Go to content

Dlaczego w kółko mierzysz się z tym samym problemem? 5 powodów

fot. Husam Cakaloglu/iStock

Masz czasem wrażenie, że wciąż przerabiasz ten sam temat? Kiedy jakieś nieszczęście do nas wraca, możemy mieć nawet poczucie jakiegoś fatum. Na szczęście możesz odwrócić tę energię. Najpierw jednak musisz zrozumieć, w jaki sposób niejako przyciągasz te same problemy. Prawo przyciągania, karma, pech – jakkolwiek to nazwiesz, pamiętaj, twój umysł jest od tego silniejszy i pomoże ci wyjść z tego zaklętego kręgu. Zasadniczo energie i myśli, którymi karmimy się najbardziej, są tymi, które dochodzą do głosu w naszym życiu.

1. Jesteś uparta

Czyż nie prościej iść utartą ścieżką, niż szukać nowej drogi? Wielu z nas nie ma chęci, sił, motywacji do zmian i nie walczy z nawykami, nawet tymi najbardziej szkodliwymi. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny stajemy przed tymi samymi dylematami. Żeby coś zmienić, musimy zmienić sposób myślenia i działania.

2. Ciągle narzekasz 

Ciągłe narzekanie nie jest ani zdrowe, ani produktywne. Poświęć więc chwilę, aby się uwolnić od narzekania, a następnie opracuj plan zmiany swojej sytuacji na lepsze.

3. Działasz w oparciu o emocje

Nasze emocje mogą spowodować, że zareagujemy silnie, bez przemyślenia sytuacji. Niestety, kiedy działamy w oparciu o nasze emocje, łatwo jest nam manifestować negatywność, ponieważ nie w pełni rozpoznajemy problem. Spróbuj ochłonąć, zanim zareagujesz w sytuacji, która wymaga działania.

4. Nie komunikujesz się prawidłowo

Usiądź i naprawdę zastanów się, czego chcesz. Następnie wyraźnie to zakomunikuj.

5. Jesteś zbyt negatywna wobec wszystkiego

Nie ma szans na to, żeby działy się pozytywne rzeczy, jeśli do wszystkiego nastawiona jesteś negatywnie. Manifestujemy energię, którą wysyłamy w świat, więc jeśli chcesz, aby wydarzyły się dobre rzeczy, musisz najpierw zmienić swój sposób myślenia.