Psychologia

Dlaczego inni się ciebie boją? Kilka sygnałów, że masz zbyt silną osobowość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
31 marca 2018
Fot. iStock/anyaberkut
 

Masz wrażenie, że inni się ciebie boją? Nie potrafisz znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy? Nie martw się, prawdopodobnie masz po prostu silną, dominującą osobowość, a to z reguły komplikuje nasze relacje z innymi. Trudno cię zrozumieć, a to co niezrozumiałe napawa lękiem lub sprawia, że trzymamy się na dystans.

Niektórzy myślą, że dominujesz. Niektórzy, że jesteś źle  wychowany. Ale żaden z tych osądów nie jest do końca prawdą. Te słowa nie odzwierciedlają właściwie twojej osobowości.

Pewnie, niektórzy ludzie mogą się ciebie bać. Ale dzieje się tak tylko dlatego, że nie rozumieją, w jaki sposób możesz czuć się aż tak komfortowo z samym sobą, że nie potrzebujesz niczyjej akceptacji.

Skąd wiedzieć, że masz silną osobowość, która może sprawiać, że inni czują przed tobą respekt?

1. Nie tolerujesz wymówek

Nie lubisz marudzenia, usprawiedliwiania, uciekania. Wolisz skupić się na tym, co możesz zrobić i jak pokonać dane problemy.

2. Bardzo dbasz o to, kogo wpuszczasz do swojego życia

Jako osoba silna, nie polegasz na innych ludziach, którzy mówiliby ci kim jesteś, jaki jesteś i co powinieneś zrobić. Nawet jeśli jeszcze nie wiesz dokładnie, kim jesteś, wiesz, że nie potrzebujesz chłopaka, dziewczyny, szefa, najlepszego przyjaciela lub członka rodziny, aby się określić.

3. Nie lubisz czczego gadania

Nie chcesz tracić czasu na mówienie o szczegółach, kiedy możesz już ruszyć zmienić świat.

4. Nie tolerujesz nieczułości, idiotyzmu lub niewiedzy

Nienawidzisz, gdy ludzie oceniają rzeczy, sytuacje i osoby, o których nic nie wiedzą.

5. Umiesz słuchać

Ludzie o silnych osobowościach wiedzą, jak słuchać. Można by pomyśleć, że ludzie to docenią. Ale w rzeczywistości nie są do tego przyzwyczajeni.

6. Nie potrzebujesz uwagi

A mimo to, twoja osobowość przyciąga innych do ciebie.

7. Nie okazujesz lęku

Pewnie są rzeczy, których się boisz. Ale różnica między tobą a innymi ludźmi polega na tym, że nie pozwalasz, by strach dyktował ci sposób, w jaki żyjesz.

8. Brak pewności traktujesz jak szansę.

Wiesz, że nie jesteś doskonały, ale jeśli nie próbujesz się uczyć i ewoluować, mimo ryzyka, że ​​się ośmieszysz, to nie czujesz, że żyjesz.


Na podstawie: themindsjournal.com

 


Psychologia

12 kroków do stworzenia trwałego związku

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
31 marca 2018
Fot. iStock / Pekic
Następny

Co sprawia, że niektóre związki trwają i trwają – a ona i on są nadal szczęśliwi i zakochani jak przysłowiowe szczeniaki? Jak przetrwać próbę czasu?

Badania naukowe dotykające miłości są często oderwane od rzeczywistości. Po pierwsze trudno miłość zamknąć w laboratorium, po drugie trudno pewne miłosne perypetie odnaleźć w chętnych do zbadania studentach. Jest jednak jedno cudowne badanie – przeprowadzone na parach z co najmniej 10-letnim stażem. A obserwacje z niego wynikające to 12 rad od kochających długo i szczęśliwie :).

Można łatwo sprawdzić, czy daleko nam do szczęśliwych, miłosnych mistrzów. Co pomaga i jest cechą takiego związku?

Jak przetrwać próbę czasu? 12 kroków do stworzenia trwałego związku


 Czytaj dalej na następnej stronie

Źródło:  Is Long-Term Love More Than A Rare Phenomenon? If So, What Are Its Correlates?

Psychologia

A ty? Czym się w życiu kierujesz – sercem czy rozumem? Fantastyczny filmik

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
31 marca 2018
Fot. Facebook /Walt Disney

Odnoszę wrażenie, że to odwieczny dylemat – serce czy rozum? Mędrca szkiełko i oko czy emocje, intuicja? Usłyszałam kiedyś, że z wiekiem zatracamy zdolność słuchania tego, co nam podpowiada serce. Stajemy się racjonalni, poważni. Wyliczeni w swoich planach i ambicjach. Na dalszy plan odkładamy wiele naszym zdaniem – przyjemnych, ale w tym momencie zbędnych rzeczy, bo jeszcze przyjdzie na nie czas. Czas, który ucieka nam przez palce i pewnych chwil nie da się już cofnąć.

Krótki film Walta Disneya pokazuje, gdzie może zaprowadzić nas rozum, a co podpowiada serce… W świątecznej atmosferze warto go obejrzeć, by zobaczyć, w jakim my miejscu się właśnie znajdujemy. 🙂

 


Zobacz także

Niektórzy ludzie mają w sobie pierwiastek ZŁA. Jak ich rozpoznać?

7 oznak dojrzałości emocjonalnej

7 oznak dojrzałości emocjonalnej

3 sposoby narcyzów, aby cię wykorzystać