Go to content

Myśli, które przywrócą ci spokój i supermoc

Fot. iStock/Jasmina007

Słowa mają moc. Dlatego powtarzamy mantry, dlatego rozmawiamy o tym, co jest dla nas trudne i o tym, co nas uszczęśliwia. Dlatego mówimy do siebie w myślach, żeby się uspokoić, zmotywować, przekonać, że podjęte decyzje są dobre. Warto mówić sobie to, co przywróci nam emocjonalną równowagę i doda energii.

1. Spokój rozpoczyna się w momencie, gdy weźmiesz głęboki oddech i nie pozwalasz innej osobie lub wydarzeniu kontrolować swoich myśli. Nie jesteś tym, co ci się stało. Jesteś tym, kim decydujesz się stać w tej chwili. Odpuść i zacznij od nowa.

2. Szczęście to zaprzestanie myślenia, że twoje życie powinno być „jakieś” i docenieniu tego, co masz. Jesteś „wystarczający”. Masz wystarczająco. Robisz wystarczająco dużo. Wdech, wydech … odpuść, a teraz – żyj.

3. Bądź tutaj. Właśnie tutaj. 

4. Spokój nie oznacza przebywania w miejscu, w którym nie ma chaosu, kłopotów ani trudności. Spokój oznacza bycie pośród tych wszystkich rzeczy i umiejętność mentalnej, emocjonalnej i fizycznej koncentracji.

5. Umiejętnie zarządzaj swoją energią. Jeśli możesz naprawić problem, napraw go. Jeśli nie możesz – zaakceptuj.

6. Kiedy zatracasz się w swoim cierpieniu, łatwo ci pomylić swoje zmartwienia z rzeczywistością. Czasem to tylko myśli.

7. Pamiętaj, sam decydujesz, co jest ważne, a co nie.

8. Najczęściej problem nie jest sam problemem – problemem jest nadmierne analizowanie.

9. Z wiekiem zaczynamy rozumieć, ile czasu zmarnowaliśmy na martwienie się problemami, które nie mają znaczenia.

10. To, na czym się nadmiernie koncentrujesz, urasta w twoich oczach do rangi poważnego problemu.

11. Pozytywne podejście to wybór. Bycie pozytywnym nie oznacza ignorowania negatywnego, oznacza przezwyciężanie negatywnych myśli.  

12. Życie jest zbyt krótkie, by kłócić się i walczyć. Skup się uważnie na tym, co naprawdę ważne w twoim związku.

13. Jeśli nie lubisz czyichś zachowań, trzymaj się od niego dala, ale nie krzywdź. Brak szacunku jest oznaką słabości. 

14. Ludzie są dużo milsi, kiedy są szczęśliwsi, co mówi dużo o ludziach, którzy nie są dla ciebie mili. Życz im ich dobrze.

15. Nie obniżaj swoich standardów, ale pamiętaj, że brak nadmiernych oczekiwań wobec innych jest najlepszym sposobem na uniknięcia rozczarowania.

16. Nie zawsze będziesz priorytetem dla innych i dlatego musisz być dla siebie samego priorytetem. Naucz się szanować siebie, dbać o siebie i stać się własnym systemem wsparcia. Twoje potrzeby są ważne. Zacznij je spełniać. Nie czekaj, aż inni Cię wybiorą. Wybierz siebie, już dziś!

17. Dajcie sobie możliwość wysłuchania własnego głosu – własnej duszy. Zbyt wielu ludzi słucha jedynie zgiełku świata i gubi się w tłumie.

18. Po prostu oddychaj, bądź i skup się na tym jak to jest być Tobą. Nikt cię teraz nie osądza, jesteś tutaj mile widziany. Należysz tutaj.

19. To, co robimy w życiu, ostatecznie wynika z tego, kim wierzymy, że jesteśmy.

20. Nie porównuj swoich osiągnięć z osiągnięciami innych. Wszyscy potrzebujemy działać w swoim, indywidualnym czasie.

21. Nie musisz dzielić się wszystkim w mediach społecznościowych. Niech twoje czyny mówią same za siebie.

22. Za dziesięć lat nie będzie miało znaczenia, jakie buty nosisz dziś, jak wyglądały twoje włosy, ani jakie marki ubrań nosisz. Ważne będzie, jak żyłeś, jak kochałeś i czego nauczyłeś się po drodze.

23. Czasami jesteśmy tak pochłonięci próbami osiągnięcia czegoś „wielkiego”, że nie zauważamy wszystkich drobiazgów, które nadają życiu jej całą magię. 

24. Żyj codziennie z dnia na dzień i bądź wdzięczny za małe rzeczy. Kiedy przestajesz martwić się o to, czego nie możesz kontrolować, masz więcej czasu na zmianę rzeczy, które możesz kontrolować.

25. Nie jest za późno. Jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być. 

26. Pomyśl o setkach małych kroków, pomyłek, szans i zbiegów okoliczności, które cię tu sprowadziły. W pewnym sensie jest to największy cud na świecie, prawda?

27. Przebacz sobie złe decyzje, które podjąłeś i wybory, które ranią innych i ciebie. 

28. Życie zmienia się z każdą sekundą, tak samo jak ty. Każda chwila daje nam nowy początek i nowe zakończenie. Dosłownie dostajesz drugą szansę w każdej sekundzie.

29. Nic nie jest wieczne. Kiedy to zrozumiesz, będziesz mógł zrobić prawie wszystko, czego pragniesz, ponieważ nie spróbujesz już niczego zatrzymać na siłę

30. To zabawne, jak będąc z kimś myślałeś, że nie mógłbyś już żyć bez tej osoby, a potem przyszło rozstanie i zakochałeś się kolejny raz. Nie bój się.

31. Otwórz oczy, otwórz serce. Nadchodzą dobre dni.


Na podstawie: marcandangel.com