Go to content

Bycie lojalnym wobec partnera to wybór serca, czy naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Fot. iStock/Liderina

Tak często zdarza się, że lojalność w związku pojmujemy jako zamykanie się na innych i bycie (dosłownie) tylko i wyłącznie z ukochaną osobą. Rezygnujemy z kontaktów z przyjaciółmi, żeby „jemu nie było przykro”, żeby „ona nie czuła się opuszczona”. Czas mija, a my nie utrzymujemy kontaktu ze światem zewnętrznym. Bycie lojalnym nie oznacza, że jest się dla kogoś „na wyłączność”, byle tylko nie dawać drugiej osobie powodów do niepokoju. Bycie lojalnym bazuje na obopólnym zaufaniu, nie zapominajmy o tym. Bycie lojalnym to wybór serca.

Zdrada. Boimy się jej najbardziej. Wydaje nam się, że nie ma w związku nic gorszego. A przecież nie chodzi tylko to, byś nie wysyłał po kryjomu wiadomości do tej dziewczyny, która wczoraj wsunęła ci do kieszeni kartkę z numerem swojego telefonu. Bycie uczciwym to coś więcej niż decyzja o tym, by spędzać noc z tą samą osobą. To świadome, dobrowolne, wypływające z potrzeby serca oddanie się ukochanej osobie. To coś naturalnego i jeśli tego „nie czujesz”, odejdź. Bo nie można być lojalnym „na siłę”. Bo jeśli się zmuszasz do uczciwości – prędzej, czy później, coś w tobie „pęknie”, zapomnisz się, zdradzisz, zranisz. Odejdziesz zobaczyć, jak to jest być z kimś innym, kiedy tylko pojawią się pierwsze problemy w twoim związku.

Zrób „rachunek sumienia”. Jesteś lojalny, szczerze?

Bycie lojalnym wobec osoby, którą kochasz, to nie szukanie „kogoś lepszego” na jej miejsce, gdyby między wami nie ułożyło się po twojej myśli. To pewność, że masz w rękach szczęście i chęć zapracowania na to, by je utrzymać. To świadomość, że nie zawsze będzie pięknie, że pojawią się momenty trudne, czasem nawet bardzo trudne. Bo takie jest życie, taka jest miłość i bycie we dwoje, dzielenie ze sobą codzienności.

Bycie lojalnym nie jest biernym czekaniem na to, jak będzie rozwijał się ten związek. Bycie lojalnym oznacza chęć powiedzenia jej gestem i zachowaniem, pokazania mu każdego dnia, że nie mają powodów do niepokoju. To telefon, kiedy tego potrzebują, to danie im pewności, że dla nich jesteś. To nie dawanie powodów do myślenia, że kiedykolwiek mógłbyś oszukać. I wcale nie chodzi o same słowa i obietnice.

Jeśli tego nie potrafisz, jeśli wybierasz grę we flirt z kimś innym, jeśli podejmujesz ryzyko zdrady – odejdź czym prędzej, nie utrzymuj partnera w iluzji swojego uczucia. Jeśli jesteś lojalny, dla wszystkich wokół jest jasne, że twoje serce i ciało są „nietykalne”. To widać.

Bycie lojalnym oznacza, że status twojego związku jest jasny, niezależnie od tego, gdzie jesteś i kto jest obok. Bycie lojalnym oznacza nie dawanie innym powodów do tego, by sądzili, że mogą cię zdobyć.

Bycie lojalnym oznacza  również, że nie ukrywasz żadnego z twoich uczuć (nawet wątpliwości) przed twoim partnerem, ponieważ wiesz, że możesz mu zaufać absolutnie we wszystkim.

I wreszcie, bycie lojalnym zawsze daje pewność, że budujesz relację, która ma przetrwać – związek, który ma przyszłość. Więc wspólnie z partnerem omawiasz plany na przyszłość – twoją i twojej relacji.

Bycie lojalnym oznacza wspólną walkę z trudnymi momentami i wspólny śmiech, kiedy jest dobrze. Bycie lojalnym oznacza zakochanie się w sobie nawzajem. Bycie lojalnym oznacza, że ​​rozumiesz, że to, co masz, nie jest czymś „na chwilę”. Czy tak trudno to zrozumieć?