Psychologia Związek

„Natychmiast rzucić” – powiedziała jej wróżka. No to rzuciła. Znajomi załamują ręce, większej głupoty nie widzieli

Listy do redakcji
Listy do redakcji
14 marca 2018
Następny

No co z tego, że dobrze mu z oczu patrzyło, co z tego, że naprawdę kochał. Co z tego, że dość długo się znali, że zdążyli nawet zaplanować swoją przyszłość. Że jej rodzice mówili do niej „córciu”, a jego siostra zwierzała jej się ze swoich sekretów. Ona wiedziała lepiej. Wróżka kazała jej rzucić faceta, bo „nic z tego nie będzie”, to rzuciła. I teraz czeka na tego bruneta, który ma się pojawić na wiosnę. To właśnie będzie miłość na całe życie. On, nie tamten. Tak powiedziała wróżka.

Asia jest bardzo ładna, świetnie wykształcona, ma dobrą pracę i jest samodzielna. Szał na wróżki był dość sporym szokiem dla jej znajomych, oczywiście tych, którzy zostali wtajemniczeni. Nigdy wcześniej nie interesowała się ezoteryką, sporadycznie czytała horoskopy na nowy rok. Aż tu nagle jakieś szaleństwo. Jedna wizyta, druga, trzecia. Potem już regularnie, raz w tygodniu. I w końcu decyzja. Rozstaje się Pawłem, bo on się nie nadaje. Nagle się nie nadaje? Po pięciu latach nadawania się nagle przestał się nadawać? Zdradził? Uderzył ją? Okazał się niezrównoważony psychicznie? Nie, Paweł to usposobienie harmonii i spokoju. Lojalny partner, świetny kumpel. Ale koniec i już. Pora na nowy etap w życiu.

Przyjaciółka pokręciła Aśce kółko na głowie. Całym sercem była z Pawłem. Nie chodzi o samą decyzję, Aśka miała do niej prawo. Ale nic nie wskazywało na to, że to się tak skończy, a Asia nie potrafiła nawet tej decyzji uzasadnić. A przecież choć tyle była mu winna. Przyjaciółka uważa, że Asia dosłownie złamała Pawłowi serce i zniszczyła życie. I niech chłopak się z tego uczucia szybko otrząśnie, bo Asi fascynacja tarotem i podatność na manipulację raczej na razie nie przejdzie. To się pogłębia, niebezpiecznie. Jak jakieś uzależnienie.

Najpierw płatne linie „0 -700”, przez które konsultowała jego „niepokojące” zachowania. Jakie? Nie chciał z nią rozmawiać o kłopotach w pracy, kiedy zauważyła, że jest milczący i nieco przygnębiony („widzę obok niego energię jakiejś młodej kobiety”), nie poszedł z nią na jakieś spotkanie do znajomych, bo musiał popracować w domu („kochający mężczyzna zna priorytety”).

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

11 rzeczy, których lepiej nie robić na pusty żołądek

Redakcja
Redakcja
14 marca 2018
Fot. iStock / AleksandarNakic
Następny

Wstajesz rano i od razu zaczynasz działać jak z automatu, z na wpół otwartymi oczami? Z jednej strony to dobrze, bo nie marnujesz swojego cennego czasu, którego akurat z rana mało kto ma. Z drugiej strony możesz się niemile zdziwić, że to, co robisz, z niewiadomych przyczyn wcale nie wyszło ci na zdrowie.

Szczególnie, gdy masz w zwyczaju omijać tak ważny posiłek, jak śniadanie. W ciągu dnia też pewnie zdarza ci się zgrzeszyć i robić pewne rzeczy na pusty żołądek, choć nie powinnaś. Jesteś ciekawa, co szkodzi najbardziej?

11 rzeczy, których lepiej nie robić na pusty żołądek

1. Sięganie po pewne leki

Mało kto czyta ulotki leków, nie ma cos się oszukiwać. A tam można znaleźć bardzo ważne informacje, m.in takie, że pewnych specyfików nie wolno przyjmować na pusty żołądek. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Przyjmowanie ich na pusty żołądek może zmniejszyć ich skuteczność oraz zwiększać ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego. Większość lekarstw najlepiej przyjmować 1-2 godziny przed lub po posiłku. Są też leki, które zaleca się przyjmować na czczo, dlatego zawsze należy czytać ulotki lub zapytać farmaceuty.

2. Wyczerpujący trening

Trening na pusty żołądek? To zły pomysł, bo organizm potrzebuje przecież energii, by wykorzystać ją do ruchu. To sprawi, że mniejsza będzie wydajność organizmu na czczo, niż po lekkim śniadaniu. Poza tym jest szansa, że gdy przesadzić, najzwyczajniej zrobi ci się słabo. Obżarstwo przed treningiem też zdrowe nie jest, dlatego wypracuj dla siebie złoty środek.

3. Wypijanie gazowanych napojów

Picie słodkich, gazowanych napojów na pusty żołądek może być przepustką do złego samopoczucia. Kwasy węglowe z takich napojów  mieszają się z kwasami żołądkowymi,stwarzając niesprzyjającą mu sytuację. To powoduje problemy takie jak nudności i wzdęcia, może prowadzić do bolesnych skurczów żołądka.

4. Jedzenie słodkich bułek i owoców

Owocowy posiłek to smaczna i zdrowa alternatywa np. dla przekąsek w ciągu dnia. Jednak wrzucanie słodkich owoców do pustego żołądka mogą być ciężkostrawne i fermentować w układzie pokarmowym, stając się przyczyną złego samopoczucia. Podobnie kochane przez większość słodkie bułeczki do kawy. Podnoszą one szybko poziom glukozy we krwi i powodują wzmożone wydzielanie insuliny. To obciąża trzustkę, a regularnie praktykowane może zwiększać ryzyko wystąpienia cukrzycy.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

Rozwiązanie akcji #ListdoNiego

Redakcja
Redakcja
14 marca 2018
Akcja #ListdoNiego
Fot. iStock / GeorgeRudy

Przyjęło się mówić, że „same słowa to za mało”, że to czyny mogą być dowodem miłości. I z jednej strony trudno się z tym nie zgodzić, ale z drugiej… zdecydowanie nie! Przecież sami powtarzamy, jak wielką moc mają właśnie słowa! Ba! wiemy, że mogą ranić, niszczyć i zabijać, ale i budować, koić, dawać nadzieję. A słowa w miłości, są równie ważne, co czyny i emocje.

Bywa, że pewnych słów boimy się wypowiedzieć, innych się wstydzimy. Są też takie, których nie zdążyliśmy, a bardzo byśmy chcieli i te uwięzły nam gdzieś w gardle, w emocjach. Miłość ma wiele barw – bywa podszyta wdzięcznością, wzruszeniem, ale też złością, wiemy o tym doskonale. Stawia nam wymagania, czasami niesłusznie także oczekiwania.

O tym wszystkim pisałyśmy wam zaczynając akcję #ListDoNiego. Dzisiaj chciałyśmy wam bardzo podziękować za wszystkie listy, które do nas wysłałyście w ramach tej akcji. Wzruszyłyśmy się nie raz, czytałyśmy wasze historie chwilami z zapartym tchem. Mamy nadzieję, że uwolnione słowa przyniosły wam ukojenie i pozwoliły poskładać myśli.

A teraz – czas na nagrody. Nie było nam łatwo…

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Laureaci:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA* otrzymują:

Paulina Janik 

Joanna Strzałka

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

 

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.*,** otrzymuje

Ania Stawowa

 

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.* ** otrzymuje

Dominika Maliszewska

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, ** otrzymuje

Beata Adamska 

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

  1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)

  2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

otrzymują:

Agata Kubacka

Ania Bałuta

Twoja K.

Serdecznie gratulujemy

 

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Zobacz także

Cztery słowa, które potrafią zrujnować każdy związek

„Nie rozumiem. Gdzie się gubi taką miłość?”. A czy to w ogóle była miłość?

Czy on mnie kocha? Są sytuacje, kiedy wiadomo, że nie kocha! Dlaczego tak uwielbiamy się łudzić?

My o niebie, oni o chlebie – o czym marzą w miłości kobiety, czego chcą mężczyźni