Lifestyle

Gdybyś dostała od losu drugie życie, co zrobiłabyś inaczej?

Karolina Krause
Karolina Krause
12 grudnia 2016
Gdybyś dostała od losu drugie życie, co zrobiłabyś inaczej?
Fot. iStock/mammuth
 

Czy jesteś najlepszym rodzicem jakim mogłabyś być? Co znajduje się na twojej życiowej „liście rzeczy do zrobienia”, a z czym jednocześnie zwlekasz, bo wydaje ci się, że będziesz tu na zawsze? Jak zmieniłabyś swój związek i negatywną energię, która w nim tkwi, gdyby los dał ci w prezencie jeszcze jedno życie?

Wokół tych kilku pytań krążyły myśli Rica Eliasa. Kiedy siedział na miejscu 1D, samolotu osobowego US Airways Airbus A320, który w tym właśnie momencie z zawrotną prędkością zbliżał się do ziemi, by za chwilę rozlecieć się na tysiące małych kawałeczków z wszystkimi 155 osobami znajdującymi się wówczas na pokładzie…

Miejsce 1D miało tę szczególną zaletę, że znajdowało się tuż naprzeciwko kokpitu. Gdy więc na wysokości około 1 km, wszyscy usłyszeli potężny wybuch, Ric był pierwszą osobą, która miała możliwość porozmawiania z obsługą samolotu. Choć w tym wypadku było to tylko jedno, krótkie, wymowne spojrzenie. Stewardessa siedząca najbliżej uspokajała go mówiąc, że „to żaden problem. Prawdopodobnie złapaliśmy jakiegoś ptaka.” W tym momencie silniki samolotu zaczęły wydawać z siebie dziwne odgłosy: klak, klak, KLAK!!! A w kabinie pasażerskiej pojawił się dym. Dopiero jakiś czas później ustalono, że nie był to wcale„jakiś ptak”, a cały klucz dzikich gęsi.

Dwie minuty później, w jednym momencie, wydarzyły się trzy ważne rzeczy. Pilot ustawił samolot wzdłuż rzeki Hudson, by ominąć budynki mieszkalne i zminimalizować straty w ludziach… Kapitan wyłączył silniki. A w samolocie zapadła nagle przerażająca cisza. Wtedy z głośników wydobyły się cztery, najbardziej pozbawione emocji słowa, jakie Ric kiedykolwiek usłyszał: „Przygotujcie się na uderzenie”.

Już nie musiał patrzeć na stewardessy. W ich oczach było jedynie przerażenie. Wiedział, co się za chwilę stanie. Wiedział, że za chwilę umrze.

Tego dnia Rick uświadomił sobie trzy rzeczy:

Wszystko zmienia się w sekundę

Każdy z nas ma listę rzeczy, które chce zrobić w swoim życiu, a które ciągle odkłada na później. Tylko niestety często zapominamy, że owe „później” może nigdy nie nadejść. W tamtym krótkim momencie zawieszenia między życiem a śmiercią, nasz bohater pomyślał o wszystkich ludziach, z którymi zawsze chciał się spotkać, ale nie starczało mu na to czasu. O każdej przeszkodzie, którą miał zamiar pokonać. O całej masie rzeczy, których zawsze chciał doświadczyć, ale nigdy tego nie zrobił.

Te wszystkie myśli doprowadziły go do wniosku, który można ująć jednym stwierdzeniem: „Od dzisiaj kolekcjonuję tylko słabe wino. Bo, kiedy wino jest wystarczająco dojrzałe, a obok mnie znajduje się osoba, z którą chciałbym się napić, nie czekam, tylko je otwieram.” Elias nie odkłada już niczego na później. I to postanowienie całkowicie odmieniło jego życie.

Umieranie wcale nie jest takie straszne

Jest tylko bardzo, bardzo smutne… Na ten moment przygotowujemy się w zasadzie przez całe nasze życie. Będąc jeszcze dziećmi dowiadujemy się, że prędzej czy później przyjdzie pora i na nas. Uczymy się tego żegnając naszych dziadków, patrząc, jak starzeją się nasi rodzice i obserwując kolejno pojawiające się zmarszczki na naszej twarzy. Odrzucamy od siebie te myśli, staramy się im zaprzeczyć, próbujemy z nimi walczyć, aż w końcu zaczynamy je akceptować.

Rick nie bał się umrzeć, ale też wcale tego nie chciał. Kochał swoje życie. Było to całkiem dobrze życie, mimo wszystkich jego wad i niedoskonałości. Nagle poczuł do siebie wielki żal. Żałował tego całego czasu, który zmarnował na błahych sprawach, z ludźmi, na których mu zależało. Pomyślał o relacji ze swoją żoną. O tych wszystkich niepotrzebnych kłótniach… Jaki to teraz miało sens?

Stając oko w oko ze śmiercią zdajesz sobie sprawę z tego, co jest dla ciebie najważniejsze

Będąc już o kilka sekund od śmierci, widząc zbliżającą się wodę, w głowie Rica pojawiło się tylko jedno życzenie – aby ujrzeć jak dorastają jego dzieci.

I w tamtym momencie zdarzył się cud. Ric przeżył. Kapitan Chesley B. „Sully” Sullenberger wylądował na wodzie, a dzisiaj to lądowanie znane jest jako „cud nad rzeką Hudson”. Kilka lat później Elias opowiedział swoją historię na konferencji TED, która codziennie inspiruje setki ludzi na całym świecie.

Ric opowiada w niej o tym, że tamtego dnia dostał od życia dwa dary – nie zginął i zaczął żyć inaczej. Miesiąc po lądowaniu był na przedstawieniu swojej córki. Przedstawienie było takie, jakie robią sześciolatki (same dobrze wiemy, że „Dziadek do orzechów” to, to nie jest). Mimo tego Elias płakał jak małe dziecko. Bo w tamtej chwili zrozumiał, że jedyną rzeczą, która liczy się w jego życiu, jest rola dobrego ojca. Ponad wszystkimi innymi, jego jedynym celem, jest bycie dobrym ojcem. Stało się to dla niego sensem jego istnienia. Postanowił wyeliminować całą negatywną energię ze swojego życia. Przez dwa lata nie pokłócił się z żoną ani razu. Jak mówi –„już nie chcę zawsze mieć racji, chcę po prostu być szczęśliwym”.


Źródło: ted.com


Lifestyle

Matka Polka Zmęczona, czyli podaruj sobie odrobinę odpoczynku. Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 grudnia 2016
Fot. iStock / svetikd
 

Co najczęściej słyszymy, gdy pytamy kobiety, co by sobie podarowały w prezencie? Otóż najczęstsza odpowiedź to: czas dla siebie. Czy to pięć minut, czy wydłużona o godzinę doba, dzień lub weekend w spa.

Brakuje nam nieustannie tego czasu dla siebie. Biegamy między kuchnia a łazienką, miedzy pracą a zajęciami dzieci, w końcy między sypialnią, a wszystkim innym czego w danym dniu nie zdążyłyśmy ogarnąć. A wiecie, co by nam wystarczyło? Odrobina więcej dobrego snu. Zamiast siedzieć i bezmyślnie patrzeć się w telewizor, czy próbować sobie udowodnić, że dziś jest właśnie ten dzień, kiedy przeczytasz kolejną książkę, może lepiej po prostu położyć się spać? Wyciągnąć wygodnie w swoim łóżku. Posłuchać własnego oddechu, uspokoić myśli. Położyć sie chociażby 15 minut wcześniej niż zazwyczaj.

Sen ma niezwykłe znaczenie dla naszego zdrowia, a my tak często go nie doceniamy, traktujemy jak przymus, denerwujemy się, gdy nie mamy dość siły i w końcu zmęczenie prowadzi nas do łóżka. Jest pięć ważnych punktów, o które warto zadbać.

 1. Potraktuj sen priorytetowo, ustal o której godzinie chodzisz spać i trzymaj się tego planu nawet w weekendy.
 2. Zrelaksuj się przed snem. Rób rzeczy, które cię odprężają i które wejdą ci w nawyk przed zaśnięciem.
 3. Ćwicz codziennie chociaż 15 minut. Twoja aktywność fizyczna wpływa na poprawę jakości snu.
 4. Przyj się miejscu, w którym śpisz. Czy panuje w nim odpowiednia tempretura, czy jest w odpowiedni sposób oświetlone i odizolowane od hałasu.
 5. Sprawdź w końcu swój materac, poduszki i pościel. Czy na pewno są to materiały dla ciebie odpowiednie, czy zapewniają ci komfort snu? Jeśli zastanawiasz się jednak nad zmianą pościeli sprawdź poduszki i kołdry z linii Blommenslyst.

Nie musimy od razu wyjeżdżać daleko na wakacje, by odpocząć, czasami warto zadbać o te codziennie rytuały, które pozwolą nam poczuć się lepiej.


🎄”A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI 🎄

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 40 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo polmed

3 x pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet (o wartości 150 zł każdy).

W związku z okresem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, POLMED S.A. przygotował specjalną ofertę świąteczną, dostosowaną do wieku pacjenta. W zakres pakietu wchodzą konsultacje lekarskie, badania diagnostyczne, badania laboratoryjne.

Świąteczny Pakiet badań to wspaniały pomysł na prezent świąteczny dla rodziny. Dbajmy o zdrowie nasze i naszych bliskich. POLMED oferuje możliwość dostarczenia Karty upominkowej z wybranym wariantem pakietu medycznego na wybrany przez Ciebie adres na terenie całego kraju. W celu skorzystania z usługi należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Karta upominkowa  jest ważna 6 miesięcy od daty zakupu.

Co wchodzi w skład pakietu badań?

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Badania Laboratoryjne:
morfologia
OB
badanie ogólne moczu
glukoza
lipidogram
próby wątrobowe – ALT i GGTP
żelazo
TSH
elektrolity – sód i potas
kreatynina
kwas moczowy
CRP

Badania diagnostyczne:
EKG spoczynkowe
pomiar ciśnienia

Konsultacja lekarska – omówienie wyników

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Lifestyle

Mercure Fashion Night by Dorota Goldpoit

Redakcja
Redakcja
12 grudnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Sezon spotkań świątecznych w pełni.  Na bardzo oryginalne rozwiązanie zdecydowała się sieć  AccorHotels, zapraszając swoje  Klientki  i gwiazdy na eleganckie spotkanie z modą do warszawskiego hotelu  Mercure Warszawa Grand. W czwartkowy wieczór  bardzo liczne grono gości miało okazję po raz kolejny podziwiać kolekcję polskiej projektantki Doroty Goldpoint,  którą zaproszono do nietypowego pokazu, połączonego z wykładem must have.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jest to pierwsze z zaplanowanej serii  wydarzeń modowych w sieci hoteli Mercure w Polsce, które planowane są na 2017.

Oryginalną modową prezentację  Mercure Fashion Night by Dorota Goldpoint podziwiało też liczne grono gwiazd, m.in. Monika Zamachowska, Olga Kalicka, Sandra Staniszewska, Marta Kielczyk, Izabela Zwierzyńska, Anna Matysiak, Monika Goździalska, Dorota Czaja. Wydarzenie choreograficznie przygotował Jarosław Szado, a gospodynią wieczoru była Joanna Racewicz.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Niewątpliwie oryginalny koncept dla marki Mercure zyskał uznanie uczestników wydarzenia, którzy podczas wieczoru w Mercure Warszawa Grand znaleźli połączenie profesjonalizmu, mody i komfortu, jaki od lat zapewnia swoim gościom sieć hoteli w całej Polsce i na świecie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zobacz galerię zdjęć:

2T8A3241 2T8A3227 2T8A3225 2T8A3219 2T8A3213 2T8A3206 2T8A3203 2T8A3185 2T8A3177 2T8A3173 2T8A3172 2T8A3171 2T8A3170 2T8A3162 2T8A3151 2T8A3146 2T8A3144 2T8A3138 2T8A3135 2T8A3130 2T8A3121 2T8A3115 2T8A3113 2T8A3106 2T8A3102 2T8A3099 2T8A3093 2T8A3087 2T8A3082 2T8A3080 2T8A3076 2T8A3073 2T8A3068 2T8A3061 2T8A3051 2T8A3050 2T8A3040 2T8A3036 2T8A3034 2T8A3033 2T8A3030 2T8A3025 2T8A3022 2T8A3018 2T8A3014 2T8A3008 2T8A3003 2T8A3001 2T8A3000 2T8A2996 2T8A2995 2T8A2992 2T8A2984 2T8A2976 2T8A2972 2T8A2960 2T8A2782 2T8A2708 2T8A2704 2T8A2702 2T8A2700 2T8A2698 2T8A2696 Mercure Fashion Night 2T8A3243 2T8A2657


 

Fot. Materiały prasowe

Artykuł powstał we współpracy z Mercure Warszawa Grand.


Zobacz także

„Mam nadzieję, ze kochasz mnie tak samo jak ja Ciebie!”. Akcja „List do dziecka”

Karuzela, piekarnia, skorupa. Czyli nasz osobisty folklor

O matkach, które „psują związki” swoim synom