Go to content

Możesz zaufać facetowi, który ma te pięć cech

Przyjaźń czy kochanie? Co on naprawdę do ciebie czuje
Fot. Pixabay / unsplash / CC0 Public Domain

W miłości nie ma gwarancji. Spotykając kogoś i wchodząc w niż w bliższa relację nie możesz być w 100 % pewna, że ta osoba jest z tobą szczera, że pokazuje ci swoje prawdziwe oblicze. Tak właściwie, na początku związku, wszyscy „gramy” kogoś innego.

Są jednak pewne przesłanki, które pomogą ci zdecydować, czy dany mężczyzna jest godny twojego zaufania. Jeśli ma pięć poniższych cech, podejmij ryzyko. Jest bardzo prawdopodobne, że on jest tego wart.

1. Empatia 

Kiedy ktoś jest autentycznie zainteresowany uczuciami innych ludzi, z reguły jego własne działania są bardziej przemyślane i rozważne. Empatyczni mężczyźni są świadomi wpływu jaki mają na swoje partnerki, wiedzą, że w miłości łatwo wyrządzić krzywdę nie dbając o uczucia innych ludzi.

2. Komunikatywność

Nie ma wątpliwości, że bliskie relacje mogą wywołać w ludziach szereg emocji, a jeśli nie potrafisz ich wyrazić w sposób konstruktywny, twój partner nie będzie wiedział, co z nimi zrobić. Ktoś, kto potrafi wyrazić swoje potrzeby w związku, może w jasny sposób pomóc ci zrozumieć, jak wyobraża sobie wasz związek i jego przyszłość.

3. Cierpliwość

Nikt nie jest perfekcyjny. Żaden związek nie jest doskonały. Ale cierpliwy facet zostanie zawsze blisko, by razem z tobą pracować nad każdym kryzysem, który pojawi się w waszej relacji. Jeśli szuka długotrwałego związku, poświęci czas, by go pielęgnować. Kiedy będzie ciężko stanie przy tobie i da ci pewność, że jesteś bezpieczna.

4. Realizm

Realiści wierzą, że relacje wymagają wysiłku obu stron i że czasami pojawiają się wyzwania. Są gotowi przetrwać ciężkie czasy, wiedzą, że warto dążyć do kompromisów.

5.  Samoświadomość

Ludzie, którzy są samoświadomi, wiedzą, co powinni wnieść do związku. Jeśli pojawi się konflikt, najprawdopodobniej zastanowią się nad własnymi błędami. Jeśli pojawi się kłótnia lub poważniejszy problem, zastanowią się, co mogą zrobić, aby go rozwiązać. Nie zrzucą winy na partnerkę.


Na podstawie: www.yourtango.com