Go to content

Co twoje codzienne nawyki mówią o twojej osobowości

Wielu z nas ma pewne osobliwe nawyki bądź zachowania. Na ich podstawie nasi znajomi budują sobie pewien obraz na nasz temat, tworzą pewien zestaw naszych cech, kreują naszą osobowość (w swoich oczach). Czy jednak rzeczywiście fakt, że od lat używasz tej samej pasty do zębów i tego samego typu szczoteczki oznacza, że masz skłonność do popadania w obsesję? Co tak naprawdę nasze słabości i codzienne nawyki mówią o naszej osobowości?

Fakt, że wszyscy mamy różne małe dziwactwa jest czymś wspaniałym. To dzięki temu właśnie nawiązywanie znajomości i poznawanie siebie nawzajem jest fascynujące. Psychologowie uważają, że istnieje pewna zbieżność między niektórymi z naszych codziennych, stałych zachowań, a tym, kim jesteśmy.


 

Na podstawie: powerofpositivity.com

1/5 1. Nawyki żywieniowe a twoje podejście do życia

– jeśli jesz powoli, niespiesznie, celebrując posiłek: jesteś pewny siebie, doceniasz innych, ale masz skłonność do popadania w smutny nastrój

– jeśli jesz szybko: jesteś ambitny, ukierunkowany na cel, odważny, niecierpliwy

– jeśli lubisz odkrywać nowe smaki: masz skłonność do ryzykownych zachowań

– jeśli jesteś wybredny: przywiązujesz dużą wagę do szczegółów, szukasz sensacji, jesteś nerwowy

2/5 Sposób w jaki piszesz e-maile a narcyzm lub ekstrawersja

Według Tomasa Chamorro-Premuzica, psychologa klinicznego, zawartość twoich e-maili może pomóc zrozumieć,  czy jesteś ekstrawertyczny czy narcystyczny.

Psycholog stwierdził, że ​​ekstrawertycy mają tendencję do włączania elemenetu rozrywki do swoich wiadomości. Lubią pisać o randkach, spotkaniach i muzyce, nawet w formie urozmaicającego dodatku do głównych informacji, które chcą przekazać.

Narcyzi i  ludzie z niższą inteligencją emocjonalną mają tendencję do używania języka emocjonalnego, kontrolującego i surowego. W ich wiadomościach znajdziesz wiele „ja”, „mnie” i „moje”.

Fot. istock/tbralnina

3/5 Punktualność a typ osobowości

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w ” Journal of Applied Social Psychology” nasza punktualność (lub jej brak) wskazuje na to, czy mamy osobowość typu „A” lub typu „B”. Ludzie o typie osobowości „A” są bardziej agresywni, ludzie o typie osobowości „B” bardziej wyluzowani.

Jeśli więc spóźniasz się na spotkanie, czytając ten artykuł, prawdopodobnie masz osobowość typu B. ;).

Fot. iStock/Mixmike

4/5 Ilość czasu spędzona z telefonem w ręku a stabilność emocjonalna

Po przeanalizowaniu wyników badań naukowcy zauważyli silną korelację między uzależnieniem od telefonu komórkowego, a emocjonalną stabilnością badanych. Ci z nas, którzy bez zaglądania w ekranu telefonu czują się nieszczęśliwi i niespokojni, mają tendencję do odczuwania skrajnych emocji, nad którymi trudno im zapanować.

Fot. istock

5/5 Sposób w jaki wieszasz papier toaletowy a skłonność do dominacji

W jaki sposób wieszasz papier w toalecie? Jeśli rolka rozwija się w górę, masz skłoność do dominacji, jeśli w dół, jesteś bardziej uległy;).