Psychologia Związek

Dla nich na wszystko przyjdzie czas, jednak nie wiedzą kiedy. My, głupie czekamy…

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
16 marca 2018
Fot. iStock/Bobex-73
Następny

Mam taką przyjaciółkę. Nazwijmy ją roboczo Mariolą. Mariola niedawno skończyła 39 lat. Mariola nie jest żoną. Nie jest też konkubiną czy partnerką. Mariola jest narzeczoną i podkreśla to za każdym razem. Problem w tym, że jej wiek średnio wpisuje się w klasyczną definicję „narzeczonej” i nie pomaga też staż narzeczeński. Otóż, Mariola narzeczoną jest już od 11 lat. Co ciekawe, wciąż wierzy, że ten bajeczny ślub wciąż jeszcze ją czeka. Kiedyś Mariola chwaliła się swoim pięknym pierścionkiem z brylantem, ale już od jakiegoś czasu go nie nosi. Trochę przytyła i ją cisnął. Śmiała się, że nie będzie go powiększać, bo przecież zamieni go na obrączkę. 

U Marioli w domu często poruszany jest temat ślubu i właściwie to nawet ją podziwiam – cóż za wiara w drugiego człowieka i jego intencje! Narzeczony przez te wszystkie lata stosował różne uniki. A to tłumaczył, że są za młodzi (przypomnę, że Mariola powiedziała „TAK” mając 28 lat), a to pieniędzy za mało, a to ciotka Helenka zmarła, a to może najpierw kupią samochód/mieszkanie/akwarium…). A tam było tylko „Dobrze, Mareczku. Jak uważasz, Mareczku. Masz rację, Mareczku”. Bo przecież się oświadczył. A skoro się oświadczył, to ten cholerny ślub będzie. I tak przez te 11 lat Mariolka snuła plany, jak to będzie wyglądała jej ceremonia. Z przyjemnością chodziła na śluby i wesela swoich koleżanek, by coś podpatrzeć i zainspirować się.

Szczerze mówiąc trochę nie mam serca jej pozbawiać złudzeń. Ale prawda jest taka, że jak facet nie poszedł za ciosem odrazu, to już nic z tego nie będzie. Serio. Są w życiu takie decyzje, które podejmuje się mgnieniu oka. Jeżeli jest zawahanie, wyszukiwanie problemów lub odkładanie decyzji, to nic dobrego z tego nigdy nie wyniknie.

Boję się, że nadejdzie taki dzień, w którym nią potrząsnę i powiem, żeby zapomniała o tym całym, cholernym ślubie, bo nikłe są szanse, że on się odbędzie. Teraz? Gdy są ze sobą z zasiedzenia? Bo łączy ich wspólny kąt, samochód, 4-letnie dziecko (z wpadki, Mariola chciała mieć dzieci po ślubie, ups – nie wyszło)?

Istnieje taki typ facetów, którzy uwielbiają mamić kobiety obietnicami. Po drodze wykonują jakieś ruchy, które mają utwierdzić je w przekonaniu, że będzie po ich myśli. Dzięki temu stają się więc bardziej wiarygodni. Dla Mariolki ważne były oświadczyny. Kiedy zmieniła status z „dziewczyny” na „narzeczoną”, była przez jakiś czas usatysfakcjonowana. Dla jej faceta na wszystko przyjdzie czas, tylko nie wie kiedy. I co, babo, masz się teraz przyczepić? Przecież ci nie powiedział, że nie. Powiedział, że kiedyś/za jakiś czas/jak coś-tam się zadzieje, więc nie rób z niego kretyna.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

Czujesz, że kłamie? Tak zapędzisz go w kozi róg

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
16 marca 2018
Fot. iStock/SasinParaksa
Następny

Niektórzy ludzie kłamią notorycznie. Inaczej nie potrafią żyć. Oszukują i kręcą w różnym celu. Najczęściej nie po to, by uchronić się przed jakimiś konsekwencjami swojego niefrasobliwego zachowania. Kłamią z premedytacją, by manipulować innymi ludźmi i tworzyć sztuczną rzeczywistość. Przebywanie w otoczeniu takich osób jest szalenie toksycznie. Niestety bardzo trudno jest zdemaskować notorycznego kłamcę. Potrafi on tak prowadzić rozmowę, by inni stracili grunt pod nogami. Być może związałaś się z kimś takim i wcześniej nie zorientowałaś się, że potrafi okłamać cię niemalże w każdej sprawie. Wiadomo – na początku znajomości każdy z nas trochę mija się z prawdą, chcąc zrobić jak najlepsze wrażenie na drugiej osobie. To nie są jakieś wielkie oszustwa, po prostu pewne fakty się pomija, zostawia na później. Jeśli jednak twój facet jest notorycznym kłamcą, w miarę rozwoju waszego związku, będzie zachowywał się coraz gorzej. Im lepiej będzie cię znał, tym łatwiej będzie mu cię oszukiwać. A tobie coraz trudniej będzie dojść prawdy. Gdy do tego wszystkiego dojdzie jeszcze miłość i bezgraniczne zaufanie, wyłapanie kłamstwa może graniczyć z cudem.

Często ratuje nas intuicja. Czujemy, że coś jest nie tak. Dostrzegamy pewne, niepokojące sygnały, choć na początku nie potrafimy ich połączyć w całość. Czasem czujemy, że dana historia nie trzyma się kupy i albo machniemy ręką, albo będziemy dopytywać. Jeśli podejrzewasz coś już od dawna, na pewno chciałabyś złapać go na gorącym uczynku i zapędzić w kozi róg. Żeby jednak twój plan się powiódł, musisz dobrze się przygotować. Kłamca będzie wił się jak piskorz, żeby tylko nie dać się schwytać. Jesteś gotowa?

Dobrze oceń sytuację

Zanim zarzucisz mu kłamstwo (lub komukolwiek innemu), musisz naprawdę być głęboko przekonana, że coś jest na rzeczy. Na ogół wystarczy intuicja, ale możesz też bazować na jego zachowaniu. Na pewno jest coś, co go zdradzi. Może zachowywać się inaczej niż zwykle, na przykład uciekać wzrokiem, nerwowo się czymś bawić lub gestykulować.

Zweryfikuj fakty

Bardzo łatwo jest okłamywać kogoś, kto posiada tylko szczątkowe informacje. Staraj się więc zadawać jak najwięcej pytań. Kto? Gdzie? Kiedy? Jak? Z kim? Dlaczego? O której? Co było potem? Nawet jeśli miałabyś dociec prawdy dużo później, już teraz będziesz miała w ręku kilka argumentów, potwierdzających jego oszustwo. Pamiętaj, kłamstwo ma krótkie nogi. Często jednak już na tym etapie udaje się zdemaskować oszusta. To, że ty wiesz, to jedno. Teraz ważne jest to, żeby on się przyznał.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Psychologia Związek

Zadbaj o siebie w weekend. Akcja #MiesiącKobiet

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
16 marca 2018
Fot. iStock/gilaxia

No dobra, wczoraj było poważniej i trochę pewnie trudniej, ale dzisiaj już piątek. Ten dzień zawsze kojarzy mi się z przyjemnościami. Wam też? Koniec zabieganego tygodnia, jutro nie trzeba się rano zrywać, więc dzisiaj można posiedzieć dłużej, obejrzeć fajny film, poczytać książkę, ugotować coś dobrego, na co w tygodniu nie ma czasu.

Lubię bardzo. Ale też często obserwuję, że nie potrafimy weekendu wykorzystać dla siebie. Najczęściej to czas, w którym chcemy wynagrodzić najbliższy wszystko to, na co zabrakło nam sił i chęci przez ostatnie dni. Sprzątamy, zabawiamy gotujemy, pierzemy, myjemy okna, idziemy z dziećmi na spacer. Nieustannie coś dla kogoś. A co robimy tylko dla siebie? Tak, żeby siebie rozpieścić, zrobić sobie przyjemność? Może warto już dzisiaj zaplanować taką rzecz, żeby o niej przez weekend nie zapomnieć. Ja na przykład uwielbiam kosmetyki. Balsamy, kremy, kiedy tylko mam czas, żeby mojemu ciału dać odrobinę uwagi – korzystam, ile się da. Próbuję nowych rzeczy (polecam kosmetyki marki KLAPP, które są do wygania w naszej akcji – naprawdę świetne), nowych zapachów, obserwuję, co służy mojej skórze.

Ale to ja, to mój sposób na weekendowe przyjemności. A wy? Jakie macie plany tylko dla siebie w ten weekend?

Akcja #MiesiącKobiet 

Codziennie będziemy zachęcać was do przyglądania się sobie. Swoim emocjom, radościom, ale też pewnie strachom. Chciałybyśmy, abyście wraz z wiosną budziły się do życia, by móc czerpać z niego jeszcze więcej. By wiedzieć: czego chcę, o czym marzę, co chciałabym zmienić. I nie bać się powiedzieć tego głośno.

To jak? Jesteście chętne? Każdego dnia (do końca marca) umieszczać będziemy codziennie jeden wpis – wyzwanie, które sprawi, że skupicie się na sobie, choćby na chwilę. Ale przecież wszystko zaczyna się od małych kroków i krótkich chwil. Bądźcie z nami, wpisujcie swoje komentarze. Jak zawsze mamy dla was fantastyczne nagrody.

Zadanie na dziś: zaplanuj dla siebie przyjemność na weekend. Tylko dla siebie. 😉

Nagrody:

5 x zestaw kosmetyków KOBO, w skład zestawu wchodzą:

KOBO PROFESSIONAL PRIMER APRICOT (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL CUSHION FOUNDATION  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 01 GOLDEN SAND HIGHLIGHTER PALETTE  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL 3 MY FAVORITE COLORS 9X EYESHADOW PALETTE (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL BRILLANT LIPSTICK  (1 szt.)

KOBO PROFESSIONAL MATTE TINT  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x bon o wartości 300 zł na zakupy w vippidesign.com oraz designerski kubek, notes i kostka biurowa

vippi

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

4 x zestaw kosmetyków profesjonalnych Kiwicha Face Care Set 

Kiwicha Face Care Set mit Day Cream 50ml & Line Smoother Serum 30ml KIWICHA


Kiwicha Face Care Set 

Day Cream – przyjemny i łatwy do nałożenia krem rekonstruuje bariery ochronne skóry odwodnionej, suchej i dojrzałej. Redukuje wysuszenie, zmarszczki, utratę elastyczności i konturu. Nadaje skórze świeżości, gładkości oraz poprawia jej wygląd i gęstość. Łatwo się wchłania, zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami środowiska, sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna, a dzięki efektowi anti-aging nadaje jej młody wygląd. Idealny jako baza pod makijaż.

Line Smoother Serum – bogate i intensywne serum, przeznaczone dla skóry wymagającej odżywienia, odwodnionej i dojrzałej. Wygładza zmarszczki i poprawia rysy twarzy. Chroni przed działaniem wolnych rodników, stymuluje wzrost komórek, regeneruje DNA, spowalnia proces starzenia się skóry oraz chroni kolagen przed degradacją.

1 x  depilacja laserowa 1 sesja – 4 dowolne partie ciała 

1 x depilacja laserowa 1 sesja – pachy + bikini + łydki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x laserowy peeling węglowy twarz + szyja + dekolt

1 x infuzja tlenowa twarz + szyja + dekolt 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2 x Obrotowa loko-suszarka z jonizacją AS200E

Stylizuj i susz jednym ruchem. Poznaj loko-suszarkę AS200E od Babyliss Paris, która umożliwia jednoczesne suszenie i modelowanie Twoich włosów. Od dziś ułożenie idealnej fryzury zajmie Ci dosłownie kilka minut. Sprawdź jakie to proste!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

1 x Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris

Automatyczna lokówka Curl Secret C1200E od BaByliss Paris to opatentowana technologia, która sprawi, że w kilka minut uzyskasz piękne i delikatne fale.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x Zestaw Prezentowy Baton Warszawski, każdy składający  się z:

– pięciu energetycznych Batonów Warszawskich,

– eleganckiego Kremu Warszawskiego,

– przepysznych prażonych na ksylitolu migdałów z cynamonem lub chilli (100g).

Całość pięknie zapakowana w warkocz z celofanu i wstążkę.Wszystkie produkty są bez glutenu i bez cukru, zdrowe słodycze bez wyrzutów sumienia 🙂

BW-7 BW-4
baton_warszawski_truskawka-2 baton_warszawski_figa z goi-2
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź naszych partnerów na Facebooku i Instagramie

NATURA logo

FB/drogerienaturapl

instagram.com/drogerienatura

FB/VippiDesignPolska

instagram.com/vippidesign

klapp-cosmetics.pl

 FB/KLAPPCosmeticsPolska

 instagram.com/klapppolska

klinikamlodosci.com

 FB/klinika.mlodosci

 instagram.com/klinikamlodosci

 babyliss-totallook.pl/

FB/BabylissPolska

  instagram.com/babylisspolska

 logo

 FB/batonwarszawski

instagram.com/baton_warszawski

Czas trwania akcji: 05.03.2018 – 31.03.2018.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

14 małych rzeczy, które udają miłość, a tak naprawdę są manipulacją

Szanuj się, kobieto… Co to właściwie dzisiaj dla nas znaczy?

Kobiety nie mają z kim budować trwałego związku i decydować się na dziecko. Potrzeba nam ugruntowania cnót męskich!