Go to content

Jak się emocjonalnie odłączyć od kogoś, kto cię nie kocha

Fot. istock/kieferpix

Miłość bez wzajemności może być doświadczeniem, które przydarza nam się więcej niż raz w tym życiu. Ale inaczej cierpisz, gdy kochasz kogoś, kto od początku nie daje ci nadziei na uczucie, a inaczej, gdy twój partner nagle oznajmia ci, że się „odkochał”.

Samotność w miłości jest niezwykle przytłaczająca. Możesz czuć się tak, jakbyś był sam ze wszystkimi swoimi uczuciami i emocjami. Może czuć się tak, jakbyś musiał się bronić. Możesz czuć się zupełnie opuszczony przez jedyną osobę, która była dla ciebie jakimś stałym punktem w życiu.

Może czuć się zupełnie beznadziejnie. Ale powinieneś wiedzieć, że zawsze jest nadzieja – dla ciebie. Zawsze jest coś, co możesz zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w tej sytuacji. Musisz tylko uświadomić sobie wiele opcji, które wciąż pozostają w twoim zasięgu.  Musisz tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

1. Daj sobie trochę czasu na wyleczenie

Być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu, zanim znów poczujesz, że jest „w porządku”. Emocjonalne odłączanie się od osoby, którą kiedyś kochałeś, wcale nie jest łatwym zadaniem. To nie stanie się samo. Nie możesz zmusić się do uzdrowienia. Pamiętaj, że wyleczenie się z miłości wymaga czasu i musisz być cierpliwy wobec siebie.

2. Nie bój się, że jest za wcześnie

Możesz myśleć, że musisz poczekać, aż znowu będziesz czuć się „w porządku”. Jasne, że po nieudanej miłości należy odbyć pewną żałobę. Ale każdy z nas przeżywa ją w bardzo indywidualny sposób. Nie zmuszaj się do smutku, kiedy czujesz, że znów jesteś radosny.

3. Pomyśl o wielu momentach twojego związku, które poszły nie tak

Przestań się zastanawiać nad tym, co straciłeś. Pamiętaj, że jest powód, dla którego twój związek dobiegł końca. Coś, co było dalekie od doskonałości. I musisz skupić się na niedoskonałych częściach, jeśli naprawdę chcesz się emocjonalnie uwolnić.

4. Skoncentruj się na własnym rozwoju osobistym

Jednym z najskuteczniejszych sposobów uzdrowienia z miłości jest bycie odrobinę „samolubnym”. Przestań myśleć o swoim byłym/o swojej byłej. Przestań na chwilę myśleć o innych ludziach. Skoncentruj się na własnym życiu i poświęć swój czas i energię, aby stać się lepszym człowiekiem. Świadomie staraj się być jak najlepszy Przez cały czas praktykuj miłość własną.

5. Postaraj się zamknąć na zawsze rozdział poprzedniego związku

Upewnij się, że widzisz swoją przeszłą relację jako rozdział, który został zamknięty. Odejdź dalej. Nie zapomnij całkowicie. Zaakceptuj to, co wydarzyło się w przeszłości – ale patrz w przyszłość.

Leczenie z nieudanej miłości to jest proces, a nie coś, co możesz zrobić z dnia na dzień. Zawsze patrz na swoje własne uczucia i zastanawiaj się nad własnym życiem. Musisz dokonać ponownej oceny wyborów, których dokonujesz, a także swojego działania. Niczego nie przyspieszaj, ale też nie opóźniaj. Uwierz w siebie.


Na podstawie: relrules.com