Go to content

Czasem to miłość sprawia, że jesteś toksyczna i zmieniasz się w kogoś, kim nigdy nie chciałaś się stać

fot. Georgijevic/iStock

Kochanie kogoś nie oznacza, że ​​będziecie już zawsze razem. Kochanie kogoś nie oznacza, że ​​jesteś najlepszą wersją siebie, kiedy jesteście blisko. Czasami miłość może wywołać odwrotny skutek. Czasami będąc z ukochaną osobą zmieniasz w kogoś, kim nigdy nie chciałeś się stać. Czasami jesteś toksyczna.

Czasami miłość może cię odizolować od tego, co dla ciebie dobre, ważne, inspirujące. Może sprawić, że porzucisz przyjaciół, zignorujesz rady rodziny, oderwiesz się od reszty świata, ponieważ nic więcej już nie ma znaczenia.

Czasami miłość może sprawić, że odkryjesz w sobie zazdrość, o którą się nie posądzałeś. Zaczynasz podglądać wiadomości w telefonie twojego partnera i odgadujesz hasła do poczty e-mail. Stajesz się osobą, która rzuca talerzami podczas kłótni i wykrzykuje słowa, których nigdy nie chciałbyś wypowiedzieć. Osobą, która zaczyna walkę o każdą drobną rzecz.

Czasami miłość może sprawić, że będziesz żałować rzeczy, które zrobiłeś, decyzji, które podjąłeś w ułamku sekundy. Może spowodować, że zdystansujesz się od przyjaciół, którzy dbają o ciebie najbardziej. Może cię doprowadzić do zmiany priorytetów,

Czasami miłość może zmienić cię w paranoiczną osobę. Osobę, która działa pod wpływem emocji. Osobę, która ma obsesję na punkcie wymyślania najgorszych scenariuszy. Osobą wiecznie szukająca znaków niewierności i kłamstw. Osobą, która oskarża o oszustwa, nie mając dowodów.

Czasami miłość może wydobyć na wierzch całą twoją niepewność. Może sprawić, że będziesz wątpić w siebie. Może sprawić, że poczujesz się słaby i mały. Może spowodować, że pojawi się twój nieznośny bagaż doświadczeń z przeszłości. Może sprawić, że poczujesz się bardziej świadomy niż wtedy, gdy byłeś sam.

Czasami miłość może przekształcić cię w osobę manipulującą. Osobę, która czuje się winna. Osobę, która opowiada małe kłamstwa, aby złagodzić napięcia i zapobiec kłótniom. Czasami miłość może wydobyć najgorszą stronę ciebie. Miłość może powoli cię zniszczyć. Czasami to ta druga osoba jest toksyczna. Czasami ty jesteś toksyczna. Czasami oboje bylibyście w porządku, gdybyście spotykali się z kimś innym, ale razem stajecie się niebezpieczni. Nie wszystkie związki mają trwać. Nie wszystkie historie miłosne kończą się szczęśliwie. Czasami rozstanie jest wybawieniem.

Nie wszystkie związki mają trwać. Nie wszystkie historie miłosne kończą się szczęśliwie.

Czasami rozstanie jest wybawieniem, czasami odejście sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy niż kiedykolwiek wcześniej, gdy jeszcze byliście razem.

Czasami miłość nie jest zdrowa. Czasami osoba, której chcesz najbardziej, nie jest najlepszą osobą dla ciebie. Czasami trzeba zrobić krok do tyłu i zobaczyć, jak toksyczna stałeś wchodząc w niewłaściwy związek.

Czasami musisz przyznać, że nigdy nie będziesz we właściwym miejscu, mentalnie lub emocjonalnie tak długo jak jesteś z tą drugą osobą.

Sygnały, które mogą świadczyć o tym, że jesteś toksyczna

 1. Ludzie czują się gorzej po kontakcie z tobą.
 2. Ludzie unikają cię lub znikają z twojego życia na dobre.
 3. Jesteś bardzo krytyczna i uważasz, że jesteś lepsza od innych.
 4. Kontrolujesz lub jesteś emocjonalną manipulantką.
 5. Nigdy nie przepraszasz ani nie przyznajesz się do tego, że zrobiłaś coś źle, popełniłaś błąd.
 6. Za wszystko starasz się obwiniać innych.
 7. Korzystasz z dobroci innych ludzi.
 8. Upokarzasz ludzi, aby zyskać przychylność tłumu.
 9. Chowasz w sobie urazę.
 10.  Sprawiasz, że wszelkie tematy nabierają osobistego charakteru.
 11. Nie cieszysz się z sukcesów innych.
 12. Jesteś zazdrosna o innych.
 13. Grozisz reperkusjami tym, którzy próbują cię wyprzedzić w jakiejkolwiek dziedzinie.
 14. Nigdy nie idziesz na kompromis.
 15. Nie można ufać, że dochowasz tajemnicy.
 16. Robisz złośliwe, pasywno-agresywne komentarze.
 17. Używasz presji tłumu, aby skłonić ludzi do robienia rzeczy, których nie chcą robić.
 18. Twoje nastroje są zmienne.
 19. Jesteś królową dramatu.
 20. Wciąż rywalizujesz.
 21. Ludzie wypominają ci twoje zachowanie.
 22. Grasz ofiarę.
 23. Nigdy nie wspierasz innych.
 24. Nie bierzesz pod uwagę uczuć innych ludzi.
 25. Kłamiesz i wywołujesz konflikty.
 26. Twoim ulubionym tematem rozmowy jesteś TY!

Na podstawie: thoughtcatalog.com