poprzez swoje zachowanie, gesty i słowa. Być może nieświadomie sabotujesz miłość?

Wciąż mówisz o swojej zaradności

To fantastycznie, że zarabiasz dużo powyżej średniej krajowej, w wolnych chwilach realizujesz swoje pasje, naprawiasz drobne, domowe usterki i regularnie wykłócasz się z mechanikiem samochodowym. Zaradność to bardzo pożyteczna cecha. Jednak podkreślana na każdym kroku, może być błędnie odebrana. Zastanów się, czy nie wysyłasz płci przeciwnej komunikatu “nikogo nie potrzebuję, jestem samowystarczalna”. Nie chodzi o to, by nagle udawać słodką idiotkę. Po prostu warto czasami dać się wykazać facetowi. Uwierz, że tylko na tym zyskasz.

Zgrywasz niedostępną

Niektóre kobiety mylą “aurę tajemniczości” z “murem nie do zdobycia”. Współcześni mężczyźni nie będą do usr*nej śmierci o ciebie zabiegać i analizować, czy aby na pewno za słowami “nie jestem zainteresowana związkiem” nie kryje się obietnica wielkiej miłości. Jeśli na każdym kroku podkreślasz, że faceci i miłość cię nie interesują, to nie dziw się, że nie ustawia się do ciebie kolejka absztyfikantów.

Stronisz od ludzi

Chwila samotności jest potrzebna każdemu z nas i nie ma w tym absolutnie nic złego. Jednak osoba, która nie ma żadnych znajomych, nigdzie nie wychodzi i unika miejsc publicznych, może wydawać się nieco dziwna. Natychmiast pojawia się pytanie – czy jest obok niej miejsce dla kogoś jeszcze? Co z nią nie tak?

Przesadzasz ze złośliwościami

Ironia i sarkazm są domeną ludzi wyjątkowo inteligentnych. Problem w tym, że często bywają odbierane jako zwykła złośliwość. Jeśli twoje poczucie humoru opiera się głównie na uszczypliwościach, wymierzanych w stronę innych osób, powinnaś jak najszybciej zmienić strategię. Niektórzy mężczyźni mogą czuć się urażeni lub wyśmiani. Szczególnie, gdy pozwalasz sobie na takie komentarze w towarzystwie innych osób. Może na początek spróbuj żartować z samej siebie? Ta umiejętność akurat zawsze jest w cenie.

Nie uznajesz kompromisu

Zawsze musisz stawiać na swoim i nie liczysz się z cudzym zdaniem? Ba! Nawet nie zamierzasz go słuchać, ponieważ proponowane przez ciebie rozwiązanie jest jedyne i słuszne! Rób tak dalej, a odstraszysz wszystkich, potencjalnych kandydatów. Praca nad własnym, dominującym charakterem jest niezwykle żmudna. Warto jednak podjąć ten trud, jeżeli nie chcesz reszty życia spędzić w samotności lub na toczeniu walki z partnerem. Kobiety, które trzymają swoich mężczyzn pod pantoflem, bardzo często tracą do nich szacunek. Bo niby chcemy mieć ostatnie słowo, ale co to za facet, który nie umie postawić na swoim?

Jesteś rozchwiana emocjonalnie

Bardzo często popadać ze skrajności w skrajność? Jeszcze przed chwilą rozpaliłaś facetowi na głowie ognisko, a teraz podśpiewując pieczesz dla niego ciasto, które uwielbia. Jeśli bardzo łatwo wyprowadzić cię z równowagi, a krzywa twoich emocji przypomina wykres EKG, powinnaś jak najszybciej zacząć nad sobą pracować. Ludzie (nie tylko mężczyźni) podświadomie unikają osób nieobliczalnych, których reakcje często wykraczają poza społecznie przyjęte normy.

Nie masz żadnych tajemnic

Niektóre kobiety za szybko odsłaniają wszystkie karty. Zapewne wychodzą z założenia, że nie warto mieć przed sobą żadnych tajemnic. To prawda, ale tylko wtedy, gdy chodzi o sprawy ważne i kluczowe – dotyczące naszego życia, przeszłości czy planów. Na początku znajomości warto jednak czasem ugryźć się w język. Nic tak nie pociąga mężczyzn, jak subtelne niedopowiedzenie. O tajemniczą kobietą zabiega się zdecydowanie przyjemniej.

Jesteś zaniedbana

Chociaż nie powinno się nikogo oceniać po wyglądzie… rzeczywistość jest okrutna. Mężczyźni są wzrokowcami i szybko potrafią stwierdzić, czy kobieta o siebie dba. Nie chodzi o to, żeby prezentować się jak lalka barbie. Kobieta, która jest zadbana i jednocześnie potrafi podkreślić swoje atuty, znacznie szybciej zwróci na siebie uwagę facetów. Warto więc popracować nie tylko nad sylwetką, ale także nad cerą czy garderobą. To, czy dbamy o siebie, wiele mówi o naszym nastawieniu do życia – czy lubimy samych siebie, czy zdrowie jest dla nas ważne. Osoby, które nie akceptują swojego wyglądu,  roztaczają wokół siebie nieprzyjazną aurę, która zniechęca innych do interakcji.


 

Źródło: kobieta.onet.pl


Zobacz także

Dlaczego mądrzy ludzie często nie potrafią być szczęśliwi

6 rodzajów wampirów energetycznych. To nie tylko zbyt pewni siebie egoiści

7 zasad miłości własnej, która nie rani innych